آیا می توانیم سمعک را خودمان تنظیم کنیم؟

hearing aids 7 دانیال کلینیک کلینیک شنوایی و تجویز سمعک

وظیفه اصلی سمعک، تقویت صداها به گونه ای است که کاربر بتواند آنها را به وضوح بشنود. با این حال سمعک ها بسیار پیچیده تر از تقویت کننده های ساده هستند. آنها طیف وسیعی از ویژگی ها و قابلیت های دیجیتالی را ارائه می دهند. همه آنها باید به گونه ای تنظیم و برنامه ریزی شوند که نیازهای شخصی شما را برآورده کند.

دو فرد مختلف ممکن است سطح یکسانی از کاهش شنوایی را تجربه کنند اما دستگاه های آنها ممکن است سفارشی شده و کاملا متفاوت برنامه ریزی شوند. سمعک ها دارای گزینه هایی هستند که امکان اعمال تغییرات مشخصی را به فرد خواهند داد. از جمله تغییر شدت صدا و تغییر برنامه که به طور کلی برطرف کننده نیاز فرد خواهند بود و دیگر نیازی به برنامه ریزی مجدد سمعک نیست.

شنوایی شناسان اهمیت سفارشی سازی سمعک ها را برای هر کاربر درک می کنند. بنابراین سعی می کنند با شما همکاری کنند تا سمعک خود را دقیقا همانطور که نیاز دارید برنامه ریزی کنند. قابلیت تنظیم سمعک ها به دلایل مختلف وجود دارد. اگرچه متخصص شنوایی شناس شما تمام تلاش خود را انجام می‌دهد و از بهترین ابزارهای ممکن استفاده می‌کند اما اصلاح بیشتر ممکن است مفید باشد.

ممکن است متوجه شوید در حالی که سمعک های شما در مطب شنوایی شناس کاملا خوب کار می کردند. پس از چند هفته استفاده در دنیای واقعی، نیاز به تغییرات کوچک یا بهبودهایی دارند و اینکار بنظر ضروری است. اگر این اتفاق بیفتد می توانید به شنوایی شناس خود مراجعه کنید. او می تواند تنظیات را به گونه ای تغییر دهد که نیازهای شما را اعمال کند.

علاوه بر این، کاهش شنوایی یک وضعیت ثابت نیست. برخی از افراد متوجه می شوند که نیازهای شنوایی آنها در یک دوره زمانی تغییر خواهد کرد. وقتی این اتفاق می افتد، ممکن است تنظیمات قبلی سمعک دیگر مناسب نباشد. در چنین مواردی نیز شنوایی شناس شما می تواند سمعک های شما را برای نیازهای جدید شما برنامه ریزی مجدد کند.

اگر در استفاده از فناوری ها نسبتا راحت هستید، ممکن است به این فکر کرده باشید که آیا امکان دارد خودتان به جای مراجعه به متخصص شنوایی شناس، سمعک خود را برنامه ریزی کنید. شاید بتوانید…

با این حال از تغییر تنظیمات سمعک خود به هر قیمتی باید اجتناب کرد. تنظیم سمعک مستلزم سخت افزار اختصاصی، نرم افزار مناسب و دانش و تخصصی است که تنها سالها آموزش می تواند آن را به وجود آورد. این فرایند ذاتا پیچیده است و نیاز به تعداد زیادی تنظیم دقیق دارد تا درست انجام شود. در نتیجه، تنظیم سمعک برای خودتان به سادگی امکان پذیر نیست. در عوض، ضروری است که همیشه کل فرایند تنظیم را به متخصص شنوایی شناس خود بسپارید. تلاش های فردی برای تنظیم کردن سمعک در بهترین حالت بی تاثیر است و در بدترین حالت ها، دستگاه شما را دچار نقص می کند.

تقویت بیش از حد صداها، بزرگترین نگرانی در اینگونه موارد است. ممکن است بتوانید تنظیمات را تغییر دهید اما ممکن است نتوانید شدت صدا را در محدوده کنترل شده نگه دارید. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض صداهای بلند می تواند به شنوایی شما آسیب برساند. سمعک به عنوان ابزاری که هر روز به آن نیاز دارید و از آن استفاده خواهید کرد، این توانایی را دارد که تبدیل به تهدید شود، اگر به درستی تنظیم نشده باشد.

اگر احساس می کنید که شنوایی تان بدتر شده است و نیاز دارید شدت صدای سمعک را در برخی موارد بالاتر ببرید، از شنوایی شناس خود مشاوره بگیرید. پس از ارزیابی شنوایی تان، تغییرات لازم را اعمال میکند. او همچنین می تواند برنامه های اختصاصی را برای سمعک تان تعریف کند. این برنامه ها در موقعیت های شنیداری مختلف بتوانید به راحتی از آن ها استفاده کنید.

به شما توصیه می‌کنم برای تنظیم سمعک خود به کلینیک دانیال مراجعه نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x