از کجا باید سمعک را تهیه کرد؟

hearing aids small hand دانیال کلینیک کلینیک شنوایی و تجویز سمعک

اگر دچار نوعی افت یا آسیب شنوایی هستید و به این نتیجه رسیدید که ممکن است به سمعک نیاز داشته باشید، فرآیند پیش روی شما ساده و کوتاه است:

ابتدا به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید. او می تواند علت احتمالی این مشکل را شناسایی و در برخی موارد درمان کند. اگر درمان دارویی یا جراحی برای مشکل شما وجود نداشته باشد(که در اکثر موارد اینگونه است) باید سمعک تهیه کنید. پزشک متخصص شما را به شنوایی شناس ارجاع خواهد داد.

شنوایی شناس به عنوان ارائه دهنده ی قانونی سمعک و خدمات پس از آن به بیماران مبتلا به کم شنوایی می تواند سمعک مناسب شما را پیشنهاد دهد. این کار پس از انجام آزمایش شنوایی خواهد بود.

به شنوایی شناس خود به عنوان خیاط حس شنوایی خود فکر کنید. همانطور که قد و وزن یک فرد با دیگری متفاوت است، کم شنوایی نیز متفاوت است. استفاده از سمعک های متناسب، احتمال شنیدن بهتر را افزایش می دهد، در تمام طول روز با آنها راحت هستید و کیفیت زندگی را افزایش خواهد داد. شنوایی شناسان آموزش دیده اند تا با توجه به افت شنوایی، بودجه، ترجیحات و شیوه زندگی فرد، سمعک های مناسب را برای شما توصیه کنند.

شما باید مراحل زیر را طی کنید:

  • سمعک متناسب با نیازهای شنیداری شما انتخاب می شود. این انتخاب شامل نوع سمعک، سطح تکنولوژی، امکانات اضافی و… است
  • از گوش شما قالبگیری می شود تا سمعک یا قالب مناسب تان ساخته شود.
  • در جلسه بعد که سمعک به دست تان رسیده است، تنظیمات اولیه آن توسط شنوایی شناس انجام می شود. همچنین در مورد نحوه نگهداری و مراقبت آن، اطلاعاتی کسب خواهید کرد.
  • به مدت چند هفته از سمعک استفاده خواهید کرد تا به صدای آن عادت کرده و به مشکلات احتمالی پی ببرید.
  • جلسات بعدی برای تنظیم دقیق تر سمعک است.

خرید سمعک از منابع دیگر

سمعک یک وسیله تقویت کننده ساده نیست و نیاز به تنظیم دارد. گاهی این تنظیمات در چند جلسه انجام می شود. همچنین اکثر مدل های سمعک نیازمند قالبگیری است تا متناسب با گوش شما باشد. بنابراین باید از محلی سمعک را تهیه کنید که از خدمات ضروری بعدی بهره مند باشید. با توجه به اینکه سمعک ها از جمله وسایل مهم هستند، تجویز پزشک ضروری است. به این دلیل که شما نمی خواهید دستگاهی بخرید که به گوش شما آسیب برساند یا نتواند نتیجه مورد نظر را ارائه دهد.

برای تهیه بهترین سعک با بهترین قیمت به شما توصیه می‌کنم به کلینیک دانیال مراجعه نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x