انواع کم شنوایی

causes of hearing loss دانیال کلینیک کلینیک شنوایی و تجویز سمعک

کم شنوایی، افراد در هر سنی را تحت تأثیر قرار می دهد و می تواند توسط عوامل مختلفی ایجاد شود. سه دسته اصلی کم شنوایی عبارتند از: کم شنوایی حسی عصبی ، کم شنوایی انتقالی و کم شنوایی مختلط یا mix.

کم شنوایی حسی عصبی

کم شنوایی حسی عصبی زمانی اتفاق می افتد که گوش داخلی یا عصب شنوایی آسیب ببیند. این از دست دادن به طور کلی زمانی اتفاق می افتد که برخی از سلول های مویی حلزون آسیب ببینند .کم شنوایی حس عصبی متداول ترین نوع کم شنوایی است. این می تواند در نتیجه پیری ، قرار گرفتن در معرض سر و صدای زیاد ، ضربه ، بیماری ، داروهای خاص یا یک بیماری ارثی باشد. این نوع کاهش شنوایی به طور معمول از نظر پزشکی یا جراحی قابل درمان نیست. با این حال ، بسیاری از افراد با این نوع از دست دادن می دانند که سمعک می تواند مفید باشد.

کم شنوایی انتقالی

کم شنوایی انتقالی در گوش خارجی یا میانی رخ می دهد که امواج صوتی قادر به انتقال آن به گوش داخلی نیستند. صدا ممکن است توسط جرم گوش یا جسم خارجی واقع در مجرای گوش مسدود شود. فضای گوش میانی ممکن است تحت تأثیر مایعات ، عفونت یا ناهنجاری استخوان قرار گیرد. یا ممکن است لاله گوش آسیب دیده باشد.

در بعضی از افراد ، کاهش شنوایی انتقالی ممکن است با مداخله پزشکی یا جراحی معکوس شود. کاهش شنوایی انتقالی بیشتر در کودکانی دیده می شود که ممکن است عفونت های مکرر گوش داشته باشند یا جسم خارجی را به مجرای گوش خود وارد کنند.

کم شنوایی آمیخته یا mix

گاهی اوقات افراد می توانند ترکیبی از کاهش شنوایی حسی و عصبی و انتقالی را داشته باشند. ممکن است دچار کم شنوایی حسی-عصبی شوند و بعلاوه یک اتفاق دیگر کم شنوایی انتقالی ایجاد کنند. تست شنوایی برای کشف دقیق نوع کم شنوایی و شدت آن بسیار مهم است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x