راه کارهای افزایش طول عمر باتری سمعک

battery powered itc hearing aid 3 480x480 1 دانیال کلینیک کلینیک شنوایی و تجویز سمعک

بوق غیرمنتظره اتمام باتری سمعک جزو معدود موارد آزاردهنده ای است که نشان می دهد باتری سمعک شما در حال تخلیه بوده و باید آن را تعویض کنید. این امر گاهی اتفاق می افتد که شما باتری همراه نداشته باشید. ما دقیقا نمی دانیم عمر باتری ها برای هر فرد چقدر است حتی در مطالعات کنترل شده، عمر باتری سمعک غیرقابل پیش بینی بوده است.

راهکارهایی برای افزایش طول عمر باتری سمعک

هیچ راه بی عیب و نقصی برای افزایش طول عمر باتری های غیرقابل شارژ سمعک وجود ندارد با اینحال این نکات از اتلاف انرژی جلوگیری می کند. در اینجا نکاتی برای طول عمر بیشتر باتری و صرفه جویی در هزینه آورده شده است.

  • زمانیکه از سمعک ها استفاده نمی‌کنید، آن را خاموش کنید و درب محفظه باتری سمعک را باز بگذارید مثلا در طول شب. این کار نه تنها به جلوگیری از هدر رفتن انرژی باتری کمک می کند، بلکه اجازه می دهد رطوبت ایجاد شده در طول روز تبخیر شود.
  • برای بهینه سازی عملکرد باتری ها، همیشه آنها را در دمای اتاق نگهداری کنید. قرار گرفتن در معرض گرما و محیط های مرطوب مانند حمام، عمر باتری را کوتاه می کند. همچنین باتری ها را نباید در جیب، کیف یا کوله پشتی و در جایی که ممکن است با سایر اشیاء فلزی مانند سکه یا کلید تماس پیدا کند، نگه دارید.
  • زود بازش نکنید. باتری های سمعک دارای برچسب هستند که در پشت هر باتری قرار دارند. تا زمانی که آمادگی قرار دادن باتری را ندارید، برچسب را نکنید. به محض تماس پشت باتری با هوا، باتری فعال می شود و شروع به استفاده از انرژی می کند.
  • باتری ها را به درستی نگهداری کنید. باتری های بلا استفاده را در جای خشک و خنک نگهداری کنید. دمای زیاد و رطوبت ممکن است عمر آنها را کوتاه کند.
  • از دستهای تمیز استفاده کنید. قبل از تعویض باتری دستان خود را بشویید زیرا چربی و خاک می تواند به سمعک آسیب برساند.
  • تاریخ انقضاء باتری را بررسی کنید. شما باتری ها را مدتی قبل از استفاده، در خانه نگهداری خواهید کرد اما به خاطر داشته باشید حتی باتری های باز نشده نیز به مرور خراب می شوند بنابراین بیشتر از آنچه که در یک سال مصرف می کنید، باتری نخرید.
  • مارک های مختلف را امتحان کنید تا بفهمید کدام مارک با سمعک شما بهترین و طولانی ترین کارایی را دارد.
  • باتری هایی که تاریخ انقضاء شان در حال نزدیک شدن است را نخرید زیرا هر سال که از تولید باتری می گذرد، ضعیفتر می شود.
  • یکی از ابزارهایی که باید داشته باشید تست کننده باتری سمعک است. کیفیت آنها متفاوت است اما می توانند به شما نشان دهند که آیا باتری مورد نظر شما در حال اتمام است یا نه. برخی از مدل های گران تر به شما نشان می دهند که چقدر از عمر باتری باقی مانده است.
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x