سمعک یا کاشت حلزون

cochlear implant دانیال کلینیک کلینیک شنوایی و تجویز سمعک

بیشتر کودکان کم شنوا می توانند از سمعک بهره مند شوند، اگرچه برخی از آنها با کاشت حلزون عملکرد بهتری دارند.  متخصص شنوایی شناس و سایر متخصصان مراقبت های بهداشت شنوایی بر اساس نوع و شدت کم شنوایی و همچنین ساختار و شکل گوش خارجی تشخیص می دهند که کودک شما کاندید سمعک یا کاشت حلزون است.

سمعک

از آنجا که کم شنوایی معمولاً در نوزادان تشخیص داده می شود ، کودکان اغلب در ابتدا با سمعک شروع می کنند و پس از استفاده از سمعک ممکن است کاندیدای کاشت حلزون شوند. کودک کم شنوا برای ردیابی دقیق شنوایی و مزایای سمعک آزمایش مکرر شنوایی خواهد داشت.
برای برخی از کودکان ، نوعی سمعک به عنوان bone-anchored hearing system شناخته می شود ، ممکن است بهترین گزینه باشد. به خصوص اگر ناشنوایی یک طرفه داشته باشند.

برای اطلاع از قیمت سمعک و مشاوره به کلینیک دانیال مراجعه نمایید.

کاشت حلزون

کاشت حلزون شنوایی دستگاه های پزشکی پیچیده ای است که باید توسط یک متخصص پزشکی کاشته شود. این دستگاه ها برای تحریک مستقیم عصب شنوایی ، قسمت آسیب دیده گوش داخلی را دور می زنند. کاشت حلزون، شنوایی را بازیابی نمی کند. بلکه احساس صدا را برای کسانی که ناشنوا هستند یا کم شنوایی عمیق دارند فراهم می کند.

این دستگاه دارای دو قسمت اصلی است: خارجی و داخلی:
مولفه خارجی یک میکروفون ، پردازنده گفتار و فرستنده را در خود جای داده است. یک سیم کوچک میکروفون و پردازنده گفتار را به فرستنده متصل می کند. که در پشت لاله گوش قرار میگیرد.
جز داخلی شامل یک گیرنده است که در زیر پوست ، پشت گوش ، همراه با یک یا چند آرایه الکترود که در گوش داخلی قرار می گیرد ، کاشته می شود.

این دو جز با استفاده از یک آهنربا قوی بهم پیوسته اند. صدای جمع شده از میکروفون و پردازنده گفتار به گیرنده منتقل می شود. گیرنده این اصوات را به پالس های الکتریکی تبدیل کرده و به الکترودها ارسال می کند. وقتی این الکترودها عصب شنوایی را تحریک می کنند، مغز سیگنالی برای پردازش صدا دریافت می کند.
قبل از جراحی کاشت حلزون ، داوطلبان باید ارزیابی شنوایی و معاینه پزشکی و تصویربرداری را انجام دهند و به مدت ۳ تا ۶ ماه قبل از کاندیداتوری عمل کاشت حلزون از مناسب ترین سمعک استفاده کنند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x