عوارض مربوط به از دست دادن شنوایی

cc080b5d 45a0 4dec acba d25de163e2c7 tcm990 339943 دانیال کلینیک کلینیک شنوایی و تجویز سمعک

اگر گوش های شما نتوانند صداها را بشنود ، اعصاب شنوایی شما فقط سیگنال های کمتری به مغز شما می فرستند و در نتیجه مغز شما را از تحریک محروم می کند. هنگامی که به سختی سعی در گوش دادن دارید ، مغز شما ممکن است بار شناختی زیادی را متحمل شود. این بدان معناست که وقتی مغز شما برای رمزگشایی گفته های دیگران سخت کار می کند ، اطلاعات را در حافظه شما ذخیره نمی کند. ولی این اتفاق هنگامی که به راحتی صحبت دیگران را گوش میدهید؛ رخ میدهد. این یکی از راه هایی است که کم شنوایی می تواند بر حافظه تأثیر بگذارد.
در اینجا چند عارضه مرتبط با کم شنوایی آورده شده است:

استرس

افرادی که مشکل شنوایی دارند ممکن است احساس انزوا کنند زیرا نمی توانند در مکالمات شرکت کنند یا با دیگران به همان اندازه که دوست دارند، اجتماعی باشند. که می تواند منجر به اختلالات عاطفی و استرس شود. هرچه میزان کاهش شنوایی آنها بیشتر باشد ، شانس تجربه استرس در موقعیت های اجتماعی بیشتر خواهد بود.

اختلال شناختی

با کم شنوایی از نوع عصبی یا حسی – عصبی ، سلولهای مویی گوش داخلی و یا عصب شنوایی که مسئول ارسال سیگنال های ورودی به مغز است ، مختل شده و سیگنالها مخدوش می شوند. به همین دلیل است که افراد کم شنوا در درک گفته های دیگران مشکل دارند.
هنگامی که با کسی ارتباط برقرار می کنید ، مغز شما صداهای ورودی را دریافت می کند تا بتوانید آنچه را می شنوید درک کنید. با این حال ، اگر نمی توانید واضح بشنوید ، مغز شما برای پردازش صداها باید بیشتر کار کند. حجم کار بیشتر ممکن است از منابعی استفاده کند که مغز شما می تواند برای فعالیت های دیگر مانند یادگیری آنچه می شنوید برای حافظه استفاده کند. افزایش تلاش گوش دادن می تواند باعث خستگی شنوایی و اضافه بار شناختی شود.

تنهایی و انزوا

افرادی که دچار کم شنوایی هستند با پرهیز از عملکردهای اجتماعی و جلساتی که تعامل اساسی است ، در معرض خطر منزوی شدن هستند. انزوا طولانی مدت می تواند منجر به افسردگی و تغییر در مغز شود. وقتی از مردم فاصله می گیرید ، مغز شما تحریک بسیار کمتری دارد. این کاهش تحریک مغزی است که ممکن است فرد را در معرض خطر ابتلا به زوال عقل یا بیماری آلزایمر قرار دهد.

افسردگی

افراد مبتلا به کم شنوایی ارتباط دشواری دارند ، که ممکن است منجر به استرس ، انزوای اجتماعی و افسردگی شود. افسردگی با مشکلات حافظه مانند گیجی یا مشکل در فکر کردن مرتبط است. همچنین ، منجر به از دست دادن حافظه کوتاه مدت می شود و تمرکز روی کارهای روزمره یا تصمیم گیری را دشوار می کند.

کلینیک دانیال با تجویز سمعک می تواند به بهتر شدن زندگی شما کمک کند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x