فیلتر سمعک چیست؟

71noEHoHBoL. AC SL1500 دانیال کلینیک کلینیک شنوایی و تجویز سمعک

جرم گوش یکی از دلایل اصلی مشکلات سمعک است. فیلترهایی جلوی بلندگوی سمعک شما قرار می گیرند تا مانع از آسیب جرم به آن شوند. وجود این فیلترها ضروری است زیرا به عملکرد صحیح سمعک شما کمک می کنند و بنابراین در صورت لزوم باید آنها را تعویض نمود.

فیلتر جرم سمعک چه می کنند؟

رایج ترین دلیل عدم کارکرد سمعک این است که ممکن است با جرم یا زباله مسدود شده باشد. سمعک ها در سال های اخیر پیشرفت بیشتری کرده اند اما هنوز وسایل کوچکی هستند که در صورت عدم مراقبت صحیح ممکن است آسیب ببینند.

فیلتر جرم سمعک، یک صفحه کوچک است که روی سمعک شما قرار می گیرد و از انسداد آن جلوگیری می کند. پس از ایجاد انسداد در فیلتر باید آن را تعویض نمود.

برای مدل های مختلف، مراحل مربوط به تعویض فیلترکمی متفاوت است. در اینجا مراحل اساسی برای تعویض فیلتر سمعک در خانه آورده شده است.

علائم زیر نشان می دهند که سمعک شما با جرم مسدود شده است:

۱. صدایی بیرون نمی آید.

اگر باتری های سمعک شما کاملا شارژ یا نو بوده، دستگاه روشن می شود و میزان صدا به درستی تنظیم می شود اما هنوز نمی توانید از طریق سمعک خود چیزی بشنوید، این می تواند نشانه آن باشد که کانال با جرم گوش مسدود شده است و باید برای تغییر فیلتر جرم اقدام کنید.

۲. قطع و وصل شدن صدا

اگر صدا به طور متناوب به گوش شما می آید ممکن است انسداد جرم گوش وجود داشته باشد پس لازم است برای تغییر فیلتر جرم اقدام کنید.

۳. صدا به اندازه کافی بلند نیست

اگر سمعک خود را روشن کرده و به درستی در گوش قرار داده اید اما هنوز نمی توانید خوب بشنوید ممکن است خروجی سمعک با جرم گوش مسدود شده باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x