فیلتر محافظ سمعک

61LAYoUFMeL. AC SX425 دانیال کلینیک کلینیک شنوایی و تجویز سمعک

سمعک شما به عنوان قطعات الکترونیکی کوچکی هستند و این قطعات مشابه سایر دستگاه های الکترونیکی، دوست ندارند خیس شوند. بسیاری از مردم میزان رطوبت و جرم گوش خود را در نظر نمی گیرند اما این موارد می تواند برای سمعک شما بسیار مضر باشد.

برای محافظت از رسیور سمعک که در گوش شما وارد شده است، فیلترهای یکبار مصرف روی دهانه آسیب پذیر قرار می گیرند. این فیلترهای سمعک که محافظ جرم نیز نامیده می شوند. فیلتر محافظ سمعک، یک فیلتر کوچک است که روی ورودی رسیور (بلندگو) سمعک قرار می گیرد. وظیفه آن این است که اجازه می دهد صدا از طریق آن عبور کند اما مانع از ورود جرم گوش، گرد و غبار یا سایر مواد زائد به داخل سمعک می شود.

تعویض فیلترها بسیار مهم است زیرا با تجمع جرم گوش و انسداد ورودی، باعث ایجاد اعوجاج در صدا می شود. اینکه هر چند وقت یکبار نیاز به تعویض دارند بستگی به میزان تولید جرم گوش شما به طور طبیعی دارد. با این حال اگر می خواهید از سلامت سمعک خود باشید، بهتر است ماهانه یکبار فیلترهای سمعک خود را تعویض کنید.

تعویض فیلتر سمعک، کار سختی نیست و خودتان می توانید در خانه ان را انجام دهید و نیازی به مراجعات مکرر به شنوایی شناس تان نیست. شرکت ها معمولا ابزار خاص خود را برای تعویض فیلتر سمعک هایشان در اختیار کاربران قرار می دهند. با این حال روش تعویض فیلتر سمعک تقریبا در اکثر سمعک ها مشابه است.

مراحل اساسی برای تغییر فیلتر جرم سمعک:

  • ابزار تعویض فیلتر را از بسته بندی اش جدا کنید
  • قسمت خالی آن را به داخل فیلتر قدیمی که می خواهید بردارید، فشار دهید
  • آن را بیرون بیاورید در نتیجه فیلتر قدیمی نیز با آن بیرون می آید
  • ابزار را در دست خود بچرخانید
  • فیلتر جدید که در سر دیگر آن قرار دارد را به سمعک فشار دهید

اگر می خواهید سمعک خود را در بهترین حالت نگه دارید، انجام تعمیر و نگهداری منظم بسیار مهم است. با این حال گاهی اوقات تعمیرات به آسانی تعویض فیلتر نیست. سمعک ها می توانند هر ۳-۴ ماه به طور قابل توجهی از نظافت حرفه ای و عمیق سود ببرند.

اگر می خواهید از سمعک جدید بگیرید، اگر سمعک تان نیاز به نظافت  و تعمیر یا برنامه ریزی مجدد دارد، برای دریافت کمک به متخصص شنوایی شناس خود مراجعه کنید.

برای تغییر برنامه های سمعک و یا تنظیم سمعک به کلینیک دانیال مراجعه نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x