جهت تعیین وقت مشاوره و یا انجام آزمایشات شنوایی سنجی با شماره های زیر تماس بگیرید.
86035909 - 8635953 (021)
قیمت سمعک

قیمت سمعک

سمعک ها در انواع مختلف پشت گوشی , داخل گوشی و جيبی , عينکی و غيره ارائه می گردند بايد اين نكته مهم را در نظر داشت كه سمعک صرفا يك كالا نيست . انتخاب و تجويز آن حتما بايد توسط اديولوژيست حرفه ای كه فارغ التحصيل دانشگاه می باشد صورت گيرد اديولوژيست يا شنوایی شناس در دوران تحصيل به طور كامل با ساختمان گوش و عملكرد آن آشنا می گردد و نيز باگذراندن دروس فيزيك و نيز الكترونيک سمعک با صلاحيت ترين شخص در تجويز سمعک می باشد . از اين رو بايد در نظر داشت یک مدل سمعک همانطور كه مي تواند براي يك شخص يك وسيله كار آمد باشد ممكن است براي شخص ديگر غير قابل استفاده و يا تاثير كمتري داشته باشد . انتخاب درست سمعک , با در نظر گرفتن آناتومي و فيزيولوژي گوش فرد استفاده كننده, اديومتري و مشخصات شنوايي افراد صورت مي گيرد و تنظيم و پروگرام سمعك هاي مدرن امروزي نيازمند به دانش فراوان است كه از توانمنديهاي يك شنوایی شناس مجرب مي باشد .لذا قيمت سمعک را به تنهایی , نوع و برند آن مشخص نمي كند بلكه فرايندي كه بر روي آن انجام مي شود و نيز سرويس دهي , خدمات و تنظيم هاي دوره اي سمعک ارزش آنرا تعيين مي كند و به اين دليل اينكه چه نوع سمعک و از كدام مركز و يا توسط چه كسي تجويز شده باشد ميتواند ارزش آنرا متفاوت سازد . و بايد در نظر گرفت بهترين سمعک آن سمعكي است كه به درستي با توجه به نياز افراد و با در نظر گرفتن شرايط اقتصادي و اجتماعي و توسط اديولوژيست مجرب و كارآزموده تجويز گردد و بهتر است بجای تحقق در مورد مدل سمعک , اعتبار و مركز و يا كلينيك مورد نظر را بررسي كنيد و با اطمينان و اعتماد به آن مركز, انتخاب سمعک را به متخصص آن واگذار نمائيد .
مبلغ ارائه سمعک در كلينيك هاي شنوايي شناسي برای سمعک های كاملا ديجيتال و هوشمند و فراهوشمند معمولا از حداقل قیمت 15,000,000 ريال به بالا متغير است. با بالا رفتن قيمتها تكنولوژي سمعكها پيشرفته تر مي شوند و قابليتهاي گسترده تري خواهند داشت.

با توجه به تنوع سمعكها و قيمتهای متنوع آن سوال متداولی براي مصرف كنندگان مطرح مي باشد.

بهترين قیمت سمعک چه مقدار است و از کجا باید آن را تهیه کنم؟

توجه به نكات زير در يافتن پاسخ مناسب با اين سوال ضروريست :

  • پزشكان گوش و حلق و بينی بهترين مرجع ارجاع بيماران به مراكز معتبر تجويز سمعك مي باشند .
  • تحقيق از افرادي كه قبلا از سمعك استفاده كرده اند و ميزان رضايتمندي آنان دريافتن مركز مناسب مي تواند راهنمايي خوبي باشد .
  • مراجعه حضوري به دفاتر كار شنوايي شناس معتبر و مشاوره در مورد سمعك با شنوایی شناس اطلاعات مفيدی را به افراد مي دهد .
  • توجه به تبليغات و وعده هاي اغوا كننده و نا متعارف در بسياري از موارد باعث سردرگمي و گمراهي افراد مي شود .
  • در نهايت اعتماد به يك شنوایی شناس مجرب كه داراي مجوز فعاليت از سازمان نظام پزشكی می باشد مي تواند بهترين گزينه جهت انتخاب سمعک باشد.

بيمه و ميزان پرداختی آنها جهت خرید سمعک:

هر يك از بيمه ها بنا به نوع قراردادی كه با بيمه شونده دارند مبالغی را به عنوان كمك هزينه سمعک در نظر گرفته اند. ازآنجائيكه تعرفه هاي فوق دائما قابل تغيير است و بنا به قرارداد سازمان بيمه گر و بيمه شونده متفاوت مي باشد لذا براي كسب اطلاعات دقيق تر با بيمه خود مشورت نماييد.