مصرف باتری سمعک چقدر است؟

Battery312OTICONpack 12630.1529220341 دانیال کلینیک کلینیک شنوایی و تجویز سمعک

هیچ پاسخ دقیقی وجود ندارد فقط برآوردی در مورد مدت زمان عمر باتری های سمعک وجود دارد زیرا عمر باتری تحت تأثیر عوامل مختلف قرار می گیرد. به طور معمول باتری ها بین ۳ تا ۲۲ روز دوام می آورند بسته به نوع سمعک، نوع و ظرفیت باتری و میزان استفاده(معمولا ۵-۷ روز در صورت استفاده حدودا ۱۶ ساعت از سمعک در روز). ماندگاری اکثر باتری ها حدود سه سال است. برای اینکه بتوانید تصور بهتری از مدت زمان دوام باتری های سمعک داشته باشید،

لیست عوامل تأثیرگذار :

  1. میزان افت شنوایی:

اگر دچار کم شنوایی شدید یا عمیق هستید، سمعک شما باید تقویت بیشتری داشته باشد نابراین باتری ها سریعتر از افرادی که کم شنوایی متوسط ​​تا متوسط ​​دارند، تخلیه می شوند.

اگر تعویض باتری سمعک برایتان سخت است، ممکن است بخواهید سمعک های قابل شارژ تهیه کنید. این دستگاه ها ۲۴ ساعت استفاده با یک بار شارژ را امکان پذیر می کنند و شارژ کردنشان فقط سه ساعت طول می کشد اما اگر عجله دارید می توانید این سمعک ها را فقط ۳۰ دقیقه شارژ کنید تا شش ساعت استفاده کنید.

  1. چه مدت و برای چه مواردی از سمعک خود استفاده می کنید:

میزان استفاده از سمعک (و نوع آن) بر طول عمر باتری شما تأثیر می گذارد. اگر سمعک خود را یک روز کامل استفاده کنید و فقط شب ها آن را بردارید، باتری سریعتر خالی می شود نسبت به کسی که آن را فقط برای چند ساعت استفاده می کند.

البته هرچه بیشتر از سمعک خود استفاده کنید راحت تر می توانید خود را با آن تطبیق دهید، تشخیص گفتار را  بهتر کرده و تلاش اولیه را که گاهی در ابتدای دریافت سمعک وجود داشت را به حداقل برسانید.

اگر از سمعک خود برای بلوتوث (پخش بی سیم تماس های تلفنی، موسیقی یا فیلم) یا اتصال به اینترنت استفاده می کنید ممکن است باتری شما سریعتر خالی شود.

  1. رطوبت و گرما.

باتری ها باید در دمای اتاق بین ۱۰-۳۰ درجه سانتیگراد نگهداری شوند. در گذشته توصیه می شد که باتری ها را در یخچال نگهداری کنید تا عمر آنها افزایش یابد اما با فناوری های امروزی، این کار باعث خرابی آنها می شود. از گذاشتن باتری در دمای شدید مانند داخل ماشین، بیرون در گرما یا فریزر خودداری کنید. رطوبت کم ممکن است باعث خشک شدن سریعتر باتری ها شود در حالی که رطوبت زیاد باعث تخلیه آنها می شود.

    ۴. برداشتن برچسب.

با در بسته ماندن، باتری ها را تازه نگه دارید. با برداشتن برچسب، باتری های شروع به تخلیه می کنند بنابراین بهتر است منتظر بمانید تا برای استفاده آماده شوید. حتی استفاده مجدد از برچسب نیز این روند را متوقف نمی کند.

    ۵. اندازه باتری سمعک.

باتری های سمعک در چهار اندازه رایج با کد رنگی جهانی وجود دارند. در اینجا یک راهنمای کلی برای طول عمر باتری های سمعک از نظر اندازه وجود دارد.

عمر تقریبی باتری ها

  • باتری۱۰ زرد رنگ: ۳ تا ۷ روز
  • باتری ۳۱۲ قهوه ای رنگ: ۳ تا ۱۰ روز
  • باتری ۱۳ نارنجی رنگ: ۶ تا ۱۴ روز
  • باتری ۶۷۵ آبی رنگ: ۹ تا ۲۰ روز
  1. درب محفظه باتری را در طول شب باز بگذارید. این کار به رطوبت اجازه خروج می دهد و سمعک شما را در شرایط خوبی نگه می دارد. انجام این کار ممکن است به تداوم عمر باتری نیز کمک کند.
  2. برداشتن باتری در صورت عدم استفاده. اگر بیش از دو روز از سمعک خود استفاده نمی کنید، باتری ها را بردارید تا به عملکرد باتری کمک کنید.
  3. نوع سمعک: بیشترین طول عمر باتری های سمعک در سمعک های پشت گوشی و کوتاه ترین آنها در سمعک های داخل کانال وجود دارد که از باتری های کوچکتر استفاده می کنند.

برای خرید سمعک با بهترین قیمت به کلینیک دانیال مراجعه نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x