چگونه می توان سوت سمعک را برطرف کرد؟

Hearing Aid Starts دانیال کلینیک کلینیک شنوایی و تجویز سمعک

سمعک ها گاهی اوقات سوت می زنند. درست مانند مواقعی که تلفن شما به رادیو خیلی نزدیک است و سوت می کشد. دلایل متعددی می توانند باعث بروز آن شوند.

بسیاری از سمعک های دیجیتالی جدید دارای ویژگی ای به نام حذف فیدبک هستند. این سیستم قسمتی از سیگنال را که به میکروفون باز می گردد، کنترل کرده و قبل از تقویت مجدد صدا، آن را حذف می کند. با استفاده از این سیستم، سمعک شما به طور خودکار بر اساس صداهای فیدبک پیش بینی شده تنظیم می شود و سوت یا جیغ نمی زند. حذف فیدبک به شما آرامش می دهد بنابراین می توانید به راحتی دوست خود را در آغوش بگیرید یا کلاه تان را بردارید بدون اینکه نگران صدای سوت سمعک خود باشید.

در اینجا به بررسی نحوه رفع برخی مشکلات رایج در این زمینه می پردازیم:

  • جرم گوش در صورت تجمع می تواند باعث انسداد مجرای گوش شما شود.

این حالت می تواند باعث گوش درد شود، در عملکرد سمعک شما اختلال ایجاد کند و حتی در صورت عدم درمان به سمعک شما آسیب برساند. اطمینان حاصل کنید که گوش های خود را توسط متخصص تمیز کرده و سمعک خود را برای وجود انسداد جرم در ورودی ها بررسی کنید.

  • هنگامی که سمعک خود را به اشتباه در گوش خود قرار می دهید می تواند مشکلات فیدبک مانند سوت زدن ایجاد کند.

سعی کنید سمعک خود را بیرون بیاورید و مطمئن شوید که در گوش به نحو درستی قرار دارد. اگر مشکل حل نشد، رسیور را بیشتر در گوش خود قرار دهید. استفاده نامناسب از سمعک باعث ایجاد سوت می شود بنابراین مطمئن شوید که آنها را به درستی قرار داده اید.

  • با گذشت زمان ممکن است شکل گوش شما تغییر کند. این امر می تواند باعث از کار افتادن قالب های شود. شل بودن قالب باعث خروج صدا شده و سوت زدن سمعک را در پی دارد. برای برطرف کردن این مشکل کافی است به متخصص شنوایی خود مراجعه کرده و یک قالب گوش جدید سفارش دهید. مانند قالب های گوش، لوله ها نیز با گذشت زمان خراب می شوند و نیاز به تعویض دارند. ممکن است لوله منقبض یا شکسته شود و فیدبک ناخوشایندی ایجاد کند.

 

  • با افزایش صدا در سمعک ممکن است صدا به آنها برگردانده شده و  مشکلات فیدبک و سوت زدن ایجاد شود.

برای جلوگیری از این امر به سادگی ولوم سمعک خود را کاهش دهید و از بالا بردن آن فراتر از یک نقطه مشخص جلوگیری کنید. اگر در شنوایی تان احساس مشکل می کنید، با متخصص شنوایی خود در مورد راه حل های این مشکل صحبت کنید.

  • استفاده از کلاه، روسری و سایر پوشاننده های سر می تواند مسیر فیدبک سمعک شما را تغییر دهد.

این امر ممکن است منجر به سوت بد یا مجموعه ای از بوق های مزاحم و تداخل صدا شود. برای جلوگیری از این امر، روسری یا کلاه خود را بردارید. کاهش صدا در سمعک نیز می تواند به این مشکل کمک کند.

  • در آغوش گرفتن افراد همچنین می تواند منجر به بوق کوتاه یا سوت در سمعک شود.

مانند کلاه یا روسری، بدن فرد دیگر، مسیر فیدبک را به سمعک شما تغییر می دهد. در حالی که این عوارض جانبی ناخوشایند بخشی اجتناب ناپذیر از بسیاری از سمعک ها است اما نباید بیش از حد بر تجربه شما تأثیر بگذارد. اگر از فیدبک مداوم و آزاردهنده رنج می برید، با شنوایی شناس خود صحبت کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x