کم شنوایی مختلط و تجویز سمعک

1008771 Lively Hearing Aids 2021 Review 732x549 Feature 732x549 1 دانیال کلینیک کلینیک شنوایی و تجویز سمعک

کم شنوایی مختلط دارای عناصری از کم شنوایی انتقالی و کم شنوایی حسی-عصبی است. این بدان معناست که به گوش خارجی و داخلی همزمان آسیب وارد شده است. گوش خارجی نمی تواند صدا را به درستی به گوش داخلی هدایت کند. گوش داخلی هم نمی تواند صدای ارسال شده به مغز را پردازش کند. جز حسی-عصبی (گوش داخلی) معمولاً دائمی است ، اما ممکن است افت شنوایی انتقالی (گوش خارجی) بهبود یابد. کم شنوایی می تواند در یک گوش یا دو گوش وجود داشته باشد. همچنین، این نوع کم شنوایی می تواند ناگهانی یا تدریجی رخ دهد. بسته به شدت موضوع ، کسانی که از کم شنوایی مختلط رنج می برند می توانند از خفیف تا شدید را شامل شود.

علت کم شنوایی آمیخته

علل به وجود آورنده ی کم شنوایی آمیخته بسیار مختلف است. به عنوان مثال مشکلات مادرزادی یا اکتسابی در گوش خارجی و میانی مثل عفونت گوش، پارگی پرده گوش و چسبندگی استخوانچه ای و … همراه با کم شنوایی حسی-عصبی مثل تومور گوش، پیرگوشی، کم شنوایی ناشی از نویز و … میتواند منجر به این نوع افت شنوایی شود.علائم کم شنوایی مختلط می تواند از فردی به فرد دیگر تغییر کند. اگر افت انتقالی فرد بیشتر از افت حسی باشد؛ ممکن است عمده شکایت مراجعه کننده از کم بودن شدت صدا باشد. اگر جز حسی بیشتر باشد ممکن است در درک گفتار هم به مشکل بربخورند.

درمان:

جز کم شنوایی انتقالی را می توان گاهی اوقات با جراحی و یا دارو درمان کرد ، خصوصاً در مورد عفونت یا چسبندگی های گوش میانی. برای بخش حسی عصبی، سمعک اغلب می تواند به جبران افت حسی عصبی کمک کند. سمعک های پشت گوشی (BTE) ممکن است بهترین گزینه تجویز شده باشد. زیرا بعضی اوقات برای رفع کم شنوایی حسی-عصبی شدید تا عمیق، قدرت اضافی آنها لازم است.

متخصصان شنوایی شناس کلینک دانیال به صورت کاملا حرفه ای کار تجویز سمعک را برای این مراجعه کنندگان انجام می دهند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x