گارانتی سمعک

Screen Shot 2021 05 11 at 12.10.55 PM دانیال کلینیک کلینیک شنوایی و تجویز سمعک

سمعک یک وسیله پزشکی است که افراد کم شنوا با آن در ارتباط هستند و زندگی آن ها با استفاده از سمعک می‌گذرد. تنظیم و تجویز درست و اصیل بودن ان در حداکثر بهره‌وری سمعک برای کاربر موثر است.

به طور قطع استفاده از سمعک هایی با عملکرد نامناسب و یا با تنطیم نادرست علی رقم اینکه برای بیمار مناسب نیست؛ ممکن است که دیگر از سمعک هم استفاده نکنند. برای مطمئن شدن از اصالت سمعک به مراکز شنوایی شناسی برای تجویز آن مراجعه کنید.

همه سمعک‌هایی که در ایران موجود هستند در خارج از کشور ساخته و وارد می‌شوند. هر کدام از این سمعک‌ها دارای یک شماره سریالی هستند که نشان از اصالت آن دارد. مدت زمان گارانتی شرکت‌ها متفاوت است و همه سمعک یک تا دو سال گارانتی بین‌المللی و حداقل ۵ سال خدمات پس از فروش دارند. گارانتی شامل تعمیر بدون هزینه سمعک می‌شود.

کارت گارانتی سمعک هنگام ارائه سمعک به مراجعه کننده به ایشان داده می‌شود. کارت گارانتی شامل نام بیمار، مدل سمعک، زمان اعتبار کارت گارانتی و شماره سریال مربوط به آن می‌شود.

موارد ابطال کارت گارانتی سمعک

گارانتی سمعک شامل سوختگی میکروفن و بلندگو و تعویض سمعک با سمعک نو، هنگامی که سمعک قابل تعمیر نیست؛ می‌باشد. در این بین مواردی وجود دارد که باعث خارج شدن سمعک از گارانتی سمعک می‌شود.

این موارد شامل موارد زیر می‌شود:

  • شکسته شدن سمعک پشت گوشی و داخل گوشی و یا گم شدن سمعک
  • تعویض پوسته
  • قالب سمعک
  • باز شدن سمک توسط افراد غیر متخصص
  • گم کردن کارت گارانتی
  • سوختگی در اثر آب وارد شدن به سمعک
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x