انواع باتری سمعک

انواع باتری سمعک

فهرست مطالب

مانند هر وسیله الکترونیکی دیگر، سمعک نیز با باتری کار می کند. اکثر سمعک ها از باتری های کوچک “دکمه ای” استفاده می کنند که باید هر چند روز تا چند هفته یکبار آن ها را تعویض نمود. با این حال بسیاری از مدل های جدید سمعک نیز دارای باتری های قابل شارژ هستند. هنگام انتخاب سمعک، بهتر است فکر کنید که کدام نوع باتری برای شما مناسب است.

باتری های قابل شارژ

اکثرا از نوع لیتیوم-یونی هستند. معمولا در طول شب شارژ می شوند تا بتوان از آنها در ساعات روز استفاده نمود. در حال حاضر تنها توانسته اند در انواع سمعک پشت گوشی از این تکنولوژی استفاده نمایند بنابراین اگر به فکر داشتن سمعک داخل گوشی هستید، باید خود را برای استفاده از باتری های یکبار مصرف آماده سازید. مدت شارژدهی این نوع باتری ها به میزان استفاده روزانه بستگی دارد. استفاده طولانی از بلوتوث می تواند مصرف باتری را بالاتر ببرد.

شرکت های معتبر در حیطه سمعک از جمله اتیکن، فوناک، استارکی، ریساند، ویدکس و… در حال حاضر چنین محصولاتی دارند.

باتری های یکبار مصرف استاندارد

باتری های یکبار مصرف دکمه ای روی-هوا(Zinc-air)، گزینه معمول دیگر هستند. از آنجا که این باتری ها با هوا فعال می شوند، یک برچسب مهر و موم شده در کارخانه به آنها چسبانده شده است و باتری تا زمانی که برچسبش برداشته نشده باشد، غیر فعال می ماند. هنگامی که برچسب را برمیداریم، اکسیژن با روی موجود در باتری واکنش داده و “آن را روشن می کند”. برای به دست آوردن بهترین عملکرد باتری، حدود یک دقیقه پس از برداشتن برچسب صبر کنید سپس آن را در سمعک بگذارید. گذاشتن مجدد برچسب، باتری را غیرفعال نمی کند بنابراین هنگامی که برچسب برداشته می شود، باتری تا زمانی که برق خالی نشود در حالت فعال باقی می ماند.

این باتری ها وقتی در محیط خشک و در دمای اتاق باشند تا سه سال ثابت می مانند. نگهداری در یخچال فایده ای ندارد و می تواند عمر باتری را کاهش دهد.

ابعاد باتری های یک بار مصرف سمعک

سمعک ها در اندازه ها و مدل های مختلف و با مصرف انرژی متفاوت عرضه می شوند. سمعک های بزرگتر نیاز به باتری های بزرگتر دارند. علاوه بر این، سمعک افرادی که کم شنوایی شدید یا عمیق دارند معمولا به قدرت بیشتر و باتری های بزرگتری نیاز دارد.

پنج اندازه باتری سمعک در بازار موجود است. اندازه ها از کوچکترین تا بزرگترین عبارتند از: ۵ ، ۱۰ ، ۳۱۲ ، ۱۳ و ۶۷۵. از باتری های سمعک با اندازه ۵ به ندرت استفاده می شود. این باتری ها دارای ابعاد متفاوتی هستند اما از آنجا که توجه به تفاوت در اندازه ممکن است دشوار باشد و به خاطر سپردن آن سخت است، بسته بندی باتری دارای کد رنگی است بنابراین پیدا کردن و خریدن بسته های مناسب آسان تر است.

  • اندازه ۱۰ باتری – زرد
  • اندازه ۳۱۲ باتری – قهوه ای
  • سایز ۱۳ باتری – نارنجی
  • اندازه ۶۷۵ باتری – آبی

عمر این باتری ها به اندازه و میزان مصرف انرژی سمعک بستگی دارد. قاعدتا باتری های کوچکتر دارای عمر کمتری هم هستند. میانگین عمر باتری های سمعک به شرح زیر است:

  • سایز ۱۰ – ۳ تا ۷ روز
  • سایز ۳۱۲ – ۳ تا ۱۰ روز
  • سایز ۱۳ – ۶ تا ۱۴ روز
  • اندازه ۶۷۵ – ۹ تا ۲۰ روز

برای تجربه بهترین قیمت سمعک به کلینیک دانیال مراجعه نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات
آخرین مقالات