قالب های ضد صوت و ضد آب

قالب های ضد صوت و ضد آب

قالب های ضد صوت و ضد آب

فهرست مطالب

قالب‌های محافظ گوش انواع مختلفی دارند که کار اصلی آن‌ها محافظت از گوش در برابر خطرات خارجی است که قالب های ضد صوت و ضد آب از انواع آن هستند که در ادامه به طور مفصل خدمت شما همراهان محترم و گرانقدر کلینیک دانیال متخصص در تشخیص علائم کم شنوایی، از آن‌ها صحبت می‌کنیم.

برای جلوگیری از صوت و آب دو نوع کلی قالب محافظ گوش ساخته شده است. قالب ضدصوت و قالب ضدآب، به راحتی در گوش قرار می‌گیرند و اجازه ورود آب و آلودگی‌های صوتی بیش از حد را به گوش شما نمی‌دهند‌. شاید شما در کوتاه مدت متوجه آسیب‌های وارد شده به گوشتان نشوید. اما با گذر زمان رفته رفته بیشتر متوجه این موضوع خواهید.

در آن زمان درگیر بیماری‌‌های مختلف مانند کم‌شنوایی، وزوز، عفونت گوش و مواردی دیگر از این دست خواهید شد. پس یکی از بهترین راه‌های پیشگیری از این موارد استفاده از قالب محافظ گوش است.

قالب-ضد-صوت-و-گوش

خصوصیات قالب‌های محافظ گوش

قالب های ضد صوت و ضد آب دارای خصوصیات زیر هستند:

  • این محافظ‌ها با استفاده از قالب‌های اولیه که توسط شنوایی شناس گرفته می‌شود؛ ساخته می‌شود.
  • جنس محافظ‌ها نرم و انعطاف‌پذیر هستند.
  • قالب‌ها قابل شستشو و ضد حساسیت هستند.

در موردسمعک نامرئی بیشتر بدانید

 

بنر-کال-تو-اکشن
کال-تو-اکشن-موبایل-

قالب ضد صوت

یکی دیگر از علل شایع کم شنوایی در بزرگسالان قرار گرفتن در معرض اصوات بلند یا نویزهای مربوط به شغل یا استفاده از موسیقی با صدای بلند است. در چنین شرایطی سن ابتلا به کم شنوایی کاهش پیدا می‌کند. حتی می‌توان گفت به علت استفاده زیاد کودکان و نوجوانان از هندزفری و صدای بلند موسیقی، آنها هم در خطر ابتلا به کم شنوایی قرار دارند.

از کم شنوایی ناشی از نویز و عوارض شنیداری آن می‌تواند از دلایل وزوز گوش و علایم دیگر از جمله مشکل در درک گفتار در مکان های نویزی اشاره کرد که هر دو می‌تواند نشانه‌های اولیه از درگیری‌های بیشتر دستگاه شنوایی در اثر قرارگیری در معرض اصوات بلند برای دستگاه شنوایی محیطی و مرکزی باشد.

بیشتر بخوانید: روش‌های درمان وزوز گوش

استفاده از قالب‌های ضد صوت برای جلوگیری از بروز این نوع کم شنوایی می‌تواند موثر باشد. که به دو صورت فیلتر دار و بدون فیلتر ارائه می‌شود. قالب‌های بدون فیلتر کانال گوش را به صورت کامل مسدود می‌کند که این نوع قالب‌ها احتمال عفونت و خارش گوش را بالا می‌برد. قالب‌های فیلتر دار یک فیلتر برای تهویه هوا دارد. این فیلتر خطر ابتلا به کم شنوایی و عفونت را کاهش می‌دهد و همچنین باعث عبور مقداری صدا می‌شود.

قالب-ضد-صوت

ویژگی های قالب ضدصوت

یکی از ویژگی‌های قالب ضدصوت این است که این محصول برای هر شخصی به طور جداگانه طراحی و ساخته می‌شود. یعنی با قالب‌گیری دقیق از گوش یک وسیله کاملا شخصی برای شما ساخته می‌شود. از دیگر ویژگی‌های قالب ضدصوت جنس آن است که باید در هنگام خرید و همچنین ساخت به آن توجه شود.

شما به طور کلی باید متناسب با هدفی که از آن دارید اقدام به سفارش ساخت آن بکنید. از دیگر ویژگی‌های مهم این قالب‌ها عمر نسبتا طولانی آن‌ها است. این قالب‌ها یکبار مصرف نیستند و تا حدود ۲ سال شما ‌می‌توانید به خوبی از آن‌ها استفاده کنید. قالب ضدصوت به طوری ساخته می‌شود که کاملا ضدحساسیت بوده و همچنین قابل شستشو باشد.

مزایای قالب ضدصوت

استفاده از قالب صدصوت و محافظ گوش مزایای مختلفی دارد. بزرگترین مزیت آن محافظت از گوش و پیشگیری از بیماری‌های مختلف مانند آسیب به پرده گوش است. برخی از افراد از این قالب‌ها برای مطالعه استفاده می‌کنند.

این قالب‌ها با کاهش چشم‌گیر صداها باعث افزایش تمرکز فرد در هنگام مطالعه می‌شود. برخی دیگر نیز از آن‌ها در هنگام کار مخصوصا کار در مکان‌های پرسروصدا و صنعتی بهره می‌برند. یکی دیگر از مزایای این قالب، استفاده از آن در هنگام خواب است که افراد برای خواب راحت از آن‌ها بهره می‌برند.

در مورد  خرید سمعک اطلاعی ندارید؟ بیشتر بدانید

قالب ضد آب

برای زمانی که پرده گوش بیمار پاره است و یا مستعد عفونت‌های قارچی و… است باید از ورود آب به گوش جلوگیری کرد. قالب‌های ضد آب با توجه به قالب گوش فرد ساخته می‌شود. نسبت به نمونه‌های دیگر و پیش ساخته محافظت بیشتری برای ورود آب به گوش بیمار انجام می‌دهد.

انواع مختلفی از محافظ‌‌های ضد آب در دسترس هستند. علاوه بر آن، محافظ‌ ضدِ آب را می‌توان برای افرادی که به صورت تفریحی شنا می‌کنند ؛ تهیه نمود.

ویژگی های قالب ضدآب

بعد از اینکه از ویژگی‌های قالب ضدصوت صحبت کردیم، نوبت به قالب ضدآب می‌رسد که در این بخش از مقاله می‌خواهیم راجع به آن خدمت شما همراهان محترم کلینیک دانیال صحیت کنیم. در کل ویژگی‌های قالب ضدآب عینا مانند قالب ضدصوت است. چطور؟ این محصول نیز باید به طور شخصی ساخته شود.

یعنی شما به کلینیک مراجعه می‌کنید‌. از گوش شما قالب‌گیری انجام شده و یک محصول یونیک برایتان ساخته می‌شود. از طرفی دیگر این محصول نیز عمر خوبی دارد. قابل شست و شو است و ضد حساسیت و شما با خیال راحت می‌توانید از آن استفاده کنید. جنس قالب ضدصوت محافظ گوش نیز از سیلیکون نرم و بسیار انعطاف‌پذیر ساخته شده است که در صورت استفاده هیچگونه قرمزی و زخمی ایجاد نکند.

قالب-ضد-آب

در مورد نوار گوش چه می دانید؟

مزایای قالب ضدآب

قالب ضدآب نیز مزایای مختلفی دارد. مهم‌ترین مزیت پیشگیری از ایجاد برخی بیماری‌ها است. با این کار به حفظ سلامتی افرادی که با آب در ارتباط هستند کمک می‌کند و جلوی برخی بیماری‌ها مانند عفونت‌ها و پارگی پرده گوش رو می‌گیرد.

یکی دیگر از مزایای این قالب برای شناگران حرفه‌ای در هنگام شیرجه است. یکی دیگر از مزایای آن، استفاده در کسانی است که تازه می‌خواهند شنا را یاد بگیرند و یا اینکه مشکلی در گوش خود دارند مانند پارگی پرده گوش که نباید در تماس با آب باشد. به همین دلیل به راحتی می‌توانند از آن‌ بهره ببرند.

استفاده از قالب‌های ضد صوت برای جلوگیری از بروز این نوع کم شنوایی می‌تواند موثر باشد. که به دو صورت فیلتر دار و بدون فیلتر ارائه می‌شود. قالب‌های بدون فیلتر کانال گوش را به صورت کامل مسدود می‌کند که این نوع قالب‌ها احتمال عفونت و خارش گوش را بالا می‌برد. قالب‌های فیلتر دار یک فیلتر برای تهویه هوا دارد. این فیلتر خطر ابتلا به کم شنوایی و عفونت را کاهش می‌دهد و همچنین باعث عبور مقداری صدا می‌شود.

قیمت قالب ضدصوت

به طور کلی قیمت قالب‌های محافظ گوش اصلا بالا نیست. با توجه به ویژگی‌های خوب و مفیدی که دارند و با توجه به اینکه از این همه بیماری و مشکلات مختلف پیشگیری می‌کنند و عمر مفید بالایی نیز دارند؛ قالب‌های محافظ گوش برای کسانی که به آن‌ها نیاز دارند واقعا محصولی به صرفه است.
قالب ضدصوت ۲ مدل مختلف فیلتردار و بدون فیلتر دارد که داشتن یا نداشتن فیلتر روی قیمت آن موثر و تاثیرگذار است. در کلینیک دانیال، شما می‌توانید بهترین قالب ضدصوت را برای گوش‌هایتان تهیه کنید و از آن استفاده کنید‌. قیمت این قالب‌ها در حال حاضر چیزی حدود ۵۰۰ هزار تومان الی ۶۰۰  هزار تومان است.

کلینیک گوش تهران کجاست؟

بنر-کال-تو-اکشن
کال-تو-اکشن-موبایل-

قیمت قالب ضدآب

قالب ضدآب نیز برای کسانی‌ که تایم زیادی در آب هستند، در حال یادگیری شنا هستند، مشکلات خاصی دارند و شناگر هستند؛ یکی از ملزومات است. این قالب نیز با توجه به ویژگی‌ها و مزایایی که از آن گفتیم در کلینیک دانیال توسط متخصصین باتجربه قالب‌گیری و ساخته می‌شود.

هزینه و قیمت قالب ضدآب نیز مانند قالب ضدصوت محافظ گوش است. یعنی به طور متوسط این محصول نیز قیمتی بین ۵۰۰  الی ۶۰۰ هزار تومان دارد.برای اطلاع دقیق از قیمت‌ها و سفارش و خرید این محصولات نیز می‌توانید با همکاران ما در ارتباط باشید تا در اسرع وقت شما مددجویان عزیز را راهنمایی کنند.

در بعضی موارد مانند کار کردن در محیط‌های پر سر و صدا یا زمانی که فرد دچار بیماری پارگی پرده گوش است، مراقبت از دستگاه شنوایی اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند.

روند ساخت قالب های ضد صوت و ضد آب صوت٬ تقریبا مشابه می‌باشد و هر دو نیاز به قالب گیری اولیه در کلینیک‌های شنوایی دارند. عمر این قالب‌ها به طور متوسط ۲ تا ۵ سال می‌باشد.

کلینیک شنوایی سنجی دانیال

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات