وزوز ضربان دار چیست؟ - کلینیک دانیال

وزوز ضربان دار چیست؟

تصویر شاخص درمان وزوز گوش ضربان دار

وزوز گوش ضربان (Pulsatile tinnitus) دار به دلیل گردش خون در گوش یا نزدیک گوش شما ایجاد می‌شود. برخلاف اکثر انواع وزوز گوش، وزوز گوش ضربان دار دارای یک منبع صوتی فیزیکی است که گوش شما می‌گیرد. این یک صدای تقویت شده خون است.

صدای زنگ یا وزوزی که با انواع دیگر وزوز گوش می‌شنوید در نتیجه جمع شدن اعصاب در سیگنال‌های الکتریکی غیرطبیعی است که از گوش‌ها به مغز شما منتقل می‌شوند.

علامت اصلی وزوز ضربان دار چیست؟

اصلی‌ترین علامت وزوز گوش ضربان دار شنیدن صدایی در گوش است که به نظر می‌رسد با ضربان قلب یا نبض شما مطابقت دارد. حتی در هنگام شنیدن صدا در گوش‌ها ممکن است بتوانید نبض خود را بگیرید.

همچنین ممکن است تپش قلب یا احساس سبکی سر را مشاهده کنید. شما باید این علائم را در اسرع وقت توسط پزشک ارزیابی کنید.

علت وزوز ضربان دار چیست؟

دلایل وزوز گوش ضربان دار بسیاری است، اما همه آنها از مشکلات گردش خون ناشی می‌شوند. از جمله علل شایع این موارد:

فشار خون بالا: هنگامی که فشار خون شما افزایش می‌یابد ، نیروی خون در برابر دیواره‌های داخلی عروق افزایش می‌یابد. تشخیص جریان خون با شدت بیشتر در عروق داخل یا اطراف گوش برای گوش شما راحت‌تر است.

گرفتگی عروق: انسداد رگ‌های شما در اثر تجمع کلسترول، چربی‌ها و مواد زائد باعث آشفتگی جریان خون می‌شود. اگر این دلیل باشد، ممکن است صدای موزون یا نویز ریتمیک را در یکی از گوش‌های خود بشنوید.

تومورهای سر و گردن: توموری که باعث فشار به رگ شود هم باعث وزوز می‌شود.

درمان وزوز ضربان دار

وزوز ضربان دار معمولا با از بین بردن عامل زمینه‌ای بهبود پیدا می‌کند. فشار خون بالا و مشکلات عروقی با ترکیبی از داروها و تغییر سبک زندگی قابل درمان است. این موارد شامل موارد زیر هست:

  • رژیم کم نمک
  • ورزش منظم
  • عدم دخانیات
  • کاهش استرس

اگر علت آن مربوط به مشکل خاصی در شریان یا ورید باشد، برای درمان بیماری ممکن است نیاز به جراحی باشد. کلینیک شنوایی سنجی دانیال با بهره مندی از متخصصین و همچینین عرضه کننده بهترین قیمت سمعک در ایران می‌باشد.

کلینیک شنوایی سنجی دانیال

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *