چرا چند مرحله تنظیم برای سمعک وجود دارد؟

چرا چند مرحله تنظیم برای سمعک وجود دارد؟

فهرست مطالب

جلسات تنظیم سمعک، یک بخش فوق العاده مهم در روند درمان کم شنوایی و تهیه سمعک است. هنگامی که شنوایی شما مورد آزمایش قرار گرفت و شنوایی شناس تان توصیه به استفاده از سمعک کرد، با مدل ها، گزینه ها و ویژگی های مختلف سمعک ها آشنا می شوید. با کمک شنوایی شناس خود، بهترین سمعک را برای نیازهای خاص خود انتخاب خواهید کرد. مرحله بعدی یکی از مهمترین مراحل است یعنی تنظیم سمعک. در اینجا برخی از مهمترین دلایلی که جلسات تنظیم مهم است را آورده ایم.

۱. اطمینان از تناسب سمعک ها

این یکی از اهداف اولیه در جلسه تنظیم سمعک است و یکی از مهمترین آنهاست. سمعک ها باید به درستی در داخل گوش قرار گیرند، نه فقط برای راحتی جسمانی شما، بلکه برای به دست آوردن بهترین تجربه صدای ممکن. شنوایی شناس شما، سمعک های شما را چندین بار وارد و خارج می کند تا تشخیص دهد که آیا آنها مناسب هستند و یا در صورت نیاز هر گونه تغییراتی را انجام می دهد. ممکن است پس از مدتی استفاده از سمعک، به این نتیجه برسید که نیاز به تغییراتی دارد. درین صورت باید در جلسات بعدی خود حتما این موارد را به شنوایی شناس تان اطلاع دهید.

۲. برنامه ریزی سمعک

پس از اطمینان از تناسب سمعک، شنوایی شناس سمعک های شما را برنامه ریزی می کند تا آنها را با نیازهای خاص شنوایی شما مطابقت دهد. آنها سمعک ها را تنظیم می کنند تا مطمئن شوند تنظیمات و میزان صدا برای نیازها و ترجیحات شما مناسب است. سپس از شما می خواهند که سمعک را در حالی که روشن است در گوش خود قرار دهید. این زمانی است که می توانید تشخیص دهید که آیا آنها به درستی کار می کنند یا خیر. اگر اولین تجربه استفاده از سمعک برای شما باشد، مدتی طول می کشد تا به صدای آن عادت کنید. شنوایی شناس معمولا صدای سمعک را کمتر از حد اصلی قرار می دهد تا تجربه اولیه صداها برایتان خیلی بلند و آزاردهنده نباشد. پس از چند هفته معمولا نیاز است تا شدت صدا را کمی بالاتر ببرند.

۳. ارائه دستورالعمل ها

پس از راه اندازی سمعک، دستورالعمل های استفاده و نگهداری مناسب را دریافت خواهید کرد. شنوایی شناس این اطلاعات مهم را در اختیار شما قرار می دهد. جزئیاتی در مورد نحوه انجام همه کارها از تمیز کردن سمعک گرفته تا تعویض باتری و… . آنها همچنین مواردی را که باید از انجام آنها اجتناب کنید به شما اطلاع می دهند مانند برنداشتن سمعک هنگام شستشوی موها یا گذاشتن آنها در مکان های ناامن.

۴. پاسخ به سوالات

این احتمال وجود دارد که در مورد استفاده از سمعک سوالاتی داشته باشید. در پایان می توانید از آنها بپرسید و شنوایی شناس شما به آنها پاسخ می دهد. این کار می تواند بسیار مفید و موثر باشد. اطمینان حاصل کنید که هر گونه نگرانی یا مسأله ای را که دارید آشکارا و صادقانه مورد بحث قرار دهید زیرا شنوایی شناس شما می خواهد از سمعک های جدید خود راضی باشید.

۵. اعمال تغییرات جزئی تر

تنظیم اولیه سمعک که بر اساس آستانه های شنوایی و ارزیابی ها در کلینیک انجام می شود، ممکن است اندکی با تجربه زندگی واقعی متفاوت باشد. محیط شنیداری شما دارای جزییاتی است که ممکن است نیاز به تغییراتی را حس کنید. سعی کنید با جزییات برای شنوایی شناس توضیح دهید که کدام صداها را کمتر از حد نیاز و کدام یک را بیشتر از حد نیازتان می شنوید. درین صورت او خواهد توانست تنظیمات دلخواه شما را اعمال کند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات