چگونه سمعک را به موبایل وصل کنیم؟

چگونه سمعک را به موبایل وصل کنیم؟

چگونه سمعک را به موبایل وصل کنیم

فهرست مطالب

سمعک‌های گذشته اغلب دسترسی کاربر را به بسیاری از دستگاه‌های صوتی شخصی مانند تلفن‌های همراه و دستگاه‌های پخش موسیقی محدود می‌کردند. به عنوان مثال برای استفاده از پخش کننده موسیقی هنگام دویدن، باید سمعک خود را برای جا دادن یک جفت هدفون بردارید. با این حال سمعک‌های بی‌سیم پیچیده امروزی از فناوری بلوتوث استفاده می‌کنند تا امکان اتصال با دستگاه‌های الکترونیکی شخصی و پخش مستقیم صدا را به سمعک فراهم آورند.

شماره‌های تماس جهت رزرو نوبت و مشاوره رایگان: ۰۲۱۸۶۰۳۵۹۵۳۰۹۳۰۸۹۴۶۵۶۱

بلوتوث که از طریق همکاری شرکت‌های فناوری پیشرو توسعه یافته است، یک بستر ارتباطی بی‌سیم است که امکان انتقال اطلاعات بین دو یا چند دستگاه الکترونیکی را فراهم می‌کند. این فناوری از امواج رادیویی با فرکانس بالا برای انتقال داده‌ها بدون تداخل یا خطرات امنیتی استفاده می‌کند. طیف گسترده‌ای از محصولات دارای قابلیت اتصال بلوتوث از جمله تلفن‌های همراه‌، پخش کننده‌های موسیقی‌، رایانه‌ها، تبلت‌ها و تلویزیون‌ها توسعه یافته است.

ساخته شده برای آیفون

اپل اتصال بلوتوث خاصی را با سمعک ثبت کرده است تا برخی از سمعک‌ها همانند سمعک بلوتوثی بتوانند مستقیما با پلتفرم iOS که دستگاه‌های آیفون، آیپد و آیپد تاچ را اجرا می‌کند، ارتباط برقرار کنند. این فناوری به گونه‌ای طراحی شده است که به دستگاه‌ها اجازه می‌دهد بدون فشار زیاد بر توان باتری، مستقیما به آنها متصل شوند. اکثر تولیدکنندگان، سمعک‌هایی را عرضه کرده‌اند که از این فناوری بلوتوث استفاده می‌کنند و با نام “ساخته شده برای آیفون”به بازار عرضه می‌شود.

گوشی‌های اندرویدی

گوگل در حال حاضر یک استاندارد سازگاری سمعک مشابه را برای پلتفرم اندروید توسعه می‌دهد و چندین برند سمعک و انواع سمعک ها مانند سمعک شارژی می‌توانند با استفاده از نسخه ۱۰.۰ یا بالاتر، به تلفن‌های مبتنی بر اندروید متصل شوند.

برای گوشی‌های اندرویدی و آیفون، اپلیکیشن‌های مجزایی توسط هر شرکت تولید کننده سمعک ارائه شده است. این اپلیکیشن‌ها را دانلود کرده و پس از نصب آن و جفت شدن سمعک با گوشی به روشی که در ادامه آمده است، خواهید توانست از امکاناتش استفاده کنید.

نحوه جفت شدن سمعک با گوشی آیفون

طبق مراحل زیر می‌توانید سمعک را به گوشی آیفون متصل کنید.

  1. به تنظیمات گوشی بروید.
  2. روی General> Accessibility بزنید.
  3. سریع به سمت بالا بکشید > روی دستگاه‌های شنوایی بزنید.
  4. بلوتوث را روشن کنید (تلفن، سمعک شما را به طور خودکار تشخیص می‌دهد).
  5. وقتی سمعک‌ها نشان داده شد > روی دستگاه خود زده و گزینه جفت شدن را انتخاب کنید.

نحوه جفت شدن سمعک با گوشی اندروید

طبق مراحل زیر می‌توانید سمعک را به گوشی اندروید متصل کنید.

  1. به تنظیمات گوشی بروید.
  2. روی Connected devices > Pair new device بزنید.
  3. سمعک خود را از لیست دستگاه‌های موجود انتخاب کنید. اگر بیش از یک سمعک دارید، منتظر شوید تا اولین سمعک متصل شود سپس روی سمعک دیگر در لیست دستگاه‌های موجود بزنید.

شماره‌های تماس جهت رزرو نوبت و مشاوره رایگان: ۰۲۱۸۶۰۳۵۹۵۳۰۹۳۰۸۹۴۶۵۶۱

اگر سمعک شما دارای ویژگی پخش مستقیم از تلفن هوشمند به سمعک شما نیست، نگران نباشید. سازندگان سمعک‌های وایرلس مدتها پیش راه حلی هوشمندانه برای دسترسی به این استاندارد بی‌سیم رایج ایجاد کردند. سمعک‌های وایرلس می‌توانند از دستگاه‌های شنیداری کمکی تحت عنوان استریمر، استفاده کنند تا ارتباطی بین فناوری وایرلس در سمعک و هر دستگاهی با بلوتوث ایجاد کنند.

سمعک وایرلس را می‌توان با استریمر جفت کرد و سپس استریمر را می‌توان با دستگاه‌های خارجی جفت کرد. معمولا استریمر به دور گردن پوشیده می‌شود یا در جیب قرار می‌گیرد. با شنوایی شناس خود در مورد بهترین گزینه پخش کننده برای شما مشورت کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۳.۸ از ۵
از مجموع ۴ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات