مرکز شنوایی سنجی در تهران

مرکز شنوایی سنجی در تهران

تصویر شاخص مرکز شنوایی سنجی در تهران

فهرست مطالب

همه مردم در صورت ایجاد مشکل و مبتلا شدن به بیماری، انتظار دارند که کلینیکی که به آن مراجعه می‌کنند، بهترین خدمات رو به آن‌ها ارائه کند. به همین دلیل برای هر مشکلی، کلینیک‌های تخصصی به وجود آمده است. برای مشکلات شنوایی نیز مراکز و کلینیک‌های بسیاری به وجود آمده است که مردم به آن‌ها مراجعه می‌کنند. اما پیدا کردن بهترین کلینیک و مراجعه به آن، به دلیل اینکه متخصصین حاذق و با تجربه‌ای دارد، شانس و سرعت درمان مددجو را می‌تواند بهبود ببخشد. در این مراکز پزشک و متخصص شنوایی سنجی حاضر بوده و برای درمان بیمار می‌کوشد.
در این مقاله خدمت شما همراهان عزیز کلینیک دانیال، در رابطه با مرکز شنوایی سنجی در تهران و بهترین متخصص شنوایی سنجی در تهران سخن خواهیم گفت.

معرفی کلینیک دانیال

ما در کلینیک دانیال، سعی بر انجام بهترین خدمات ممکن در سریع‌ترین زمان ممکن برای مراجعان محترم داریم. به طور قطع کلینیک دانیال با بیش از ۵ سال سابقه درخشان در درمان بیماران و مبتلایان به مشکلات شنوایی و تجویز سمعک برای مددجویان، توانسته حال بیش از هزاران بیمار را بهبود ببخشد و بهترین خدمات را ارائه کند. در اینجا انواع سمعک برای بیمار تجویز، ساخته و نصب شده و آموزش‌های لازم به بیماران محترم داده می‌شود. انجام تست‌ها با بهترین دستگاه‌ها و حاذق‌ترین و با تجربه‌ترین پرسنل انجام می‌شود. همه این موارد دست به دست هم داده است تا کلینیک دانیال تبدیل به یکی از بهترین کلینیک گوش تهران و مرکز شنوایی سنجی در تهران شود.
ما در کلینیک دانیال، متخصص مراقبت از کم‌شنوایان و پیشرو راه بهبودی آن‌ها هستیم.

دکتر سید محمدرضا تقوی

بهترین متخصص شنوایی سنجی در تهران (دکتر تقوی)

یکی از مهم‌ترین موارد در هر کلینیکی وجود یک متخصص شنوایی سنجی قدرتمند و خوب و حاذق است که بتواند مشکلات بیماران را تشخیص داده و بر روند درمانی آن‌ها نظارت کند. در مجموعه کلینیک دانیال دکتر سید محمدرضا تقوی، به عنوان یکی از بهترین متخصص شنوایی سنجی در تهران در حال فعالیت است. ایشان فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران بوده و یکی از اساتید دانشگاه تهران نیز هستند. با تالیف کتاب در زمینه سمعک و عضو بودن در انجمن علمی شنوایی سنجان ایران در رده بهترین متخصص شنوایی در تهران شناخته می‌شود.

خدمات کلینیک

کلینیک دانیال از لحاظ ارائه خدمات شنوایی سنجی و سمعک، می‌توان گفت که بهترین مرکز شنوایی سنجی در تهران است. بسیاری از خدمات به بیماران و کسانی‌ که مشکل شنوایی دارند ارائه می‌شود. از جمله موارد خدمات این کلینیک گوش تهران، می‌توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم؛

  • آزمون سنجش شنوایی و انجام آزمون‌های گفتاری: از پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها جهت انجام تست‌های ادیومتری صوت خالص و ادیومتری گفتاری استفاده می‌گردد. آزمون‌های شنوایی سنجی، در تشخیص بیماری‌های گوش و نوع کم‌شنوایی برای تجویز سمعک بسیار مهم و تاثیرگذار است.
  • آزمون تیمپانومتری و رفلکس آکوستیک: جهت بررسی وضعیت پرده گوش، تشخیص و ارزیابی بیماری‌های گوش میانی و اندازه گیری فشار گوش میانی از این آزمون استفاده می‌شود. انجام گرفتن دقیق و صحیح این آزمون نیز یکی از معیارهای تشحیص نوع بیماری بوده و این امر توسط بهترین متخصص شنوایی سنجی در تهران یعنی دکتر تقوی انجام می‌شود.
  • مشاوره: جهت انتخاب نوع و مدل سمعک زیر نظر کارشناسان مجرب که همیشه از صفر تا صد مسیر در کنار مددجویان عزیز هستند و از ابتدای کار تا نوع استفاده و آموزش‌های لازم را به بیمار و همراهان او یاد می‌دهند.
  • تجویز و تنظیم: تجویز و تنظیم مدل‌های مختلف سمعک شامل پیشرفته‌ترین، قوی‌ترین و کوچکترین سمعک‌ها منطبق با جدیدترین متدهای روز و مبتی بر اندازه‌گیری گوش واقعی که توسط متخصصین مجرب این حیطه قالب‌گیری های لازم انجام شده و سپس توسط متخصص شنوایی سنجی در بهترین مرکز شنوایی سنجی در تهران تنظیم و سپس روی گوش بیمار نصب می‌شود.

تست ادیومتری

ادیومتری

تست ادیومتری میزان توانایی که گوش در برابر شنیدن صداهای مختلف را دارد اندازه گیری کرده و می‌سنجد و طبق یک چارت مشخص آن را طبقه بندی می‌کند. نوع و میزان کم‌شنوایی مددجو بررسی شده و منشا مشکلات شنیداری نیز پیدا می‌شود. تست شنوایی سنجی توسط ادیولوژیست در مرکز شنوایی سنجی در تهران یعنی کلینیک دانیال انجام می‌شود.

میزان کم‌شنوایی از خفیف تا عمیق تعیین می‌شود که در کلینیک ما بهترین متخصص شنوایی سنجی در تهران یعنی دکتر تقوی ناظر بر سلامت این موضوع است. تست ادیومتری یک تست کاملا بی‌خطر و غیر تهاجمی بوده و در عرض حدود ۱۵ دقیقه به راحتی انجام می‌شود.

تست تمپانومتری

تمپانومتری

در این آزمایش، وضعیت و عملکرد سه چیز بررسی می‌شود. گوش میانی، پرده گوش و استخوانچه‌های گوش ۳ موردی است که عملکرشان در این تست بررسی می‌شود. این تست نیز مانند ادیومتری سریع و بدون خطر و غیرتهاجمی است.

 اما اگر پرده گوش ملتهب شده باشد، ممکن است که هنگام انجام تست کمی درد حس شود. در اینجا توسط متخصص شنوایی سنجی با استفاده از دستگاه تمپانومتری، پاسخ به تغییرات فشار را بررسی می‌کند. در اینجا مددجو حسی همانند تایم بلند شدن و نشستن هواپیما دارد.

این تست انواع مختلفی دارد که همه انواع آن در بهترین کلینیک گوش تهران، به وسیله متخصصین این حوزه به دقت انجام شده و نتایج آن بررسی می‌شود. سپس راه‌ها و اقدامات درمانی لازم در صورت نیاز در نظر گرفته شده و به مددجو داده می‌شود.

تجویز سمعک

تجویز سمعک پروسه‌ای نسبتا طولانی در مقایسه با بقیه موارد دارد. این موضوع باید به دقت بررسی شده و ریشه یابی شود، سپس در صورت لزوم برای بیمار سمعک تجویز می‌شود.

در کلینیک دانیال، ابتدا توسط بهترین متخصص شنوایی سنجی در تهران مددجو معاینه شده و سپس توسط تست‌های مختلف شنوایی سنجی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. بعد از این موضوع مشخص می‌شود که شدت کم‌شنوایی چقدر است و به چه علت است. بعد از مشخص شدن این قسمت در کلینیک دانیال، برای مددجو تایم مشاوره تعیین می‌شود. ما طبق صلاحدید پزشک بهترین سمعک را به شما معرفی می‌کنیم. سپس با مشورت و سلیقه خود مددجو و طبق صلاحدید متخصص، در نهایت یک سمعک برای بیمار انتخاب شده و از گوش او قالب‌گیری می‌شود تا آن را بسازیم.
پس از ساخت نیز یک جلسه آموزشی برای بیمار گذاشته می‌شود و به بیمار آموزش داده می‌شود که چگونه باید از آن استفاده کند‌ در همین جلسه نیز متخصص شنوایی سنجی، سمعک را طبق نیاز مددجو تنظیم می‌کند.

معاینه گوش شخص

درمان وزوز گوش

وزوز گوش نیز دیگر موضوعی است که در کلینیک دانیال، مورد بررسی و معاینه قرار گرفته و آن را رفع می‌کنیم.
وزوز مشکلی است بسیار فراگیر که ممکن است علل بسیار مختلفی داشته باشد. وزوز گوش یعنی وجود یک صدای وزوز، جیر جیر، سوت یا مواردی دیگر از این دست که بدون منبع خارجی در گوش بیمار شنیده می‌شود. همان‌طور که گفتیم این موضوع بسیار فراگیر است و افراد زیادی به دلایل بسیار مختلفی درگیر آن هستند. از دلایل وزوز گوش می‌توان به کم‌شنوایی، عفونت، عوارض دارویی برخی دارو‌ها مانند قرص‌های ضدافسردگی و مواردی از این دست اشاره کرد. برای تشخیص این موضوع باید به یک متخصص حاذق و کار بلد مراجعه کنید تا بتواند دقیق‌ترین تشخیص را برای شما بگذارد. ممکن است برخی افراد زمانی درگیر این موضوع شوند که عصبی شده یا استرس می‌گیرند. برخی دیگر کم‌شنوایی علت وزوز گوش آن‌ها است. به علت ترشح زیاد و عفونت گوش نیز ممکن است برخی درگیر این موضوع شوند. تمامی این موارد راهکارهای جداگانه دارد. برای برخی قطع دارو، برخی تجویز دارو، بعضا تجویز سمعک، افرادی دیگر شست‌وشوی گوش راه درمانی آن‌ها است.

پزشک در حال معاینه بیمار

درمان کم‌شنوایی

درمان کم شنوایی نیز به نوعی اصلی‌ترین کار هر کلینیکی است که در کلینیک گوش دانیال، توسط بهترین متخصص شنوایی سنجی در تهران انجام می‌شود. کم‌شنوایی انواع و درجات مختلفی دارد که توسط تست‌های شنوایی سنجی تعیین شده و سپس راه درمانی مناسب برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. درمان اکثر کم‌شنوایی‌ها به طور کلی سمعک است. سمعک نیز انواع مختلفی دارد که با توجه به تکنولوژی به کار رفته در آن می‌تواند مشکلات را در حد خودش حل کند. یعنی برخی برای کم‌شنوایی متوسط هستند، برخی دیگر علاوه بر جبران یک کم‌شنوایی عمیق، وزو  گوش را نیز درمان می‌کنند. برای برخی افراد ممکن است کاشت حلزون گوش انجام شود. این موضوع نیز توسط آزمون الکتروفیزیولوژیک گوش تعیین شده و می‌توان تشخیص کاشت حلزون را برای بیمار گذاشت.

پس بسته به نوع کم‌شنوایی و مرجع مشکل به وجود آمده، راهکار‌های لازم برای درمان، مدیریت و پیشگیری از بدتر شدن بیماری انجام می‌شود.

سخن پایانی

در این مقاله به معرفی کلینیک دانیال پرداختیم و گفتیم که با توجه به سابقه درمانی قدرتمند، در رده بهترین کیلینک گوش تهران قرار می‌گیرد. در این کلینیک خدمات مختلفی از جمله درمان کم‌شنوایی، انواع تست‌های شنوایی سنجی، خدمات تنظیم سمعک در منزل و مواردی از این دست ارائه می‌شود. اگر به دنبال مرکز شنوایی سنجی در تهران با بهترین امکانات و متخصصان با تجربه و سابقه درخشان هستید، ما می‌توانیم بهترین خدمات را در اسرع وقت برای شما فراهم کنیم.

کلینیک شنوایی سنجی دانیال

سوالات متداول

در کلینیک دانیال چه سمعک‌هایی تجویز می‌شود؟
در کلینیک دانیال انواع سمعک‌ها از جمله سمعک آنالوگ و دیجیتال مانند سمعک نامرئی، سمعک هوشمند و … نجویز می‌شود.

مدیر کلینیک دانیال کیست؟
مدیر و پزشک متخصص کلینیک شنوایی و سمعک دانیال، دکتر سید محمدرضا تقوی می‌باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات