قیمت سمعک | خرید سمعک | مراحل تجویز سمعک - دانیال کلینیک

سمعک

لطفا خودتان را در این موقعیت تصور کنید. “وقتی در جمع دوستان و یا خانواده خود هستید که نمی‌توانید به خوبی صحبت‌های آنها را بشنوید وقتی که آنها صحبت می‌کنند و شما به سختی حرف‌های آنها را درک می‌کنید و می‌شنوید، آن ها مجبورند که مدام حرف هایشان را تکرار و با صدای بلندتر با شما صحبت کنند. تکرار همه اینها هم موجب می‌شود که آنها خسته شوند و کمتر با شما صحبت کنند و هم شما هم رفته رفته در جمع های دوستانه و خانوادگی برای این که کسی را اذیت نکنید حاضر می‌شوید. همه اینها از اثرات و تبعات کم‌شنوایی و یا ناشنوایی است که هر کدام به دلایل مختلف و عواملی بستگی دارند و خرید سمعک مناسب می‌تواند تمام این مشکلات را به راحتی حل کند.

شماره های تماس جهت رزرو نوبت و مشاوره رایگان: ۰۲۱۸۶۰۳۵۹۵۳ - ۰۹۳۰۸۹۴۶۵۶۱

وقتی که صحبت از کم شنوایی می‌شود؛ بیشتر افراد نا خودآگاه ذهنشان به سمت افراد مسن می‌رود. افرادی که با افزایش سن منجر به بیماری پیر گوشی می‌شوند و برای درمان کم شنوایی خود نیاز به تهیه سمعک برای خود دارند. البته فقط این افراد نیستند که ممکن است منجر به کم شنوایی شوند بیماری‌هایی مختلفی برای سیستم شنوایی گوش وجود دارد که می‌تواند اقشار مختلف در سنین مختلف را نیز درگیر بیماری‌های شنوایی کند بیماری‌هایی مانند وزوز گوش، اتوسکلروز از این قبیل بیماری‌ها هستند که می‌تواند در سنین پایین‌تری نیز برای افراد اتفاق بیوفتد. سمعک یک وسیله کمک شنیداری مهم است. سمعک‌ها وسایلی هستند که بیشتر ساعات بیداری خود را در هفت روز هفته به همراه خواهید داشت.

هنگام خرید سمعک، ضروری است مطمئن شوید که پول و زمان صرف شده ارزش آن را دارد. تمامی افرادی که قرار است سمعک برایشان تجویز شود به دلیل این که اولین بار است که از این وسیله کمک شنوایی استفاده می‌کنند علاوه بر این که از قیمت سمعک اطلاعی ندارند از فرایندهای تجویز و خرید و تست‌هایی که قرار است طی کنند نیز اطلاعی ندارند. ما در این مطلب قرار است شما را با کلیه فرآیندهای خرید سمعک از تست‌های پزشکی تا گرفتن قالب و نصب برروی گوش را با شما در میان بگذاریم. پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

سمعک چیست؟

سمعک یک دستگاه الکترونیکی کوچک است که از سه بخش اصلی میکروفن، تقویت کننده و بلندگو تشکیل شده است. سمعک صداهایی که از طریق میکروفن دریافت می‌کند و این امواج را به سیگنال‌های الکتریکی تبدیل می‌کند و پس از ارسال به تقویت کننده صدا را از طریق بلندگو به گوش می‌رساند. از سمعک‌ها می‌توانید در داخل یا پشت گوش خود استفاده کنید. برخی از آنها صداها را بلندتر می‌کنند؛ به طوری که فرد مبتلا به کم شنوایی می تواند صداها را گوش دهد، ارتباط برقرار کند و به طور کامل در فعالیت‌های روزانه شرکت کند. سمعک می‌تواند به افراد کمک کند هم در موقعیت‌های ساکت و هم در موقعیت‌های پر سر و صدا بیشتر بشنوند. در ادامه با ما همراه باشید.

انواع سمعک در دانیال کلینیک

شما در بهترین مرکز شنوای سنجی یعنی کلینیک دانیال، می‌توانید انواع سمعک‌هایی که در ادامه برای شما عنوان می‌کنیم را بسته به مشکلی که دارید سفارش داده و از آن ها استفاده نمایید. این سمعک ها عبارتند از:

نکات مهم هنگام خرید سمعک و تصویر یک سمعک داخل گوش یک خانم

هنگام خرید سمعک به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

نکات مهم هنگام خرید سمعک 

هر وسیله‌ای که مربوط به سلامت باشد جزو موارد بسیار حساس و پیچیده است زیرا سیستم بدن هر فرد می‌تواند با بقیه افراد تفاوت کند بیماری‌های شنوایی هم همین قاعده را طی می‌کنند. تجویز و خرید سمعک برای هر کس فرایند مخصوص به خود را پیش می‌برد و برای هر کسی با هر نوع بیماری شنوایی تفاوت دارد.

موارد زیادی در این فرایند دخیل هستند مواردی که مانند:

 • تجویز سمعک‌ها به موارد بالینی و منحصر به افراد فرق می‌کند و این موارد از جمله مواردی است که باید در نظر گفته شود 
 • تکنولوژی مورد استفاده در سمعک‌ها تفاوت می‌کند و این مورد نیز در تجویز سمعک موثر است 
 • استفاده از سمعک هنوز در میان مردم مانند عینک و لنز رایج نشده است و ممکن است دید خوبی را در جامعه نسبت افراد استفاده کننده ازسمعک به همراه نداشته باشد.

علاوه بر موارد بالا قوانین مختلفی نیز توسط سازمان‌های جهانی و همینطور قوانین داخلی نیز برای تجویز سمعک‌ها در کشورها وجود دارد. طبق اعلامیه سازمان غذا و دارو (FDA ) را نمی‌توان به عناون سمعک به افراد فروخت. دستگاه‌های تقویت صدای شخصی به عنوان دستگاه‌های تقویت صدای محیطی برای کسانی که دچار مشکلات کم شنوایی نیستند طراحی شده‌اند و در آن سور سمعک‌ها برای افراد کم شنوا با توجه به میزان کم شنوایی آن ها طراحی و تولید می‌شوند و هر کدام از امکانات و قابلیت های خاصی بهره می‌برند.

عوامل هم در تعیین قیمت سمعک و تصویر سمعک روی گوش یک فرد با موهای مشکی

قیمت سمعک به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل مهم در تعیین قیمت سمعک 

قیمت سمعک به عوامل محتلفی بستگی دارد و با هم متفاوت هستند. برخی از این عوامل را می‌توان تغییر داد تا قیمت تمام شده سمعک برای بیمار کاهش یابد. وتاثیر گاها مستقیمی بر خرید سمعک دارد. ضروری است پیش از مراجعه برای دریافت سمعک به این عوامل توجه نمایید. عامل اصلی که بر قیمت خرید سمعک تأثیر می‌گذارد، سطح فناوری و ویژگی‌های گنجانده شده در سمعک است. همانطور که در مورد اکثر لوازم الکترونیکی مصرفی صادق است، پیچیدگی‌های تکنولوژیکی در طول زمان ارزان تر می‌شوند و این مطمئناً در سمعک هم اتفاق افتاده است.

در حالی که قیمت کلی سمعک ثابت مانده است، فناوری‌ای که می‌توانید با قیمت آن دریافت کنید در حال حاضر بسیار بیشتر از دو سال پیش است. چیزی که زمانی به عنوان یک سمعک برتر در نظر گرفته می‌شد، امروزه به عنوان یک فناوری پایه در نظر گرفته می‌شود. تمام تولیدکنندگان سمعک در تلاش هستند تا سمعک‌هایی را ارائه دهند که نیازهای بیماران و بودجه آنها را برآورده کند. برای انجام این کار، تقریباً هر خط تولید از سطوح عملکرد یا نقاط قیمت متعدد شکیل شده است. پیشرفته‌ترین سطح دارای جدیدترین و بهترین ویژگی‌ها مانند پیشرفته‌ترین مدارهای کاهش نویز و قابلیت‌های وایرلس است. با کاهش قیمت سمعک سطوح عملکرد پایین‌تر دارای ویژگی‌های کمتر و ساده ‌تر خواهند بود.

نوع و میزان کم شنوایی

از عوامل مهم و اصلی در تعیین قیمت سمعک میزان و نوع کم شنوایی است که فرد با آن درگیر بوده و این نوع کم شنوایی است که تعیین می‌کند که کدام یک از دستگاه‌های کم شنوایی مناسب شما می‌باشد. نکته مهم در خرید و قیمت سمعک این است که گران‌ترین سمعک لزوما بهترین سمعک برای افراد نیستند به طور مثال ممکن است میزان کم شنوایی یک فرد به شکلی باشد که استفاده از یک سمعک با تکنولوژی پایه می‌تواند برای فرد بسیار مناسب‌تر از به طور مثال یک سمعک هوشمند باشد. نکته دیگر نیز در این باره کم شنوایی یک یا دوطرفه می باشد افرادی که دارای کم شنوایی یک طرفه هستند از یک سمعک و کسانی که دارای کم شنوایی دو طرفه هستند از دو سمعک استفاده خواهند کرد.

سفارش آنلاین و پستی سمعک و تصویر تعدادی سمعک در کنار یکدیگر با پس زمینه نارنجی و آبی

سمعک را چگونه به صورت آنلاین سفارش دهیم؟

سفارش آنلاین و پستی سمعک

شما می‌توانید بسیاری از چیزها را به صورت آنلاین ارزان خریداری کنید. اگر کم شنوایی داشته باشید، ممکن است وسوسه شوید که یک سمعک بدون تجویز متخصص شنوایی شناس دریافت کنید. این محصول شبیه به عینک “تقلبی” موجود در یک داروخانه است. کم شنوایی مرتبط با افزایش سن پیچیده‌تر از مشکل بینایی مرتبط با سن است. این محصولات ارزان‌تر همه صداها را تقویت می‌کنند، نه فقط صداهایی را که شما نمی‌شنوید. در یک کلینیک شنوایی، سمعک‌های شما به طور خاص بر اساس کم‌ شنوایی منحصربه ‌فرد شما و هر مشکل دیگری که ممکن است داشته باشید، مانند وزوز گوش، کالیبره می‌شوند. کلینیک‌ها همچنین می‌توانند سمعک‌های شما را از قبل برنامه‌ریزی کنند تا وقتی در محیط‌های مختلف هستید، تنظیمات را تغییر دهند. 

یک مطالعه موسسه شنوایی بهتر که ۲۰۰۰ کاربر سمعک را در مورد تجربه مناسب و سطح رضایت آنها مورد بررسی قرار داد، نشان داد که یک متخصص شنوایی شناس یا متخصص سمعک نقش مهمی در موفقیت و رضایت بیمار با سمعک دارد؛ به عبارت دیگر، آن دسته از بیمارانی که توسط یک متخصص سمعک پشتیبانی و خدمات مناسبی دریافت کردند، در واقع بهتر شنیدند! پس از خرید سمعک، یک کاربر معمولی به حدود سه بار بازدید بعدی برای تنظیم کیفیت صدا نیاز دارد. شما نمی‌توانید آن نوع خدمات را از طریق پست دریافت کنید. سمعک‌های بدون تجویز متخصص شنوایی شناس احتمالا با چالش‌هایی همراه خواهند بود.

بنر یک آقا در حال استفاده از سمعک

هنگام خرید سمعک، چه هزینه های جانبی در قیمت آن موثر هستند؟

هزینه های جانبی سمعک

هر کدام از انواع سمعک‌ها علاوه بر خود دستگاه دارای وسایل و لوازم جانبی نیز می‌باشند. از زمانی که شما احساس کم شنوایی می‌کنید پرداخت هزینه‌ای درمانی شما شروع می‌شود مراجعه به شنوایی شناس و پرداخت ویزیت و مشاوره و انجام تست های مختلف شامل هزنیه است و برای این کار باید هزنیه‌های مختلفی را علاوه بر خرید سمعک بپردازید. برای اینکه سمعک را استفاده کنید معمولا نیاز به قالب گوش نیز دارید در نتیجه هزینه‌ی قالبگیری را نیز به مبالغ بالا بیفزایید. سمعک‌ها معمولا دارای گارانتی هستند که خدمات بعدی را پوشش می‌دهند اما این پوشش شامل هزینه‌ی باتری نمی‌شود. سمعک‌ها معمولا باتری یکبار مصرف دارند که هر چند روز یکبار به اتمام می‌رسد و باید تعویض شود.

شماره های تماس جهت رزرو نوبت و مشاوره رایگان: ۰۲۱۸۶۰۳۵۹۵۳ - ۰۹۳۰۸۹۴۶۵۶۱

برخی از سمعک‌ها از باتری‌های لیتیوم یون استفاده می‌کنند که قابل شارژ است. پس استفاده از سمعک شارژی می‌تواند هزینه‌ای شما را نیز کاهش دهد. بنابراین دیگر نیازی به خرید دائمی باتری وجود ندارد. اما وجود همین نوع باتری موجب می‌شود تا قیمت تمام شده سمعک نسبت به مدل‌های با باتری یکبار مصرف بیشتر شود. هزینه‌ی تعمیر سمعک نیز بر عهده بیمار می‌باشد و شامل گارانتی نمی‌شود. برخی از افراد ممکن است به آزمایشات جامع، مراقبت‌های بعدی و محصولات تخصصی بیشتری نیاز داشته باشند. این امر نیز موجب افزایش هزینه‌ی سمعک می‌شود. تجهیزاتی مانند ریموت کنترل، رابط تلویزیون و… به عنوان آپشن در اختیار کاربران است که خود شان هزینه ی مجزایی دارند.

سمعک روی گوش یک خانم

هزینه های جانبی سمعک شامل چه مواردی می شود؟

۱. محل زندگی

منظور از محل زندگی این است که اگر سمعک خود را از محل زندگی خود و از نزدیک‌ترین کلینیک به خود تهیه کنید دیگر لازم نیست برای انجام خدمات بعد از نصب سمعک برروی گوش خود هزنیه‌های رفت و آمد را بپردازید هر سمعکی که می‌خرید باید برای خدمات پس از آن به همان کلینیکی که سمعک را از آنجا تهیه کرده‌اید بروید واین قطعا برای شما مستلزم هزنیه کرد می‌باشد.

۲. پوشش بیمه

هزینه‌ی سمعک‌ها نسبتا بالاست و برخی از بیماران توان پرداخت تمامی این هزینه‌ها را ندارند. این امر باعث شده است تا شرکت‌های بیمه تمام یا بخشی از هزینه‌ی سمعک را به عنوان کمک هزینه‌ی سمعک تقبل کنند. این پوشش بیمه‌ای برای تمام بیمه شدگان و افراد تحت تکفل آنها در نظر گرفته شده است و هر ۵ یا ۱۰ سال یکبار پرداخت می‌شود. برای اینکه بدانید آیا شرکت بیمه‌ی شما نیز این کمک هزینه را پرداخت می‌کند یا نه خیر بهتر است با کارگزار بیمه یا شنوایی شناس خودتان مشورت کنید. برای استفاده از بیمه سمعک باید ابتدا آن را خریداری کنید با درد دست داشتن مدارک مورد نیاز به کارگزاری بیمه مراجعه نمایید تا این کمک هزینه به حساب شما واریز گردد. 

۳. تکنولوژی سمعک

سال به سال و ماه به ماه این شرکت‌ها و کمپانی‌های سازنده سمعک‌ها هستند که با استفاده از تکنولوژی و فن آوری‌های به روز آنها را در سمعک‌ها جای می‌دهند و این مهم‌ترین عامل در تعیین قیمت سمعک است هر چقدر که به جلو می‌رویم سمعک‌ها بر اساس تکنولوژی ارزان تر می‌شوند و سمعک‌های جدیدتر گران‌تر می‌شوند و این در تمامی وسایل و تجهیزات که تکنولوژی و فن آوری در آن دخیل است اتفاق می‌افتد. 

درمان کم شنوایی یک فرد با استفاده از سمعک دانیال

چگونه با سمعک، کم شنوایی را درمان کنیم؟

سمعک چگونه به درمان کم شنوایی کمک می کند؟

به عقیده بسیاری از شنوایی شناس‌ها و پزشکان و کسانی که روزانه با افراد کم شنوای بسیاری در ارتباط هستند سمعک بهترین راه در حال حاضر برای درمان کم شنوایی است. افرادی که به سلول‌های مویی سیستم گوش و شنوایی خود آسیب رسیده و به آن کم شنوایی حسی عصبی می گویند. در درجه اول سمعک به بهبود شنوایی و درک گفتار برای آنها کمک کننده است. کم شنوایی در نتیجه بیماری ، پیری ، مصرف داروها و همچنین قرار گرفتن در معرض صداهای مختلف برای افراد بوجود می آید.

سمعک‌ها ارتعاشات صوتی رسیده به گوش را بزرگ می‌کنند این رتعاشات توسط سلول‌های مویی که هنوز زنده‌اند درک و تشخیص داده شده و آنها را به سیگنال‌های صوتی تبدیل می‌کند و منجر به شنیدن در این افراد می‌شود. البته این نکته را هم باید گفت که هر چند که آسیب به سلول‌های مویی گوش بیشتر باشد کار سمعک سخت‌تر است به طور مثال اگر به بخش‌های داخلی گوش آسیب‌های جدید وارد شده باشد ممکن است سمعک نیز اثری در بهبود شنوایی نداشته باشد.

بیشتر بخوانید: معرفی انواع روش‌های درمان وزوز گوش

مراحل تجویز سمعک در کلینیک دانیال

آشنایی با مراحل تجویز سمعک در کلینیک دانیال

مراحل تجویز سمعک

هر فرد ناشنوا و یا کم شنوا از همان مرحله‌ای که احساس می‌کند که اصوات گوناگون را به درستی نمی‌شوند حتما در روزهای اولیه خیلی به این موضوع توجه نمی‌کند اما بعد از مدتی که این موضوع حادتر و سخت تر شود به پزشک گوش و حلق و بینی یا یک شنوایی سنج مراجعه خواهد کرد در طول معاینه و تشخیص اقداماتی صورت می‌گیرد که فرایند خرید سمعک برای فرد کم شنوا را راحت تر خواهد کرد و بهترین سمعک توسط شنوایی سنج به او تجویز خواهد شد.

۱. معاینه و تشخیص شنوایی

اگر که در درک و شنیدن اصوات اطراف خود دچار مشکل هستید ابتدا باید به یک شنوایی شناس مراجعه کنید آن ها پس از انجام تست‌ها و آزمایش‌های مختلف برروی سیستم شنوایی شما اقدام به تجویز سمعک برای شما خواهند کرد. این افراد در تشخیص میزان کم شنوایی و شنوایی شما تخصص دارند و حتی ممکن است با تجویز داروها و یا خالی کردن جرم های فشرده داخل گوش مشکل کم شنوایی شما را تا حد زیادی برطرف کنند.

شماره های تماس جهت رزرو نوبت و مشاوره رایگان: ۰۲۱۸۶۰۳۵۹۵۳ - ۰۹۳۰۸۹۴۶۵۶۱

۲. انتخاب سمعک مناسب

بعد از این فرد معاینه و انجام تست‌های مختلف شنوایی را با موفقیت پشت سر و بعد از این شنوایی سنج میزان دقیق و علت شنوایی فرد را به اون توضیح داد اگر که در این تست ها مشخص شود که فرد به سمعک نیاز دارد شنوایی شناس از شما درباره نیازهای مختلف شنوایی سوالاتی را می‌پرسد و همچنین درباره این کدام سمعک از نظر اندازه و میزان تکنولوژی مناسب شما است به شما مشاوره می‌دهد.

۳. قالب گیری

تقریبا برای هرکسی که کاندید دریافت سمعک باشد قالب گیری انجام می‌شود و تقریبا تمامی سمعک‌ها نیاز به قالب گیری دارند. قالب گیری مهم‌ترین بخش است تجویز و دریافت سمعک بوده و اگر قالب گیری به خوبی انجام نشود سمعک مورد استفاده شما عملکرد مطلوبی نخواهد داشت.

یک فرد درحال شنوایی سنجی برای خرید سمعک

چرا قیمت سمعک در ایران بالا می باشد؟

چرا سمعک ها گران قیمت هستند؟

سمعک‌ها بعنوان یک پروتز نسبتا گران قیمت شناخته می‌شوند. قیمت سمعک تحت تاثیر عوامل متعددی است از جمله نبود پوشش بیمه؛ زیرا بیمه‌ها معمولا تمام هزینه‌ی سمعک را پوشش نمی‌دهند و مبلغ پرداختی آن ها گاهی بسیار ناچیز است. هزینه‌های جانبی سمعک از جمله هزینه‌ی جلسات مشاوره و تنظیم، ساخت قالب و … که هزینه نهایی پرداختی بیمار را افزایش می‌دهند. نوع سمعک و شرکت سازنده‌اش نیز به عنوان یک عامل تعیین کننده در قیمت نهایی سمعک مطرح می‌شوند. در بخش بعد به معرفی عواملی می‌پردازیم که قیمت نهایی یک سمعک برای بیمار را تعیین می‌کنند. همچنین می‌تواند راهنمایی مناسبی برای خرید سمعک برای شما باشد.

قیمت انواع سمعک در کلینیک دانیال ۱۴۰۱

اکثر افراد مبتلا به کم شنوایی به دو سمعک نیاز دارند. وقتی نوبت به هزینه می‌رسد، باید موارد زیادی را در نظر گرفت. تهیه سمعک شما معمولاً شامل تست شنوایی، مشاوره، قالب گیری اولیه و کلیه تنظیمات بعدی، تمیز کردن های معمول و گارانتی‌ای است که می‌تواند از یک تا دو سال متغیر باشد. همه این موارد جزو هزینه‌های شناخته سمعک می‌شود. ضمانت‌نامه‌های سمعک اغلب تمامی تعمیرات را پوشش می‌دهند ولی شکستگی و آب خوردگی سمعک جزو گارانتی سمعک‌ها نمی‌باشد.

همانطور که قبلا گفته شد هزینه سمعک بیشتر از همه عوامل به تکنولوژی های به کار رفته در سمعک و نوع و میزان کم شنوایی و انتظارات فرد بستگی دارد در اینجا قصد داریم تا شمار با حدود قیمت سمعک مختلف آشنا کنیم. بهتر است در صورت وجود کم شنوایی به نزدیک ترین کلینیک شنوایی مراجعه بفرمایید تا تست شنوایی و مشاوره حضوری برای دریافت سمعک انجام شود.

  نوع سمعک قیمت حدودی سمعک
۱  سمعک داخل گوشی یا CIC ۳۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۱۲۰۰۰۰۰۰
۲ سمعک نامرئی یا IIC از ۶۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۱۵۰۰۰۰۰۰ تومان
۳ سمعک های پشت گوشی ظریف یا RIC ۳۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۳۴۰۰۰۰۰۰
۴ سمعک های پشت گوشی یا BTE ۳۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۱۵۰۰۰۰۰۰
۵ سمعک های استخوانی و عینکی ۱۴۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۱۹۰۰۰۰۰۰
۶ سمعک های شارژی از ۵۰۰۰۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰۰۰۰
۷ سمعک های هوشمند از ۵۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۱۷۰۰۰۰۰۰

راهکار های کاهش هزینه سمعک

سمعک‌ها گران هستند و اغلب تحت پوشش طرح های بیمه درمانی نیستند. در نتیجه، بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند بدون سمعک زندگی کنند. از دست دادن شنوایی نه تنها ناراحت کننده و گاهی اوقات خطرناک است بلکه می‌تواند به طور جدی بر سلامت شما تأثیر بگذارد. برای اینکه ایمن و خوب بمانید، این نکات را امتحان کنید تا به شما در مدیریت کم شنوایی بدون پرداخت هزینه‌ی بالا کمک کند.

با طیف گسترده‌ای از دستگاه‌ها، خدمات و قیمت‌های موجود، قبل از خرید باید از چشم انداز آن مطلع شوید. فناوری و خدمات (مانند تست، آموزش، تطبیق و آزمون های بعدی) محرک‌های اصلی هزینه هستند. بررسی‌ها نشان داده‌اند که قیمت هر دستگاه، هم بر اساس فناوری و هم بر اساس خدمات، متغیر است. ویژگی هایی که می‌توانند قیمت سمعک را افزایش دهند عبارتند از:

 • اندازه (قابل مشاهده بودن یا نبودن)
 • قابلیت شارژ مجدد (بسیاری از سمعک‌ها دیگر به باتری‌های یکبار مصرف متکی نیستند، بلکه مانند تلفن‌های همراه شارژ می‌شوند. این امر هزینه‌ی سمعک را بالاتر می‌برد)
 • میکروفون‌های جهت دار بهتر
 • کانال‌های بیشتر برای کاهش نویز و کاهش فیدبک، و اتصال بی‌سیم یا بلوتوث.

سمعک‌ها از نظر سطح تکنولوژی و امکانات به چند دسته تقسیم می‌شوند و شرکت‌های سازنده سمعک معمولا محصولات خود را در تمام رده‌های پایه، متوسط و پیشرفته ارائه می‌کنند تا تمامی افراد قدرت خرید سمعک را داشته باشند. اگر سمعکی با رده قیمتی پایین انتخاب کنید، بسیاری از تکنولوژی‌ها و امکانات جانبی را نخواهید داشت با اینحال همه‌ی بیماران نیازی به این امکانات ندارند. با شنوایی شناس خود مشورت کنید تا به شما بگوید کدام یک از این امکانات برای نوع کم شنوایی و سبک زندگی شما ضروری است و کدام یک را می‌توان نادیده گفت.

این مقاله زیر نظردکتر سید محمدرضا تقوی کاندیدای دکتری تخصصی شنوایی و تعادل دانشگاه علوم پزشکی تهران و مدیریت مرکز ارزیابی شنوایی دانیال نوشته شده است.

کلینیک شنوایی سنجی دانیال

سوالات متداول

قیمت انواع سمعک در تهران چقدر است؟
 •  سمعک داخل گوشی = ۳۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۱۲۰۰۰۰۰۰
 • سمعک نامرئی = از ۶۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۱۵۰۰۰۰۰۰ تومان
 • سمعک های پشت گوشی ظریف = ۳۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۳۴۰۰۰۰۰۰
 • سمعک های پشت گوشی = ۳۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۱۵۰۰۰۰۰۰
 • سمعک استخوانی و عینکی = ۱۴۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۱۹۰۰۰۰۰۰
 • و ...
مراحل تجویز و خرید سمعک چگونه می باشد؟

برای تجویز سمعک می بایست به صورت حضوری و یا آنلاین اقدام کنید که هر دو روش در کلینیک دانیال وجود دارد. این مراحل عبارتند از: معاینه و تشخیص شنوایی، انتخاب سمعک مناسب و قالب گیری.

هزینه های جانبی سمعک شامل چه هزینه هایی می باشد؟

هر کدام از انواع سمعک ها علاوه بر خود دستگاه دارای وسایل و لوازم جانبی نیز می باشند. از زمانی که شما احساس کم شنوایی می کنید پرداخت هزینه ای درمانی شما شروعم می شود مراجعه به شنوایی شناس و پرداخت ویزیت و مشاوره و انجام تست های مختلف شامل هزنیه است و برای این کار باید هزنیه های مختلفی را علاوه بر خرید سمعک بپردازید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۷ از ۵
از مجموع ۳ رای

۱۳ دیدگاه

  • سمعک ضدآب به آن معنی وجود ندارد اما سمعک ها گواهینامه های مقاومت در برابر آب را ارائه می‌کنند که مقابل پاشش آب بر روی آن‌ها مقاومتی نسبی ایجاد می‌کند. اما سمعک به دلیل اینکه یک قطعه الکترونیکی حساس است نمی‌تواند مقابل غرق شدن در آب مقاومتی ایجاد کند ولی قرار گرفتن مقابل باران خطری را برای سمعک شما ایجاد نمی‌کند.

 • من در مورد بیمه سمعک به اطلاعات بیشتری نیاز دارم. به نظرم با توجه به قیمت بالای سمعک بودن یک کمک هزینه برای خرید سمعک می تونه کمک خوبی برای من نا شنوا باشه. من واقعا وضع مالی خوبی ندارم و نمیدونم چیکار باید بکنم.

  • اگر بخوام ساده بگم سمعک نا‌مرئی در داخل مجرای گوش قرار میگیره و از بیرون دیده نمیشه این دسته از سمعک ها به خوبی میتونند کم شنوایی فرد رو پنهان کنند. اما باید توجه کنید که هر نوع سمعک برای هر فردی مناسب نیست برای این که سمعک مناسب خودتون رو پیدا کنید باید به یک کلینیک شنوایی سنجی مراجعه کنید. در کلینیک شنوایی سنجی دانیال ما آماده کمک به شنوایی شما هستیم. با پر کردن فرم مشاوره دانیال کلینیک می توانید وقت مشاوره رزرو کنید

 • قیمت سمعک خیلی گرونه نمیشه سمعک ارزون قیمت پیدا کرد؟ استفاده از سمعک دست دوم چطور توصیه میشه؟

  • سمعک های ارزان قیمت زیادی در بازار موجودند که با توجه به نیاز بیماران قابل تجویز هستند اما لزوما سمعک ها گران قیمت نیستند و با توجه به نیاز و امکاناتی که دارند قیمت می‌گیرند. شما میتونید امکانات مدنظرتون رو با شنوایی شناس در میون بگذارید تا بتونید انتخاب درستی داشه باشید. در مورد سوال دومتون باید گقت که سمعک ها دستگاه های حساسی هستند و با توجه به گوش هر فرد ساخته می شوند. حساسیت این دستگاه ها باعث این میشوند که سمعک ها به راحتی دچار مشکل یا خرابی شوند و از سمتی دیگر باید گفت که سمعک ها با توجه به گوش هر فررد شخصی سازی و انتخاب میشوند و به نوعی قالب گیری می شوند. فلذا باید گفت انتخاب یا خرید یک سمعک دست دوم چندان توصیه نمی شود.

  • بهترین سمعک برای سالمندان با توجه به فرد، سطح شنواییش، و مشکلی که داره متغیره و باید با بررسی المان های مختلفی سمعک مناسب یک فرد تعیین بشه. برای هر فرد یک نوع از سمعک مناسب نیست و در یک مرکز شنوایی با بررسی موارد مختلف سمعک مناسب فرد انتخاب میشه.

  • سلام دوست عزیز، وقتتون بخیر
   سمعک ها قابل تعمیر هستند. البته مد نظر قرار بدید که سمعک ها بسیار حساس هستند و در مواردی امکان تعمیر سمعک وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *