انواع سمعک های اتیکن در یک تصویر

سمعک Oticon از برند هایی بسیار معروف در دنیا می باشد که در سال ۱۹۰۴ توسط هانس دمانت٬ در دانمارک تاسیس شد. در کشور دانمارک  این کمپانی عرضه گسترده ای از محصولات را در دو دهه اخیر ارائه کرده که با استقبال بی نظیری از کم شنوایان روبه رو شده است.

آنچه که این شرکت را در رده برترین سازندگان سمعک قرار می دهد معرفی تکنولوژی های برجسته و بهره گیری آنها در محصولاتش می باشد. نمایندگان این شرکت در واقع تولید و معرفی سمعک سینکرو را نقطه عطف عمر صد ساله شرکت می دانند.

اولین باری که از هوش مصنوعی برای تولید محصولات شنوایی استفاده شد توسط کمپانی Oticon و برای سمعک سینکرو بود که یک تحول عظیم در زمینه تولید سمعک در کل جهان بود.

سمعک اتیکن توجه بخصوصی به نیاز بیمار دارد و از بالاترین تکنولوزی های دیجیتالی و هوش مصنوعی در جهت بهبود و طبیعی بودن صدا در سمعک های خود استفاده می کند. طیف گسترده ای از سمعک ها اتیکن شامل دستگاه های کوچک و نامرئی و انواع مدل های پشت گوشی و مدل های شارژی در قدرت های مختلف و  متناسب با انواع افت های شنوایی توسط این کمپانی عرضه شده است.

شما می توانید با مراجعه به کلنیک شنوایی دانیال پس از دریافت مشاوره مناسب سمعک متناسب با افت شنوایی خود را تهیه نمایید.

بنر-کال-تو-اکشن
کال-تو-اکشن-موبایل-

تاریخچه شرکت سمعک Oticon

در واقع هانس دیماند موسس اصلی شرکت آن را برای ساخت سمعکی منحصر به فرد برای همسرش بنا کرد. در سال های ۱۹۸۸ الی ۱۹۹۸ مدیریت شرکت بر عهده لارس کولیند بود که مدیریت مبتکرانه او به نام سازمان اسپاگتی باعث پیشرفت چشمگیر شرکت گردید. در سال ۲۰۱۷ بود که کمپانی اتیکن سمعک Opn را معرفی کرد که جهش بزرگی در صنعت سمعک سازی به حساب می آید.

چرا که تکنولوژی به کار رفته در سمعک اتیکن باعث شد که ناشنوایان بتوانند حتی در محیط های شلوغ٬ منابع صداهای مختلف را درک کرده و هر کدام از آنها را تفکیک سازی نمایند. این شرکت پیش از آنکه به پول توجه داشته باشد؛ به نیاز و خواسته فرد اهمیت می دهد.

سمعک oticon
انواع سمعک oticon

ویژگی های خاص سمعک اتیکن ( Oticon )

سمعک های دیجیتال Oticon از معتبرترین سمعک ها در صنعت هستند. در اینجا برخی از فناوری هایی که به آنها مشهور هستند آورده شده است:

 

  1. فناوری شبکه عصبی عمیق (DNN) سمعک های اتیکن (Oticon

 با راه اندازی Oticon More در ژانویه ۲۰۲۱، اتیکن  شبکه عصبی عمیق یا DNN خود را معرفی کرد.DNN  با  میلیون ها صدای ضبط شده واقعی آموزش دیده است،  صداهایی که همه ما هر روز می شنویم و در میانشان قدم می زنیم، محیط‌هایی مانند رستوران‌ها، ایستگاه‌های قطار، یا تمام صداهایی که هنگام قدم زدن در خیابان خود می‌شنوید.

 در واقع این فناوری در سمعک اتیکن٬ با تقلید روش یادگیری مغز در تلاش است به همان شیوه مغز عمل کند و با دادن داده‌های صوتی معنی‌دار و مهم‌تر به مغز شما٬ از تجربه شنیداری بهتر پشتیبانی می‌کند و با ارائه صدای واضح و گفتار، به شما این امکان را می دهد که همیشه مکالمه را دنبال کنید و صدا را بهتر درک کنید.

 

  1. پلتفرم پردازش سمعک Oticon Veloxو Oticon Polaris

Velox با ترکیب یک تراشه قدرتمندتر با نرم افزار پردازش صدا جدید، پیشرفت های قابل توجهی را نسبت به پلتفرم قبلی Inium Sense خود ارائه می دهد. Velox پردازش داده‌ها را ۵۰ برابر سریع‌تر برای تجزیه و تحلیل و تعادل صداهای خارجی ارائه می‌کند و پیگیری مکالمات در حال تغییر سریع در مکان‌های عمومی را آسان‌تر می‌کند.

Polaris اولین پلتفرم جهان که با (شبکه عمیق عصبی) DNN تعبیه شده است، پلتفرم پلاریس همراه با سری سمعک هایMore اتیکن عرضه شده است، این رویکرد به سمعک اجازه می‌دهد تا به طور مداوم یک DNN بسیار آموزش دیده را اجرا کند، و تمام فناوری‌های سمعک های Oticon را با سرعت، دقت و ظرفیت بیشتر از همیشه تامین می‌کند.*

ویژگی هایی که پلتفرم Polaris ارائه می دهد:

  • ۱۶ برابر ظرفیت بیشتر برای اجرای الگوریتم های پیشرفته
  • استفاده هوشمندانه از پردازش ۶۴ کانالی پیشرو در صنعت
  • دو برابر ظرفیت و سرعت محاسبات
  • دقت ۲ برابری در باندهای فرکانسی ۱.۵-۵ کیلوهرتز
  • پردازش شبکه عصبی عمیق روی برد

 

  1. فناوری Oticon Brain Hearing

این یکی از ویژگی های برجسته سمعک اتیکن است و این اجازه را می دهد تا محیط ۳۶۰ درجه شما توسط سمعک اسکن شود و در نتیجه کمک کامل تری برای نحوه پردازش نویز توسط مغز ارائه می دهد و امکان پردازش در زمان واقعی را فراهم می کند تا به گوش شما کمک کند سیگنال های صوتی سالم تری را به مغز برساند.

ممکن است به نظر برسد که همه سمعک ها این کار را انجام می دهند، اما سمعک های زیادی وجود دارند که فقط می توانند صدا را از یک جهت دریافت کنند. این بدان معنی است که آنها اغلب آن صدایی را دریافت می کنند که سر شما به سمت قرار بگیرد. در واقع  شنوایی مغزی گوش دادن همه جانبه را امکان پذیر می کند، که همان روشی است که گوش طبیعی  انسان صدا را دریافت می کند.

BrainHearing سمعک Oticon ٬ صدا را با واضح‌ترین و خالص‌ترین سیگنال ممکن ارائه می‌کند که مغز شما به بهترین حالت ممکن بتواند آن را درک کند. علاوه بر این، از آنجایی که فناوری شنوایی مغزی Oticon مهمترین صداها را در گفتار حفظ می کند، مغز شما  برای شنیدن و درک گفتار  نیاز به تلاش شنیداری ندارد.

 

  1. فناوری Open Sound Navigator سمعک اتیکن:

الگوریتم OpenSound Navigator به طور موثر بین صدای گفتار و پس‌زمینه در محیط اطراف شما تفاوت قائل می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد بر روی مهمترین صداها تمرکز کنید.

 

  1. تجربه شنیداری ۳۶۰ درجه ای

این فناوری یک منظره صوتی کامل را به مغزتان  منتقل کرده و صدا را از همه ی جهات متعادل می کند و  گفتار  را واضح نگه می دارد و به شما این امکان را میدهد بر روی چیزی که میخواهید بشنوید بدون تقلای شنیداری تمرکزکنید و نویز ناخواسته محیط را کاهش می دهد.                            

ویژگی های خاص سمعک اتیکن
ویژگی های خاص به کار رفته در سمعک اتیکن

                                                                                                                       

معرفی انواع مدل های سمعک Oticon

در بالاتر به این موضوع پرداختیم که این سمعک چه ویژگی هایی دارد که باعث تمایز آن با سایر سمعک های دیگر می‌شود. در ادامه با معرفی انواع مدل های سمعک اتیکن می پردازیم که عبارت اند از:

سمعک Opn

مدرن ترین و خلاقانه ترین سمعک Oticon  می باشد که در سال ۲۰۱۷ در نمایشگاه تجاری بین المللی تجهیزات شنوایی به دنیا معرفی شد. هدف از اختراع این سمعک٬ حذف صدا های مزاحم در گفتگو های جمعی و محیط های شلوغ بود تا فرد بتواند صدای های اطراف خود را واضح و رسا دریافت کند. سرعت پردازش محیطی در این مدل ۱۰۰ برابر در یک ثانیه است. این سمعک ها قابلیت شارژ داشته و به راحتی می تواند به گوشی ها و لوازم هوشمندی که دارای سیتم عامل اندروید و آیفون هستند به صورت بی سیم متصل گردد.

 مدل Alta2

دارای مدل های داخل گوشی و پشت گوشی است که مناسب برای افرادی است که کم شنوایی عمیق و یا خیلی شدید دارند. این سمعک نسبت به همتایان خود اندکی گران تر است آن هم به دلیل برخورداری از تکنولوژی هایی مانند brainHearing ، Speech Guard ، سیستم پیشرفته ConnectLine  برای اتصال با تلویزیون و کامپیوتر و…. می باشد.

بنر-کال-تو-اکشن--دانیال۲
کال-تو-اکشن-موبایل-دانیال۲

سمعک Nera2

این سمعک Oticon ٬ دارای قابلیت کنترل با ریموت را دارد و از کیفیت بالا برای شنیدن صدای آهسته برخوردار است. در مدل های مختلف داخل گوشی، رسیور داخل کانال، پشت گوشی و داخل کانال طراحی شده است. دارای فناوری پردازش دو گوش برای شنوایی راحت تر و همچنین تکنولوژی اتصال مستقیم سمعک به لوازم صوتی و تصویری است.

 مدل Intiga

یک دستگاه کوچک گیرنده است که کارایی بالایی دارا می باشد چرا که دارای یک تراشه با پردازش صوتی است که سرعت بالایی دارد. سمعک بسیار عالی برای استفاده های بلند مدت می باشد و دارای ۱۰ کانال پردازشی است.

سیستم Streamer را دارا است که این امکان را برای شما فراهم می کند تا به صورت مستقیم از صدای تلفن و تلویزیون بهره ببرید و به علاوه می توانید با کمک قابلیت بلوتوث به سایر دستگاه هایی که بلوتوث دارند متصل گردید.

سمعک Real

 دستگاه های پیشرفته ای هستند که برای رسیدگی به طیف وسیعی از آسیب های شنوایی طراحی شده اند. این سمعک ها نه تنها مجزا هستند بلکه در افزایش تجربه شنوایی کاربران نیز بسیار موثر هستند. چه یک کاربر باتجربه سمعک باشید و چه برای اولین بار است که به آن فکر می کنید، سمعک Real Oction چیزی منحصر به فرد برای ارائه دارد.

 انواع مدل های سمعک Oticon
معرفی انواع مدل های سمعک Oticon

قیمت سمعک اتیکن

تنوع سمعک های اتیکن بسیار زیاد بوده و قیمت آن به مواردی چون سطح تکنولوژی سمعک، طرح و ویژگی های کار رفته در آن ، مدل و قدرت سمعک بستگی داشته و رنج قیمتی آن زیاد می باشد.  در ضمن برای اطلاع از تعمیر سمعک های این برند می توانید مقاله تعمیر سمعک اتیکن را مطالعه کنید.