انواع سمعک های اتیکن در یک تصویر

سمعک Oticon از برند هایی بسیار معروف در دنیا می باشد که در سال ۱۹۰۴ توسط هانس دیمانت در کشور دانمارک تاسیس شد. این کمپانی عرضه گسترده ای از محصولات را در دو دهه اخیر ارائه کرده که با استقبال بی نظیری از کم شنوایان روبه رو شده است. آنچه که این شرکت را در رده برترین سازندگان سمعک قرار می دهد معرفی تکنولوژی های برجسته و بهره گیری آنها در محصولاتش می باشد. نمایندگان این شرکت در واقع تولید و معرفی سمعک سینکرو را نقطه عطف عمر صد ساله شرکت می دانند. اولین باری که از هوش مصنوعی برای تولید محصولات شنوایی استفاده شد توسط کمپانی Oticon و برای سمعک سینکرو بود که یک تحول عظیم در زمینه تولید سمعک در کل جهان بود.

تاریخچه شرکت سمعک Oticon

در واقع هانس دیماند موسس اصلی شرکت آن را برای ساخت سمعکی منحصر به فرد برای همسرش بنا کرد. در سال های ۱۹۸۸ الی ۱۹۹۸ مدیریت شرکت بر عهده لارس کولیند بود که مدیریت مبتکرانه او به نام سازمان اسپاگتی باعث پیشرفت چشمگیر شرکت گردید. در سال ۲۰۱۷ بود که کمپانی اتیکن سمعک Opn را معرفی کرد که جهش بزرگی در صنعت سمعک سازی به حساب می آید. چرا که تکنولوژی به کار رفته در این سمعک باعث شد که ناشنوایان بتوانند حتی در محیط های شلوغ منابع صداهای مختلف را درک کرده و هر کدام از آنها را تفکیک سازی نمایند. این شرکت پیش از آنکه به پول توجه داشته باشد به نیاز و خواسته فرد اهمیت می دهد.

معرفی انواع مدل های سمعک Oticon

سمعک Opn

مدرن ترین و خلاقانه ترین سمعک این شرکت می باشد که در سال ۲۰۱۷ در نمایشگاه تجاری بین المللی تجهیزات شنوایی به دنیا معرفی شد. هدف از اختراع این سمعک حذف صدا های مزاحم در گفتگو های جمعی و محیط های شلوغ بود تا فرد بتواند صدای های اطراف خود را واضح و رسا دریافت کند. سرعت پردازش محیطی در این مدل ۱۰۰ برابر در یک ثانیه است. این سمعک ها قابلیت شارژ داشته و به راحتی می تواند به گوشی ها و لوازم هوشمندی که دارای سیتم عامل اندروید و آیفون هستند به صورت بی سیم متصل گردد.

سمعک Oticon مدل Alta2

دارای مدل های داخل گوشی و پشت گوشی است که مناسب برای افرادی است که کم شنوایی عمیق و یا خیلی شدید دارند. این سمعک نسبت به همتایان خود اندکی گران تر است آن هم به دلیل برخورداری از تکنولوژی هایی مانند brainHearing ، Speech Guard ، سیستم پیشرفته ConnectLine  برای اتصال با تلویزیون و کامپیوتر و…. می باشد.

سمعک Nera2

این سمعک دارای قابلیت کنترل با ریموت را دارد و از کیفیت بالا برای شنیدن صدای آهسته برخوردار است. در مدل های مختلف داخل گوشی، رسیور داخل کانال، پشت گوشی و داخل کانال طراحی شده است. دارای فناوری پردازش دو گوش برای شنوایی راحت تر و همچنین تکنولوژی اتصال مستقیم سمعک به لوازم صوتی و تصویری است.

سمعک Oticon مدل Intiga

یک دستگاه کوچک گیرنده است که کارایی بالایی دارا می باشد چرا که دارای یک تراشه با پردازش صوتی است که سرعت بالایی دارد. سمعک بسیار عالی برای استفاده های بلند مدت می باشد و دارای ۱۰ کانال پردازشی است. سیستم Streamer را دارا است که این امکان را برای شما فراهم می کند تا به صورت مستقیم از صدای تلفن و تلویزیون بهره ببرید و به علاوه می توانید با کمک قابلیت بلوتوث به سایر دستگاه هایی که بلوتوث دارند متصل گردید.

در ضمن برای اطلاع از تعمیر سمعک های این برند می توانید مقاله تعمیر سمعک اتیکن را مطالعه کنید.