کمپانی سمعک اتیکن در سال ۲۰۲۳ رده جدیدی از سمعک های خود را با عنوان سمعک Own( ُان) عرضه کرد، Oticon own نشان دهنده یک بروز رسانی کامل از خط سمعک های داخل گوش این شرکت است و از کوچکترین و نامریٔی ترین سمعک های درحال حاضر دنیا می‌باشند.

سمعک های خانواده own با استفاده از پلتفرم جدید Polaris این شرکت، دارای پنج سبک، در پنج سطح فناوری و در پنج رنگ مختلف و با فناوری قدرتمند خود راه حلی محتاطانه برای مشکل شنوایی بوده و بالاترین رده را در میان سمعک های داخل گوشی اتیکن دارد.

قابل ذکر است که سمعک نامریٔی)IIC، کوچکترین سمعک Oticon تا به امروز است و در کنار سمعک داخل گوشی کاملاً در کانال CIC می‌تواند تا افت های حدود ۹۰ دسیبل را پوشش دهند.مدل‌های داخل گوشی ITE و درون کانال ITC و نیم پوسته و تمام پوسته آن میتوانند تا افت های ۱۰۰ دسی بلی را پوشش دهند، در نتیجه کل خط تولید می‌تواند برای طیف بسیار گستردهای از افراد دارای کم شنوایی شدید استفاده شود.

فناوری Oticon Own همانند سمعک Oticon More ، از رویکرد موفق BrainHearing برای گوش دادن راحت تر استفاده می‌کند،این فناوری از عملکرد طبیعی مغز پشتیبانی کرده و صداهای پر معنا و گفتاری اطراف را بیشتر تشخیص داده و تعادل و جزیٔیات بهتری از محیط شنیداری ارایٔه می‌کند.

همچنین شبکه عصبی عمیق داخلی DNNموجود در سه سطح برتر فناوری، سمعک Own را به اولین سمعک سفارشی تبدیل می‌کند که با استفاده از این فناوری سمعک را با تشخیص واقعی میلیون ها صدا ی متغیر شنیداری تنظیم نماید.

مدل های سمعک Own اتیکن

سمعک Own و ظریفی که مطابق با سبک شما ساخته شده اند. خانواده own به شما سمعک هایی را ارایٔه می‌دهد که متناسب با شکل گوش شما و همچنین سبک زندگی شما هستند . کاملاً برای شما سفارشی شده است، که راحتی را در طول روز برای شما فراهم آورند. سمعک های Own در پنج مدل، پنج سطح تکنولوژی و پنج رنگ عرضه شده اند.مدل های موجود براساس شکل ظاهری:

انواع مدل های سمعک own
انواع مدل های سمعک own اتیکن

سمعک های داخل گوشی نامریٔی در کانال (IIC)

سمعک Own این مدل اندازه باتری ۱۰، فاقد ویژگی وایرلس (بیسیم)، مقاوم در برابر آب و گر د غبار و برای کم شنوایی های خفیف تا شدید مناسب هستند.

سمعک های داخل گوشی کاملاً در کانال (CIC)

اندازه باتری ۱۰، فاقد ویژگی وایرلس و دارای دکمه فشاری تغییر برنامه (اختیاری) و شامل اتصال دو گوش بین سمعک ها برای جهت یابی بهتر می‌باشد و برای کم‌ شنوایی خفیف تا شدید مناسب است.

سمعک های داخل کانال (ITC)

اندازه باتری ۳۱۲، دارای ویژگی وایرلس ۴ گیگاهرتز و دکمه فشاری تغییر برنامه (اختیاری)، دارای تله کویل، مقاوم در برابر آب و گرد و غبار و شامل اتصال دوگوش بین سمعک ها برای جهت یابی بهتر می‌باشد.

سمعک داخل گوشی نیمه پوسته ( HF ITE)

اندازه باتری ۳۱۲، دارای ویژگی وایرلس ۴ گیگاهرتز و دکمه فشاری تغییر برنامه (اختیاری)، دارای تله کویل، مقاوم در برابر آب و گرد و غبار و شامل اتصال دوگوش بین سمعک ها برای جهت یابی بهتر می‌باشد و برای کم‌شنوایی های خفیف تا شدید مناسب هستند.

سمعک داخل گوشی کامل پوسته (FS ITE)

اندازه باتری ۳۱۲، دارای ویژگی وایرلس ۴ گیگاهرتز و دکمه فشاری تغییر برنامه (اختیاری)، دارای تله کویل، مقاوم در برابر آب و گرد و غبار و شامل اتصال دوگوش بین سمعک ها برای جهت یابی بهتر می‌باشد و برای کم‌شنوایی های خفیف تا شدید مناسب هستند.

 

ویژگی وایرلساندازه باتریمدل سمعک
فاقد وایرلس۱۰سمعک های داخل گوشی نامریٔی در کانال (IIC)
فاقد وایرلس۱۰سمعک های داخل گوشی کاملاً در کانال (CIC)
وایرلس ۴ گیگاهرتز۳۱۲سمعک های داخل کانال (ITC)
وایرلس ۴ گیگاهرتز۳۱۲سمعک داخل گوشی نیمه پوسته ( HF ITE)
وایرلس ۴ گیگاهرتز۳۱۲سمعک داخل گوشی کامل پوسته (FS ITE)

جدول مدل های سمعک Own اتیکن

سطح تکنولوژی سمعک های Own ان

سمعک Own ( ان) در ۵ سطح تکنولوژی متناسب با نیازهای شنیداری فرد، سبک زندگی وی و بودجه کاربران عرضه شده است. سطح ۱ (own1( دارای بالاترین سطح تکنولوژی و و بیشترین ویژگی و بیشترین تعداد کانال پردازشی و سطح ۵ (own5) دارای کمترین ویژگی و کانال پردازشی است.

سمعک های خانواده Own متناسب با سبک زندگی شما ساخته شده است. هیچ دو نفری شبیه هم نیستند و همین امر در مورد گوش ما نیز صدق می‌کند. سمعک Own برای راحت ترین تناسب برای هر کاربر طراحی شده است.

۱-اندازه کوچک، تکنولوژی بزرگ

نوآوری برتر این سمعک ها به شما امکان می‌دهد به یک صحنه صوتی کامل و متعادل دسترسی داشته باشید، بدون اینکه حجم زیادی از سمعک در مسیر شنوایی شما قرار بگیرد.

۲-بر اساس فناوریTMBrainHearing

سمعک Oticon خود مجهز به فناوری شنوایی است که برای پشتیبانی از عملکرد مغز طراحی شده است.

تکنولوژی سمعک های own قابلیت‌های سمعک‌هایOwn 

این سمعک اتیکن بر خلاف مدل های دیگر از قابلیت ها با تکنولوژی های جدید برخوردار است که در ادامه به معرفی هر کدام از این قابلیت های این سمعک می‌پردازیم. این قابلیت ها عبارت اند از:

شبکه عصبی عمیق (Deep Neural Network)

DNN یا شبکه عصبی عمیق دردر سمعک های خانواده ُا own اتیکن،بین صداها ی رقابتی مختلف، تفاوت قایٔل می‌شود و گفتار مهم را شناسایی می‌کند. کمپانی اتیکن، سمعک‌هایی تولید می‌کند که از مغز پشتیبانی می‌کنند٬ زیرا بر این عقیده است که سلامت شنوایی بهتر، سلامت مغز را بهبود می‌بخشد.

سمعک Own اولین سمعک سفارشی است که بیشتر شبیه مغز عمل می‌کند زیرا از طریق تجربه بواسطه شبکه عصبی عمیق آموخته می‌شود. این فناوری تغییر دهنده زندگی، تضاد بین صداها را ایجاد می‌کند و مغز بیمار شما را برای جدا سازی صداها، آسان تر می‌کند.

پلتفرم پلاریس (Polaris PLATFORM) 

پلتفرم Polaris برای سرعت و دقت این سمعک ها طراحیشده است و این رویکرد متمرکز به آن اجازه می‌دهد تا دایٔماً یک شبکه عصبی عمیق تعبیه شده را اجرا کند و در عین حال تمام فناوری‌های سمعک Own با سرعت، دقت و ظرفیت بیشتر از همیشه صورت پذیرد.

قابلیت‌های سمعک‌هایOwn اتیکن
قابلیت‌های سمعک‌هایOwn اتیکن دانمارکی

More Sound Intelligence

این فناوری پیشگامانه صداهای متنوع محیطی را به دقت اسکن و سازماندهی می‌کند تا کنتراست ایجاد کند. این فناوری پیشگامانه با فراهم کردن دسترسی به صحنه صدا، لذت بردن، دنبال کردن و مشارکت در مکالمات را برای بیماران آسان‌تر می‌کند.

MoreSoundIntelligence به طور جامع صحنه صدا را اسکنوت‌جزئی و تحلیل می‌کند و صدا را در اطراف کاربر سازماندهی می‌کند. سپس شبکه عصبی عمیق داخلی (DNN) آموزش دیده برای پردازش و ایجاد تفاوت در میان صداهای شناسایی شده استفاده می‌شود، و در نتیجه یک صحنه صوتی کامل و متعادل برای بیماران ایجاد می‌شود.

جلوگیری از فیدبک فعال (Proactive Feedback Prevention)

MoreSound Optimizer یک سیستم بازخورد پیشرفته است که با تجزیه و تحلیل صوتی با سرعت بالا و الگوریتم های پردازش پیشرفته طراحی شده است تا از فیدبک قبل از وقوع جلوگیری کند. ثابت شده است که با پیشگیری از فیدبک، حتی در چالش برانگیزترین محیط ها، عمل می‌کند.

کلینیک دانیال

منبع hearingtracker

 

« سوالات متداول »

۱-سمعک‌ Own اتیکن چیست؟

 دستگاه‌های جدیدی هستند که به بهبود شنوایی افراد کمک می‌کنند. این سمعک‌ها با تکنولوژی پیشرفته‌ای مجهز شده‌اند تا صدا را بهینه کرده و ارتباط با دستگاه‌های هوش مصنوعی برقرار کنند.

۲-آیا این سمعک‌ها دارای قابلیت تنظیم صدا هستند؟

بله، سمعک‌های همراه با جواب‌های اتیکن Own دارای قابلیت تنظیم صدا هستند. افراد می‌توانند تنظیمات صدا را به طور دقیق تغییر دهند تا به نیازهای خود بپردازند.

۳-آیا این سمعک‌ها کنترلی از طریق اپلیکیشن موبایل دارند؟

بله، سمعک‌های همراه با جواب‌های اتیکن Own با اپلیکیشن موبایل تعاملی همراه هستند. این اپلیکیشن به افراد این امکان را می‌دهد تا تنظیمات و ویژگی‌های سمعک‌ها را از طریق تلفن همراه خود کنترل کنند.