یکی از جدیدترین سمعک های برند اتیکن که در سال ۲۰۲۳ وارد بازار شده است  می‌باشد. بسیاری از ویژگی های مشابه نسخه قبلی خود را ارائه می‌دهد مانند پخش صدای بلوتوث، دسترسی به فناوری شبکه عصبی عمیق سمعک اتیکن و مقاومت در برابر آب. سمعک real ٬ طراحی متمایز و ظریفی داشته و در مدل های  پشت گوشی ریک و پشت گوشی شارژی و غیر شارژی و در ۹ رنگ عرضه شده اند.

از نظر میزان پوشش دهی و قدرت برای تمامی‌افت های شنوایی از ملایم، متوسط، شدید و عمیق مناسب هستند.سطح تکنولوری به کار رفته در سمعک های real اتیکن ۱،۲و ۳ بوده که سمعک اتیکن ریل ۱ دارای بالاترین سطح تکنولوژی می‌باشد و به تدریج در سطوح بالاتر (۲و۳) سطح تکنولوژی پایین می‌آید.

سطوح عملکردی سمعک real

یکی از موارد مهم در مورد سمعک‌های Real اتیکن، سطوح عملکردی متنوعی است که این سمعک‌ها ارائه می‌دهند. این سطوح، به افراد امکان می‌دهند تا تجربه شنوایی خود را بر اساس نیازهای شخصی تنظیم کنند. در ادامه، به بررسی و تشریح این سطوح عملکردی و نحوه تأثیرگذاری آنها بر تجربه شنوایی افراد خواهیم پرداخت.

از نظر فناوری

سمعک real در سه سطح فناوری وجود دارند:

۱-سمعک  Oticon Real 1 

شامل تمام ویژگی های قوی است که از شما در محیط های شنوایی پیچیده مانند رستوران ها و محیط های بسیار شلوغ پشتیبانی می‌کند.

۲-سمعک Oticon Real 2

شامل اکثر ویژگی های قوی است، اما شخصی سازی کمتر و گزینه های پیچیده کمتری در مقایسه با سمعک های گروه اول دارد  به ویژه برای نویز پس زمینه.

۳-سمعک Oticon Real 3

این سمعک برای  کسانی که سبک زندگی آرامی‌دارند و در گروه های اجتماعی کوچک وقت می‌گذرانند خوب است. و اگر از تثبیت کننده باد و نویز استفاده می‌کنید، سایر ویژگی های قوی خود را از دست می‌دهید، زیرا این مرحله مقدماتی است.

سطوح عملکردی سمعک real از نظر فناوری
معرفی سطوح عملکردی سمعک real از نظر فناوری

از نظر استایل

سمعک real ریل در ۴ استایل زیر عرضه شده اند:

۱-Oticon Real miniRITE T style

سمعک های پشت گوشی ظریف ریک با قابلیت تعویض باتری یکبار مصرف (سایز۳۱۲)، دارای تله کویل، دکمه فشاری دوتایی و قابلیت اتصال بلوتوثی را دانرد و برای کمشنوایی خفیف تا عمیق قابل استفاده اند.

۲-Oticon Real miniRITE R rechargeable style  

سمعک های پشت گوشی ظریف شارژی با امکان شارژ بصورت یک شبه یا شارژ حین حرکت با شارژر هوشمند، درای تله کویل، دکمه فشاری دوتایی و قابلیت اتصال بلوتوثی را داشته و قابل استفاده برای کمشنوایی های خفیف تا شدید هستند.

۳-Oticon Real miniBTE T style:

سمعک های پشت گوشی سمعک real ٬ با قابلیت تعویض باتری یکبار مصرف(سایز۳۱۲)، دارای تله کویل، دکمه فشاری تکی و قابلیت اتصال بلوتوثی را دارند و برای کمشنوایی های خفیف تا متوسط قابل استفاده اند. این مدل را می‌توان با یک قالب گوش استاندارد یا یک لوله باریک نصب کرد.

۴-Oticon Real miniBTE R :

سمعک های پشت گوشی شارژی برای افرادی که خواهان راحتی یک سمعک شارژی هستند. دارای تله کویل، دکمه فشاری تکی و قابلیت اتصال بلوتوثی را دارند و برای کمشنوایی های خفیف تا متوسط قابل استفاده اند. این مدل را می‌توان با یک قالب گوش استاندارد یا یک لوله باریک نصب کرد.

انواع سمعک real
انواع سمعک real برند اتیکن

پیشرفت های سمعک Oticon Real  در مقایسه با Oticon More

سمعک های  Oticon Real  مانند Oticon More دارای قابلیت های بروز و منحصر به فردی مانند اتصال بلوتوث، هوش مصنوعی، شبکه عصبی عمیق (DNN)، فناوری BrainHearing و رتبه بندی ضد آب هستند.در کنار  پیشرفت  در فناوری و  تکنولوزی کلی آن ها، همه چیز اکنون توسط یک تراشه پردازشی جدید و قدرتمند بنام پلاریس (Polaris)  صورت می‌پذیرد.

اما، پیشرفت اصلی در سمعک real نسبت به سمعک مور٬ تمرکز بیشتر بر حل مشکلات کلیدی برای کاربران سمعک است. مانند صداهای ناگهانی، مخرب و ناراحت کننده که به طور شگفت انگیزی ۷/۱۰ استفاده کنندگان سمعک را  آزار می‌دهند (مطالعه ۷۰۰ نفر). این ها به طور کلی عبارتند از:

  • صداهای ملایم ناگهانی
  • صداهای بلند ناگهانی
  • صداهای نامرتبط که از هیچ الگوی پیروی نمی‌کنند، مانند صدای باد
  • صدای دست زدن به سر ، مانند لمس مو یا لمس سمعک

ویژگی های منحصر به فرد سمعک های real

ویژگی‌های منحصر به فرد سمعک‌های Real اتیکن اهمیت بسیاری در دنیای تکنولوژی سمعی دارند. این ویژگی‌ها به این سمعک‌ها امکان می‌دهند تا از بقیه رقابت‌پذیرتر و کارآمدتر عمل کنند. در این مقاله به بررسی عمیق و تشریحی از این ویژگی‌ها خواهیم پرداخت.

سمعک real اتیکن نه تنها برای بهبود شنوایی افراد استفاده می‌شوند بلکه ویژگی‌هایی خارق‌العاده دارند که تجربه شنوایی را به یک سطح جدید می‌برند. در ادامه، به ویژگی‌های پیشرفته و منحصر به فرد این سمعک‌ها خواهیم پرداخت تا شما را با اهمیت ویژگی‌های Real اتیکن آشنا کنیم.

۱-بهره مندی از More Sound Intelligence 2.0

یکی از ویژگی های منحصر سمعک های سری real، بهره مندی از More sound Intelligece 2.0  که تحت سیستم هوشمند خودکار است و به شما کمک می‌کندتا مکالمات را در محیط‌های پیچیده‌تر مانند گروه‌ها، شلوغی‌ها و موقعیت‌های شنیداری پر سر و صدا دنبال کنید و در آن شرکت کنید و به طور جامع صحنه صدای شما را ۵۰۰ بار در ثانیه اسکن می‌کند و سپس صدا را بر اساس آموزش شبکه عصبی عمیق سمعک سازماندهی و ارائه می‌کند.

این سیستم برای برجسته کردن صداهای مورد علاقه و ایجاد کنتراست با صداهایی که کمتر تمایل به شنیدن آنها را دارید طراحی شده است. آزمایش های صورت گرفته در این سمعک ها نشان داد که Oticon Real هم می‌تواند صدای باد را کاهش دهد و هم وضوح گفتار بهتری را ارائه دهد،  موضوعی که اکثر سمعک ها تنها در یکی ازین دو مورد موفق عمل می‌کنند.

۲-تثبیت کننده صدای ناگهانی سمعک real

دومین ویژگی جدید سمعک های Real، تثبیت کننده صدای ناگهانی آنهاست که تحت تقویت کننده صدای More Sound 2.0 اجرا می‌شود. More Sound Amplifier 2.0 در کنار More Sound Intelligence 2.0 کار می‌کند و تقویت پویا و متعادلی را ارائه می‌دهد که به ماهیت صحنه صدا واکنش نشان می‌دهد و سپس وضوح آن را تطبیق می‌دهد.

اتیکن بیان می‌کند که این منجر به یک تجربه شنیداری بسیار طبیعی‌تر می‌شود و به شما امکان می‌دهد به گفتار دسترسی داشته باشید، اما در عین حال شما را با صداهای محیطی بلند اطرافتان غرق نمی‌کند.

تثبیت کننده صدای ناگهانی جدید برای تشخیص صداهای ملایم، بلند و ناگهانی طراحی شده است و آنها را به گونه ای کنترل می‌کند که قابل شنیدن باشند، اما در عین حال، به طور ناراحت کننده ای بلند یا مزاحم نباشند. این همه در حالی است که قابلیت شنیدن گفتار را به طور همزمان حفظ می‌کند.

از نظر عملی، اتیکن با این تکنولوژی تلاش گوش دادن شما را در زمانی که با صداهای آزاردهنده پس زمینه احاطه شده اید کاهش میدهد و توانایی شما برای شنیدن صحبت های فردی که در مقابل شما نشسته است را حفظ میکند که منجر به یک موقعیت گوش دادن راحت و آسان می‌شود.

در حال حاضر، همانطور اشاره کردم، Oticon Real دارای ویژگی های مشابه با خانواده سمعک Oticon More است، مانند اتصال بلوتوث، هوش مصنوعی از طریق شبکه عصبی عمیق، رتبه بندی ضد آب آنها و غیره، اما دو پیشرفت اصلی٬ سمعک real داشته که در بالا به آن ها اشاره شد.

سمعک رییل real سبز رینگ
سمعک رییل سبز رینگ

قابلیت های سمعک ها real

  • قابلیت اتصال به گوشی های آیفون و آیپد را داشته و می‌توانند به عنوان ایرپاد برای تماس های تلفنی و شنیدن موسیقی استفاده شوند.
  • سمعک real ٬ قابلیت اتصال به تلویزیون را داشته و از آداپتور تلویزیون اتیکن میتوانید برای پخش مستقیم صدا از تلویزیون استفاده کنید.
  • با استفاده از میکروفون های از راه دور Oticon connectclip و Edumic بصورت بی سیم صدای سایر افراد را به سمعک شما منتقل می‌کند. 

برنامه و لوازم جانبی سمعک های Real اتیکن

سمعک های رییل اتیکن نسبت به سایر سمعک های اتیکن داراری یک سری برنامه و لوازم جانبی می‌باشد که  ابن برنامه ها رابط کاربری بهتری را برای فرد استفاده کننده از سمعک و  سمعک می‌سازد.

۱- app companion 

این برنامه به شما این امکان را می‌دهدکه صدا را  با تلفن همراه خود تنظیم کنید، سمعک خود را بی صدا کنید و برنامه های گوش دادن را تغییر دهید. همچنین شامل جریان EQ و مراقبت از راه دور است. و برای هر چهار مدل سمعک های Real قابل استفاده هستند.

۲- Connect clip

صدا را از راه دور به سمعک real شما منتقل می‌کند،  و به شما این امکان را می‌دهد تماس تلفنی را مستقیما با سمعک های خود داشته باشید و میزان صدا و تنظیمات برنامه سمعک را تنظیم کنید. و برای هر چهار مدل از سمعک ها کاربرد دارند.

 ۳- CROS

  سمعک‌های کراس اتیکن  یک سیگنال بی‌سیم  را از طریق القای مغناطیسی میدان نزدیک (NFMI) از گوش ضعیف‌تر به گیرنده‌ای در گوش بهتر ارسال می‌کند. این قابلیت را در ۳ مدل mini RITE-T و mini BTE-R و miniBTE-T مشاهده می کینم.

برنامه سمعک های real
برنامه سمعک های real اتیکن

۴- CROS PX

سمعک  جدیدکراس PX قابل شارژ  می‌باشد و  فناوری پخش دوگانه TwinLink™ را ارائه می‌کند که دسترسی به صداهای بیشتری را در محیط‌های شنیداری چالش برانگیز  فراهم می‌کند و همزمان پخش بی‌سیم را انجام می‌دهد. و در هر چهار سمعک های سری Real اتیکن این امکان فراهم است.

۵- ON APP

این اپ به شما امکان می‌دهد سمعک خود را از طریق تلفن هوشمند خود کنترل کنید و با سایر دستگاه ها و  خدمات متصل به اینترنت تعامل داشته باشید. و برای هر چهار سمعک های real اتیکن قابلیت  استفاده دارند.

۶- Oticon Charger

شارژ باتری لیتیوم- یون٬ یک شبه  انرژی تمام روز را برای سمعک real شما تامین می‌کند و با شارژ سریع ۳۰ دقیقه ای شما امکان استفاده از سمعک خود را به مدت ۶ ساعت و بیشتر خواهی داشت.

۷- Phone adaptor

آداپتور تلفن Oticon 2.0 کاربران سمعک را قادر می‌سازد تا از طریق لوازم جانبی ConnectClip به تلفن ثابت خود متصل شوند. هنگامی‌که ConnectClip روی بدنه قرار می‌گیرد، مکالمات تلفنی بی سیم و هندزفری فعال می‌شوند.این قابلیتت نیز برای هرچهارمدل سمعک های اتیکن قابل استفاده می‌باشد.

 

« سوالات متداول »

۱. آیا سمعک‌های Real اتیکن مناسب برای من هستند؟
 برای تعیین مناسب بودن سمعک‌های Real اتیکن برای شما، بهتر است با یک متخصص شنوایی مشورت کنید. او می‌تواند نیازهای شنوایی شما را ارزیابی کرده و بهترین سطح عملکردی برای شما مشخص کند.

۲.چگونه می‌توانم سمعک‌های Real اتیکن را تنظیم کنم؟
 برای تنظیم سمعک‌های Real اتیکن به نیازهای شما، باید از تنظیمات مخصوصی استفاده کنید که اغلب از طریق یک دستگاه کنترلی یا اپلیکیشن موبایل امکان‌پذیر است. بهتر است از متخصص یا تکنسین مشورت بگیرید تا تنظیمات بهینه‌ای داشته باشید.

۳. آیا این سمعک‌ها با تمامی دستگاه‌های موبایل سازگار هستند؟
 بله، سمعک‌های Real اتیکن به طور عمومی با انواع دستگاه‌های موبایل و تبلت‌ها سازگار هستند. شما می‌توانید از اپلیکیشن‌های مخصوصی که برای این سمعک‌ها توسعه داده شده است برای تنظیم و کنترل سمعک‌ها استفاده کنید.