سمعک رابی برروی میز

آشنایی اولیه

سمعک ها در کل برای بهتر شنیدن صدا کاربرد دارند. از همین رو مدل های جدیدی از یک شرکت کانادایی ارائه شده که جزو مدل های سمعک پشت گوش می باشند. مدل های ruby oticon سمعک های نسل جدید و پیشرفته ای هستند که می توانند شما را تا آخر عمر بی نیاز کنند.

با استفاده از آن ها می توانید صداهای اطراف را بهتر درک کنید و حتی از گوشه نشینی خارج شده و به اجتماع بروید تا صداهای اطراف را با کیفیت و شفاف عالی تر بشنوید و درک کنید.

معرفی ویژگی‌های سمعک Ruby

 • معرفی سال ساخت

  سمعک ruby امکانات و قابلیت های بسیاری دارد که اتصال بدون سیم و همچنین قدرت شنوایی بالا، نمونه ای از آن ها می باشد. شرکت oticon با ارائه دادن مدل های بسیاری از سعمک های پیشرفته توانسته شنیدن را برای افراد ساده سازد.

  این مجموعه در سال ۱۹۰۴ توسط هانس تاسیس شد. او همسری داشت که دارای مشکل شنوایی بود. از آن پس تا کنون در ساخت و تولید انواع سمعک های پیشرفته فعالیت دارد که مدل سمعک ruby نمونه ای پر طرفدارترین آن ها است.  بدون نیاز به تنظیم لحظه ای، می توان از این مدل سمعک استفاده نمود و صداها را با بهترین و واضح ترین حالت ممکن خود شنید.

  تکنولوژی ساخت سمعک ruby

  این سمعک ها، جزو جدیدترین مدل ها می باشند که تکنولوژی آن ها نیز بسیار پیشرفته است. قابلیت نصب و اتصال به بلوتوث ۲.۴ گیگاهرتز، شارژ مجدد القایی با باتری های لیتیوم یونی، متوقف کردن انواع فیدبک ها و نویزهای موجود در سمعک به محض تشخیص آن ها، کاهش نویز باد و غیره موارد بسیار مهمی هستند که در تکنولوژی ساخت سمعک ruby استفاده شده و آن را به بهترین مارک های سمعک تبدیل کرده اند.‌

  تفاوت سمعک ruby با نسل قبل

  معمولا سمعک هایی که توسط شرکت oticon تولید می شوند، از کیفیت و تکنولوژی بالایی برخوردارند. اما مشکلاتی در نسل های قبل تر از سمعک ruby مشاهده می شود.

 • نویزها و صداهای اضافه؛ یکی از بارزترین مشکلات و تفاوت هایی که در این مدل سمعک های جدید مشاهده نمی شود، نویز و صداهای اضافه است. اکثر سمعک ها دارای وز وزها و صداهای ریزی هستند و حتی در برخی اوقات صداهای بلندی باعث سوت کشیدن آن ها می شود. یکی از بزرگترین تفاوت های سمعک ruby با دیگر مدل های خود، رفع نویز و کاهش صداهای اضافه در آن می باشد.

  افزودن شارژ اضافه لیتیوم یونی؛ افزوده شدن این شارژ به سمعک های سری جدید شرکت oticon باعث می شوند تا آن ها به مدت یک روز یا حتی بیشتر بدون نیاز به شارژ دوباره، کاملا مورد استفاده قرار گیرند.

  اتصال بولوتوث؛ در سمعک ruby امکان متصل شدن بلوتوث هم وجود دارد. با این قابلیت می توان سمعک را به هر دستگاه دیجیتالی وصل نمود و همانند یک هدفون، صداها را به خوبی تشخیص داد. همچنین آن ها قابلیت متصل شدن به گوشی موبایل را هم دارند.

  سایز کوچک؛ مشکل سایز در نسل قبلی، باعث شده بود تا خیلی از افراد از خرید آن ها دوری کنند. حال امروزه سمعک ruby کوچکترین سمعک پشت گوشی محسوب می شود که می توان گفت این موضوع هم یکی دیگر از تفاوت های بزرگ نسل های سمعک شرکت oticon می باشد.

 

این مطلب زیر نظردکتر سید محمدرضا تقوی کاندیدای دکتری تخصصی شنوایی و تعادل دانشگاه علوم پزشکی تهران و مدیریت مرکز ارزیابی شنوایی دانیال نوشته شده است.