سمعک زیر کن

اگر به دنبال یک سمعک با کیفیت  بالا و اقتصادی هستید، سمعک zircon ٬ یک انتخاب عالی است. اتیکن، یک شرکت دانمارکی و دومین تولید کننده بزرگ سمعک در جهان، دو محصول جدید را در سال ۲۰۲۲ بر روی جدیدترین پلتفرم تراشه Polaris™ خود عرضه کرد: Zircon و Play PX (که دومی برای بیماران اطفال است و در اینجا توضیح داده نخواهد شد).

این محصولات پس از عرضه موفقیت‌آمیز محصول پرچم‌دار این شرکت، Oticon More( سمعک مور) در سال ۲۰۲۰، که بر پایه پلتفرم Polaris نیز ساخته شده است، وارد بازار شدند.  با این حال، اگر کم شنوایی خفیف تا شدید دارید و به دنبال یک سمعک ضروری هستید سمعک پاور Ruby همچنان محصول مورد علاقه شما خواهد بود.

بنر-کال-تو-اکشن

مدل های سمعک zircon اتیکن

سمعک زیرکن (zircon) در دو سطح فناوری زیرکن ۱ و ۲ موجود است که ۱ بالاترین سطح فناوری در خانواده است. این  مدل در ۴ سبک مختلف از جمله دو سبک کوچک پشت گوشی (BTE) و دو سبک رسیور در کانال (RIC) موجود است. توجه داشته باشید که Oticon سمعک های  RIC خود را “RITE” یا “Receiver-in-the-Ear” می نامد – این اصطلاحات اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند.

سمعک zircon ٬ با طیف وسیعی از افت شنوایی از خفیف تا عمیق متناسب است. این سمعک اتیکن٬ در ۵ رنگ مختلف عرضه می شوند و همگی به صورت استاندارد با ویژگی های وزوز گوش و تله کویل عرضه می شوند. آنها همچنین دارای یک نشانگر وضعیت LED در  پوسته سمعک و یک کنترلگر دکمه ای هستند که می تواند برای تغییر برنامه های گوش دادن یا صدا، روشن/خاموش کردن سمعک یا قطع صدا استفاده شود.

این کنترل ها به محصول و نحوه برنامه ریزی دکمه توسط شنوایی شناس شما بستگی دارد. علاوه بر این، همه آنها دارای رتبه IP68 هستند که به این معنی است که در برابر گرد و غبار و آب مقاومت قوی دارند.

مدل های سمعک zircon اتیکن
معرفی مدل های سمعک zircon اتیکن

۱-miniBTE R  قابل شارژ (سمعک پشت گوشی ظریف شارژی)

 سمعک های پشت گوشی ظریف دارای تله کویل و  دکمه فشاری و LED برای راحتی بیشتر کاربران طراحی شده اند و با هوک کوچک یا لوله باریک جدید برای استفاده راحت تر کاربران در دسترس هستند. این سمعک ها قابلیت پوشش افت شنوایی خفیف تا شدید را دارند و  این مدل از باتری های لیتیوم-یون تغذیه می‌کند و قابلیت شارژ دارد. و همچنین  قابلیت اتصال به گوشی های اندرویدی و پخش مستقیم صدا را دارند.

۲-miniBTE T  (سمعک پشت گوشی ظریف تله کویل دار)

سمعک های پشت گوشی ظریف تله کویل دار که با باتری ۳۱۲ (قهوه ای رنگ)کار می کنند و دارای تله کویل، دکمه فشاری و نور LED برای سهولت کاربران است و قابلیت اتصال و پخش مستقیم صدا را در گوشی های آیفون و اندروید دارند.

۳-miniRITE R قابل شارژ (سمعک پشت گوشی رسیور در کانال ظریف شارژی) 

این سمعک ها به شما امکان این را می‌دهد  که صدا را مستقیم از آیفون و دستگاه های اندرویدی در سمعک‌های زیرکُن خود پخش کنید. این مدل همچنین از باتری‌های لیتیوم-یونی استفاده می‌کند و دارای  دکمه فشاری ، تله‌کویل و LED  است.

۴-miniRITE T (سمعک پشت گوشی رسیور در کانال ظریف)

 این سمعک های کوچک و ظریف پشت گوشی رسیورشان درون مجرا گوش قرار می گیرد و با استفاده از باتری یکبار مصرف ۳۱۲ (قهوه ای رنگ)کار می کنند. دارای دکمه فشاری و سیم پیچ و LED بوده و قابلیت اتصال و پخش صدا را از گوشی های آیفون و اندروید دارند.

انواع سمعک زیرکن اتیکن
معرفی انواع سمعک زیر کن اتیکن

ویژگی ها و مزایای سمعک های زیرکن (Zircon) اتیکن

سمعک‌ زیرکن (CIC) یک نوع از دستگاه‌های کمک شنوایی هستند که به طور مخفیانه در داخل کانال‌های گوش قرار می‌گیرند. این دستگاه‌ها دارای ویژگی‌ها و مزایای خاصی هستند که آنها را جذاب برای افرادی با مشکلات شنوایی می‌کند. در زیر به ویژگی‌ها و مزایای سمعک zircon ٬اشاره خواهیم کرد.

صدای ۳۶۰ درجه با OpenSound Navigator

Open sound Navigator فناوری پردازش قدرتمند Oticon تجربه ی صدایی باز و همه جانبه را  برای شما فراهم می کند، و این تکنولوژی سودمندی های زیاد و تغییر دهنده ای را در سمعک های خانواده زیرکن بوجود آورده است.سمعک zircon ٬ با تکیه برا این موضوع که شنوایی در مغز اتفاق میافتد صدا را از همه جهات متعادل می کند و تلاش میکند که گفتار را واضح نگه می دارد و به شما امکان می دهد به راحتی چیزی را که می خواهید بشنوید پیدا کنید و روی آن تمرکز کنید. 

OpenSound Navigator همچنین  می تواند نویز ناخواسته ای که در محیط شنیداری شما هست را  را کاهش دهد و به دلیل اینکه عملکرد و پردازش آن فوق العاده سریع است دسترسی دائمی به همه صداها و گفتار مرتبط را فراهم می‌کند و شما قادر خواهی بود که بدون هیچگونه حواس پرتی تمرکز خود را بر روی چیزی که میخواهید ، تغییر دهید.این تکنولوژی فقط در  سطح ۱ تکنولوژی سمعک های زیرکن وجود دارد.

OpenSound Navigator  کلید چند ثانیه ای برای تجربه صدای باز در سه مرحله آسان:

  • تجزیه و تحلیل: محیط کامل صدای ۳۶۰ درجه را بیش از ۵۰۰ بار در ثانیه اسکن می کند تا نویز را شناسایی کرده و آن را از گفتار جدا کند.
  • تعادل: سطح صدای بلندی که از جهات خاص می آید را به سرعت کاهش می دهد و در عین حال گفتار را حفظ می کند
  • حذف نویز: به سرعت نویز را حتی بین کلمات فردی کاهش می دهد 

برنامه My music سمعک های زیرکن اتیکن

یک ویژگی دیگر که ابتدا در محدوده سمعک Oticon More معرفی شد، برنامه MyMusic برای دوستداران موسیقی بهترین است.  پیش از این، سمعک ها اغلب ارائه موسیقی با کیفیت بالا را یک چالش می دانستند و فرقی نمی کرد منبع موسیقی کجا باشد، زنده یا پخش شده باشد، مشکل همچنان وجود داشت. سمعک‌های دیگر همان روش‌های پردازش سیگنال که برای صدا استفاده می شود را بکار می برند که ممکن است  موسیقی دچار اسیب و تغییر شود.

اکنون، با فناوری پردازش سیگنال متمرکز بر موسیقی سمعک zircon، می توانید پیچیدگی های موسیقی را ثبت و از شنیدن موسیقی با کیفیت بالا لذت ببرید.

سمعک های Oticon Zircon چگونه این کار را انجام می دهند؟

 این سمعک از روش جدیدی را برای تقویت موسیقی استفاده می کند تا جزئیات و نکات ظریف مهم را نشان دهد و در نتیجه تعادل بیشتری در فرکانس‌های مختلف مانند بالا و پایین برای حفظ اجزای زیر و بم موسیقی  وجود دارد. بنابراین بدون در نظر گرفتن سطح کم شنوایی، اکنون می توانید از یک تجربه موسیقی ممتاز لذت ببرید. این فناوری در هر دو سطح تکنولوژی ۱و ۲ سمعک های زیرکن وجود دارد.         

ویژگی های سمعک های زیرکن اتیکن
معرفی ویژگی های سمعک های زیرکن (Zircon) اتیکن

                    

اتصالات بلوتوث سمعک های زیرکن 

با سمعک زیرکن اتیکن می توانید با صداهای اطراف خود بیشتر ارتباط برقرار کنید، بدلیل اینکه این سمعک ها قابلیت ظیف گسترده ای از اتصالات را دارند منجر به این می شوند که شما بتوانید یک تجربه شنیداری با کیفیت بالا داشته باشید و  روز خود را با اطمینان و راحتی بیشتر سپری نمایید.

می توانید از گزینه های مختلف اتصال سمعک بلوتوث لذت ببرید. مانند:

  • تماس های دو طرفه هندزفری (هم تلفنی و هم ویدیویی) از دستگاه های آیفون آیپد و پخش مستقیم از دستگاه های اندرویدی.
  • با آداپتور تلویزیون اتیکن امکان پخش مستقیم صدا را از تلویزیون خود خواهید داشت
  • با استفاده از برنامه Oticon on میتوانید برای مدیریت و کنترل آسان تر سمعک های خود استفاده نمایید
  • میتوانید از هر گوشی هوشمندی بصورت هندزفری تماس بگیرید و یا یک میکروفون از راه دور را با ConnectClip وصل کنید
  • با EduMic کار می کند و میتوانید مستقیماً با معلمان/بلندگوها، سیستم های میکروفون، رایانه ها، تبلت ها و موارد دیگر متصل شوید.

راه های شارژ کردن سمعک zircon

سمعک zircon ٬مجموعه ای از راه حل های قابل شارژ را برای حفظ انرژی سمعک های شما ارائه می دهد. شارژر رومیزی استاندارد اتیکن شارژ روزانه را برای کاربران آسان می کند میتوانید  آن را در خانه وصل کنید و هنگام خواب سمعک خود را شارژ کنید. شارژر هوشمند اتیکن، با کاربری آسان و قابل حمل به شما این امکان را می دهد که ازادانه و بدون استری به هرجایی بروید و در عین حال سمعک زیرکن خود را روشن، خشک و محافظت شده نگه دارید.

شارژر رومیزی 

با شارژ در سه ساعت، سمعک شما انرژی کافی برای یک روز کامل را خواهد داشت.با شارژ سریع ۳۰ دقیقه ای، شش ساعت دیگر سمعک شما می تواند کار کند.

شارژر هوشمند

سمعک ها را بدون دسترسی به پریز برق شارژ می کند. حداقل سه بار شارژ کامل برای سفر با درب محافظ و پاوربانک داخلی طراحی شده است. با شارژ در سه ساعت برای یک روز کامل سمعک شما انرژی خواهد داشت. با شارژ سریع ۳۰ دقیقه ای شش ساعت٬ دیگر سمعک zircon شما انرژی برای کارکردن خواهد داشت. عملکرد خشک کردن به طور خودکار رطوبت سمعک را از بین می برد.

شارژر های سمعک های zircon
معرفی شارژر های سمعک های zircon

چه لوازم جانبی با سمعک زیرکن اتیکن  (Oticon Zircon) سازگار است؟

سمعک زیرکن اتیکن (Oticon Zircon) معمولاً با لوازم جانبی مخصوص خود که توسط اتیکن تولید می‌شوند سازگار است. این لوازم جانبی می‌توانند به بهبود عملکرد و استفاده از سمعک کمک کنند. برخی از لوازم جانبی معمولاً با سمعک‌های زیرکن سازگار هستند شامل:

۱- ConnectClip 

از این ابزار برای برقراری تماس های تلفنی و همچنین از یک میکروفون برای پشتیبانی بیشتر در گفتار از راه دور استفاده کنید.

 ۲-آداپتور تلویزیون ۳.۰

 از این ابزار  برای پخش مستقیم صدا از تلویزیون به سمعک خود استفاده کنید.

 ۳-Remote Control 3.0

از این برای تنظیم صدا و تنظیمات برنامه از راه دور استفاده کنید.        

 ۴- EduMic  

 از این ابزار  به عنوان یک میکروفون از راه دور، یک تله کویل یا برای پخش جریانی استفاده کنید.

بنر-کال-تو-اکشن--دانیال۲

« سوالات متداول »

۱- سمعک Zircon  چیست؟

یک نوع دستگاه کمک شنوایی است که به منظور کمک به افراد با مشکلات شنوایی در بهبود شنوایی طراحی شده است. این دستگاه‌ها از تکنولوژی مدرن و قطعات پیشرفته برای افزایش کیفیت شنوایی استفاده می‌کنند.

۲- چرا باید از سمعک زیرکن استفاده کرد؟

 استفاده از سمعک Zircon می‌تواند به افراد با مشکلات شنوایی کمک کند تا کیفیت شنوایی خود را بهبود ببخشند. این دستگاه‌ها دارای تکنولوژی پیشرفته‌ای هستند که به بهبود کیفیت صداها و تطبیق بهتر با محیط‌های مختلف کمک می‌کنند. همچنین، طراحی زیبا و کنترل‌های آسان از دیگر مزایای استفاده از سمعک Zircon هستند.

۳- چگونه می‌توان سمعک Zircon را تنظیم کرد؟

 تنظیمات سمعک Zircon به وسیله تخصصی‌های شنوایی انجام می‌شود. افراد باید به مراکز تخصصی شنوایی مراجعه کرده و تنظیمات دقیق برای نیازهای شنوایی خود انجام دهند. این تنظیمات می‌توانند شامل تنظیمات حجم، تنظیمات محیطی و دیگر تنظیمات مرتبط با شنوایی باشند.