Phonak (فوناک) - کلینیک دانیال

تصویری ایستاره از سمعک فوناک

بیشتر بخوانید: راهنمای  تعمیر سمعک فوناک 

شرکت فوناک از برند های محبوب سمعک در دنیا است که در سال ۱۹۴۷ در کشور سوئیس تاسیس شده است. در حال حاضر این برند زیر مجموعه شرکت سونووا است که علاوه بر سمعک دستگاه های شنوایی دیگر نیز تولید می نماید. محبوبیت سمعک فوناک زمانی به اوج خود رسید که برای اطفال توانست سمعک هایی در ابعاد کوچک و کارایی بالا طراحی نماید. سمعک Super Front در سال ۱۹۷۸ اولین حرکت پیشرو در برند فوناک بود که سمعکی با تقویت صدای بالا بوده و در آن زمان تحولی عظیم را در ساخت وسایل شنوایی ایجاد کرد. به علاوه اولین سمعک ۱۰۰ درصد دیجیتال نیز توسط همین شرکت با نام  Claro تولید شد.

انواع سمعک فوناک

نام گذاری سمعک های فوناک اندکی متفاوت با کمپانی های دیگر است به این شکل او محصولات خود را به ۴ سطح دسته بندی می کند. Essential, Standard, Advanced, Premium سطح های متفاوت سمعک های تولیدی شرکت می باشد. به علاوه از اعداد برای نشان دادن سطح تکنولوژی محصولات استفاده می نماید به این شکل که سمعکی با درجه عالی را با عدد ۹۰، برای تکنولوژی پیشرفته از عدد ۷۰، تکنولوژی استاندارد عدد ۵۰ و برای تکنولوژی پایه از عدد ۳۰ بهره می برند.

سمعک ادئو پارادایس

طیف وسیعی از افراد از کم شنوای سطحی تا کم شنوا عمیق می توانند از این مدل سمعک فوناک بهره ببرند. این مدل می تواند به طور مستقیم به تلفن های هوشمند و تلویزیون متصل گردد و دارای باتری های لیتیومی می باشد. سازگار با میکروفون راجر است و می تواند به فرد این امکان را بدهد که در فضا های شلوغ و پر سر و صدا به راحتی صدا ها را از هم تشخیص داده و آنها را بشنود. این سمعک از نوع RIC است و به این معنی می باشد که میکروفون و تقویت کننده در پشت گوش بوده و بلند گو در داخل گوش است.

سعمک فوناک مدل نایدا پارادایس

از مدل هایی است که در پشت گوش قرار می گیرد و می توان با این سمعک سر و صدایی که در محیط است را شخصی سازی کرد و به راحتی آن را کم و یا زیاد نمایید. قابلیت بلوتوث دارد و به راحتی می توان به سایر دستگاه های هوشمند که بلوتوث دارند متصل کرد. برای درجات مختلف شنوایی از ملایم تا شدید و عمیق طراحی کرده اند. برای افرادی که دارای درجه شنوایی ملایم تا شدید هستند از مدل P-PR که دارای باتری لیتیومی است و قابل شارژ است بهره می برند. افرادی با شنوایی عمیق از مدل  P-UP که باتری یکبار مصرف دارد استفاده می کنند.

سمعک فوناک از پلتفرم مارول

این دسته از محصولات فوناک شامل ۵ مدل است که اولین عضو آنها ادئو مارول می باشد. دو مدل از این پلتفرم شارژی بوده و مابقی با باتری سایز ۳۱۲ کار می کنند. اعضای این خانواده در چهار سطح تکنولوژی یعنی ۳۰، ۵۰، ۷۰، ۹۰ طراحی و اجرا شده اند یعنی سمعک های شارژی مارول در این ۴ سطح تکنولوژی در دسترس عموم قرار گرفته است. قوی ترین سمعک این دسته از محصولات فوناک نایدا مارول است که در دو مدل SP و UP معرفی شده که با باتری هایی در سایز ۱۳ و ۶۷۵ کار می کنند.