نسل جدیدی از سمعک ها که به شنیدن راحت تر کمک می کند و به نوعی تجربه دلشنینی از شنیدن صداهای اطراف را به افراد می دهد، سمعک ویدکس است. این سمعک های دانمارکی، قابلیت های منحصر به فردی دارند و کم شنوایی را برای افراد جبران می کنند. برند ویدکس، متعلق به دانمارک است و مدل های جدیدی از سمعک های پیشرفته را ارائه می دهد. او با بهره گیری از بهترین ایده ها و سبک ها، شنیدن را ساده می سازد و دیگر نیازی نیست افراد کم شنوا، برای شنیدن بهتر، مجبور باشند نویزها و فیدبک های اضافی را متحمل شوند.

معرفی برند و تاریخچه

ویدکس، یک شرکت دانمارکی است که در سال ۱۹۵۶ افتتاح و تاسیس شد. امروزه انواع سمعک های ویدکس به بیش از ۱۵۰ کشور دنیا تولید می شود و به یکی از بزرگترین تولید کنندگان در این خصوص تبدیل شده است. لازم به ذکر است که سمعک  ویدکس، به دلیل قابلیت بالای خود و همچنین نامرئی بودن طرفداران زیادی دارد. حال با توجه به سال ساخت و قابلیت های سمعک ویدکس، آن ها انواع مختلفی دارند و هر فردی نسبت به نیاز و میزان کم شنوایی با مراجعه به پزشک می تواند برای خرید آن ها اقدام کند.

معرفی سمعک های این برند

در خصوص انواع سمعک ویدکس، باید به این موضوع توجه داشته باشید که هرچه سماره ساخت آن ها افزایش می یابد، به نوعی کیفیت سمعک هم بهتر می شود. در واقع این عددها نشان دهنده قابلیت های بیشتر یک سمعک هستند و هرچه عدد و رقم بزرگتر باشد، به این معنی است که سمعک ها از نظر تکنولوژی ساخت، پیشرفته تر هستند.

سمعک ویدکس unique

یکی از انواع سمعک ویدکس، مدل یونیک است. این سمعک ها در سال ۲۰۱۵ به عرضه رسیدند. همچنین آن ها قابلیت های ویژه ای از جمله وایرلس، سرعت بالای پردازش اطلاعات، تفکیک صداهای اطراف، بیش از ۱۶۰ مدار پردازشی و… دارند. این مدل سمعک ها از لحاظ قدرت و ساخت تکنولوژی به به چهار دسته کلی تقسیم بندی می شوند.

سمعک ویدکس evoke

جدیدترین مدل سمعک ویدکس در سال ۲۰۱۸ ارائه شد، مدل evoke می باشد. این سمعک قابلیت های بسیار زیادی دارد و با ظاهر کوچک و نسبتا نامرئی خود، جزو پرمخاطب ترین و پرطرفدارین سمعک ها قرار گرفته است. لازم به ذکر است که سمعک های ویدکس به صورت پشت گوشی، داخل گوشی و… نیز ارائه می شوند که مدل evoke هم انواع مختلفی دارند.‌ هرچه شماره ساخت این مدل سمعک ویدکس بیشتر باشد، آن ها پیشرفته تر هستند و تکنولوژی بهتری در ساخت نیز به کار رفته است. سمعک های مدل evoke قابلیت متصل شدن به وسایل دیجیتالی و.. هم دارند و صداها را بدون هیچ گونه فیدبک یا نویزی در گدوش پخش می کنند.

مطالب مرتبط: راهنمای تعمیر سمعک ویدکس