معرفی و سال ساخت سمعک Clear

سمعک Clear که تولید شده شرکت ویدکس است با طراحی نوین و مدرن یک سمعک عالی برای کم شنوایان می باشد و می تواند یک گزینه مناسب برای خرید سمعک باشد. افراد کم شنوا برای آنکه بتوانند به راحتی با محیط پیرامون و اطرافیان خود در ارتباط باشند باید سمعکی منحصر به فرد داشته باشند. شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند باید همواره به دنبال تولید سمعک هایی باشند که کاملا مطابق با سبک زندگی روزمره فرد باشد. البته که افراد کم شنوا باید در ابتدا و قبل خرید نزد پزشک رفته و بدانند که شنوایی آنها در چه سطحی است. معمولا کم شنوایی شامل سه بخش است: کم شنوایی انتقالی، عصبی و مختلط که ترکیبی از دو مورد قبل می باشد.

این سمعک که تولید شرکت ویدکس در دانمارک است برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ به بازار جهانی معرفی شد. برخلاف سایر مدل هایی که معرفی شده و فقط پشت گوشی می باشند این سمعک دارای سه مدل نامرئی، داخل گوش و پشت گوش است. تمامی محصولات این شرکت به گونه ای طراحی شده اند که صدای واضح تری را برای فرد ایجاد کنند و تا جایی که ممکن است هرگونه صدای باد و یا صدای اضافی که اصطلاحا به این صداها نویز گفته می شود را حذف نماید. در محیط های شلوغ و پر سروصدا شما می توانید این مزیت را درک نمایید.

 

تکنولوژی سمعک Clear

  • به طور کلی می توان گفت معمولا سمعک ها را به دو صورت آنالوگ و یا دیجیتال می می سازند. سمعک های هوشمند و هوشمند وایرلس که بی سیم هستند. سمعک نام برده وایرلس بوده و ارتباط بین دو سمعک به صورت بی سیم است. از آنجایی که لذت شنیدن از دو گوش بسیار بهتر می باشد این سمعک را برای هر دو گوش طراحی کرده اند. هوشمند سازی آن به گونه ای است که می تواند به راحتی صداها را پردازش کرده و جزئیات بیشتری را برایتان پخش نماید. به علاوه این سمعک ها از طریق بلوتوث به انواع سیستم های پخش مانند تلویزیون، رایانه، تلفن و… متصل می گردند. در سیستم سمعک مربوطه از شنیداری ۳۶۰ درجه بهره برده اند که باعث می گردد فرد کاملا صدای اطراف خود را درک کرده و بداند از چه منبعی چه صدایی تولید می گردد.

ویژگی های سمعک Clear

  • در این سمعک شما به راحتی می توانید میزان صدای ورودی را تنظیم نمایید.
  • دارای تکنولوژی widexlink wireless connectivity
  • برخورداری از TV DEX که باعث می گردد صدای تلویزین با کیفیت بسیار بالایی به گوش فرد برسد.
  • تنظیمات سمعک های تولیدی شرکت ویدکس از طریق نرم افزارهای تخصصی مانند Compass و Compass GPS انجام می گیرد.
  • ارتباط همزمان میان دو سمعک
  • قابلیت حذف کردن و کنترل فیدبک
  • می تواند به راحتی آستانه شنوایی را در چهار فرکانس اصلی برایتان ارزیابی نماید.
  • به علاوه برنامه ZEN+ برای این سمعک نصب شده است تا بتواند صدای وزوز را کنترل نماید.

درباره سمعک کودکان بیشتر بدانید

سمعک در گوش

منابع:.widex

این مطلب زیر نظردکتر سید محمدرضا تقوی کاندیدای دکتری تخصصی شنوایی و تعادل دانشگاه علوم پزشکی تهران و مدیریت مرکز ارزیابی شنوایی دانیال نوشته شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *