سمعک در دست یک فرد

معرفی سمعک مدل dream از برند ویدکس

شنوایی یکی از حواس پنجگانه و حیاتی برای هر انسانی است که کمبود یا اختلال آن به هر دلیلی زندگی فرد را دشوار و رنج آور می کند. امروزه با وجود انواع سمعک این مشکل برای افرادی که در شنوایی دچار اختلال و در اصطلاح کم شنوا هستند تا حد زیادی حل شده است. سمعک dream از برند ویدکس یکی از برندهای قابل قبول از نسل سمعک هاست که با تکنولوژی Speec Enhancment به معنی حفظ صدای انسان توانسته عنوان برترین را به خود اختصاص دهد.

شرکت ویدکس سازننده  انواع سمعک های با کیفیت در سال ۱۹۵۶ در کشور دانمارک تاسیس شد. یکی از مدل های این شرکت سمعک dream است. این برند سمعک تولید کننده انواع مختلف سمعک مانند مدل پشت گوشی، داخل گوش و گیرنده هایی که داخل گوش کاشته می شوند، می باشد. با استفاده از انواع سمعک های این برند برتر، افراد کم شنوا می توانند صداها را با شفافیت و کیفیت بالایی دریافت کنند.

معاینه کردن گوش

آشنایی با چند مدل های مختلف از سمعک مدل dream

 • سمعک dream مدل cic micro: سمعکی مناسب برای کسانی است که نمی خواهند دیگران بفهمند که از سمعک استفاده می کنند. این سمعک صداها را با کیفیت بالا به گوش می رساند و به علت سایز کوچکی که دارد، به راحتی در داخل گوش جای می گیرد.

  سمعک dream مدل :cicdream این مدل  نسبت به مدل میکرو سایز بزرگتری دارد و در دو شکل سیم دار و بی سیم موجود است. این سمعک قابلیت اتصال بی سیم سمعک به سمعک دیگر، وصل شدن به دستگاه جانبی DEX و کم و زیاد شدن صدا با اتصال به دستگاه های جانبیRC.DEX , M.DEX  را دارد.

  سمعک dream مدل :xp.ITE  این مدل سمعک بی سیم، با عنوان تجاری widexlink شناخته شده است که مثل مدل cic قادر به کنترل صدا، اتصال دو سمعک باهم است.

 • سمعک مدل :passion  این مدل یکی از پیشرفته ترین سمعک های dream  محسوب می شود. وایرلس و بی سیم است و مجهز به تکنولوژی فوق العاده true – input, widexlink, true-isp می باشد. با این سمعک عزیزان کم شنوا می توانند صدای موبایل و تلفن را با کیفیت بالا و کاملا واضح بشنوند.

 • سمعک dream مدل :fusion ric این سمعک از مدل های داخل گوشی بوده که نوعی وایرلس به شمار می رود و تکنولوژی فوق العاده true – inputو   true-isp برخوردار می باشد.

 • سمعک مدل :micro bit این مدل، از سمعک های پشت گوشی است که نسبت به برندهای دیگر ظریف تر و کوچک تر می باشد. این سمعک به تمام تکنولوژی های ذکر شده مجهز است.

سمعک برروی گوش پیرمرد

تکنولوژی سمعک مدل Dream

این برند در مدل های متنوع و مختلفی به بازار عرضه می شود؛ اما نکته حائز اهمیت این است که سمعک dream در سطوح مختلف ۱۱۰و ۲۲۰و ۳۳۰ و ۴۴۰ ارائه می شود و هرچه سطح بالاتر باشد کیفیت محصول و در نتیجه قیمت آن بالاتر است. این سمعک ها همراه با لوازم جانبی برای کنترل و تقویت صدا ارائه می شوند.

ویژگی های سمعک dream

 • از فناوری true isp برخوردار می باشد.
 • از فناوری لاله گوش مصنوعی بهره مند است.
 • می تواند منبع صدا را از زاویه های مختلف ارزیابی نماید.
 • به سیستم کنترل فیدبک مجهز می باشد.
 • دارای ریموت کنترل
 • می تواند صدای تلویزیون را بدون هیچ اکویی با بالاترین کیفیت دریافت نماید.
 • نسلی بسیار هوشمند بوده که دارای پهنای باندی بسیار با کیفیت است.

این مطلب زیر نظردکتر سید محمدرضا تقوی کاندیدای دکتری تخصصی شنوایی و تعادل دانشگاه علوم پزشکی تهران و مدیریت مرکز ارزیابی شنوایی دانیال نوشته شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *