در طول زندگی، انسان دنیای اطراف خود را با کمک شش حواس از جمله شنوایی درک می‌کند. اغلب، با تغییرات مربوط به سن در بدن، شنوایی نیز دچار تغییراتی می‌شود و در حالی که درمان دارویی ممکن است نتایج ملموسی به همراه نداشته باشد. تنها راه درمان در این شرایط خرید سمعک مناسب است. مدل‌های بسیار متنوعی از سمعک وجود دارد که می‌توان با توجه به پارامترهای خاص از جمله طراحی در زمان تجویز سمعک، آنها را طبقه بندی کرد. سمعک عینکی یکی از دسته‌های این طبقه بندی است که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم.

شماره‌های تماس جهت رزرو نوبت و مشاوره رایگان: ۰۲۱۸۶۰۳۵۹۵۳۰۹۳۰۸۹۴۶۵۶۱

کلینیک سنجش شنوایی و تجویز و تعمیرات سمعک دانیال با مجوز رسمی از نظام پزشکی با در اختیار داشتن پیشرفته‌ترین تجهیزات تشخیصی در حوزه شنوایی شناسی و تجویز، امروز شما را با سمعک عینکی، ویژگی و مزایای آن و کاربردی که دارد آشنا می کند.

نمونه ای از سمعک عینکی

سمعک عینکی 

قسمت اصلی این نوع سمعک در قسمت پیشانی بند عینک تعبیه شده است. ویبراتور چنین وسیله ای در داخل قرار دارد. به همین دلیل است که وقتی انسان عینک می‌‌زند، محکم به استخوان‌های جمجمه می‌‌پیوندد. این سمعک‌ها به طور ویژه برای افرادی طراحی شده‌اند که نمی‌توانند از انواع دیگر عینک استفاده کنند. همچنین بیمارانی که نه تنها از اختلال شنوایی، بلکه از بینایی نیز رنج می‌برند، از وجود این عینک‌ها قدردانی خواهند کرد. به طور معمول، سمعک داخل هولدر قرار می‌گیرد که به قاب عینک متصل می‌شود. این طراحی به شما این امکان را می دهد که سمعک را با هر قاب عینکی تطبیق دهید بدون این که از نظر زیبایی محدودیتی داشته باشید.

ویژگی‌های سمعک عینکی

از مهمترین ویژگی‌های سمعک عینکی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آنها پنهان هستند و هیچ کس متوجه نمی‌شود که شما از سمعک استفاده می‌کنید.
 • شما طیف وسیعی از قاب‌ها را دارید که می‌توانید از بین آنها برای عینک خود انتخاب کنید.
 • دو مشکل شنوایی و بینایی با یک وسیله حل می‌شود و کمک کننده در درمان کم شنوایی است.
 • زیبایی
 • راحتی

مزایا سمعک عینکی

رفع همزمان دو مشکل: ۹۰ درصد از تمام افراد پنجاه ساله و بالاتر در حال حاضر عینک می‌زنند و حتی با مشکلات شنوایی سروکار دارند. سمعک عینکی برای مقابله با شنوایی و بینایی به طور همزمان ساخته شده است.

عدم مشاهده سمعک: سمعک ثابت روی بازوهای عینک قرار می‌گیرد. بنابراین، می‌توانید بدون اینکه احساس کنید سمعک به شما کمک می‌کند، به برنامه‌های روزانه مانند برنامه‌های تلویزیونی و گوش دادن به صحبت‌های عزیزان یا همکاران گوش دهید.

نوع قرارگیری سمعک در عینک

ظاهر خوبی دارند: سمعک‌های عینکی از نظر شکل، اندازه و سبک متفاوت هستند و می‌توانید به همان روشی که عینک میخرید این نوع سمعک را نیز خریداری کنید.

احساس خوبی به فرد می دهند: از آن جایی که این سمعک  مانند یک عینک معمولی بالای گوش شما قرار می‌گیرد، همیشه این انتظار را دارید که آن را به چشم بزنید.

شما می توانید زندگی طولانی‌تری داشته باشید: شنوایی ضعیف می‌تواند بر بسیاری از جنبه‌های دیگر سلامتی شما تأثیر بگذارد. نمونه‌ای از این، تاثیری است که کم شنوایی می‌تواند بر احتمال تشخیص زوال عقل داشته باشد.

 گم کردن سمعک بسیار سخت است: افرادی که از هر نوع سیستم یا دستگاه شنوایی استفاده می‌کنند، موافق هستند که آنها به بخشی ضروری از زندگی تبدیل شده‌اند. آنها همچنین در مورد احساسات مخرب ناشی از از دست دادن سمعک خواهند گفت. با کمک عینک، سمعک شما به عینک‌های بسیار بزرگ متصل می‌شود که به این معنی است که گم کردن آنها بسیار سخت و پیدا کردن آنها بسیار آسان است.

بلافاصله تفاوت را مشاهده خواهید کرد: اگر مدت طولانی است که از کم شنوایی رنج می‌برید، از تاثیر آن بر کیفیت زندگی خود شگفت زده خواهید شد. شنوایی بهتر می‌تواند ارتباط شما را با خانواده یا دوستان، اعتماد به نفس شما در انجام فعالیت‌های جدید و درک شما از صداهای کوچکی که از دست می‌دهید را بهبود بخشد.

سمعک عینکی مناسب چه کسانی است؟

افرادی که نمی‌توانند به خوبی بشنوند اما خوششان هم نمی‌آید، چیزی در گوش آنها قرار گیرد، می‌توانند از یک سمعک عینکی استفاده کنند. از آن جایی که این سمعک در گوش استفاده نمی‌شود، معمولاً برای کسانی که کم شنوایی دارند مناسب است. در این وضعیت، کیفیت صدای ارسالی به گوش داخلی، تحت تأثیر قرار می‌گیرد که ناشی از عوامل انسدادی مانند رشد غیرطبیعی استخوان، پارگی پرده گوش یا مشکلاتی در گوش خارجی یا میانی است.

نمونه ای از سمعک عینکی

انواع سمعک عینکی

سمعک استخوانی: در این نوع سمعک عینکی، هیچ کس متوجه نخواهد شد که شما از سمعک استفاده می‌کنید. این عینک‌ها بسیار زیبا و کارآمد برای درمان مرتبط با افزایش سن، کاهش شنوایی رسانایی و در عین حال بازیابی دید واضح موثر هستند.

سمعک هوایی: سمعک هوایی نوع دیگری از این دستگاه کمک شنوایی  است که در آن به لبه بیرونی عینک متصل می‌شود. این نوع سمعک توسط اکثر افراد مبتلا به کم شنوایی انتقالی، ناهنجاری های مادرزادی مانند فقدان کانال گوش، ترشح فعال گوش و غیره استفاده می شود.

خرید و قیمت سمعک عینکی

به طور کلی سمعک‌ها با توجه به امکانات و هر کدام از اندازه‌هایی که برای افراد در نظر گرفته می‌شود درای قیمت‌های مختلفی می‌باشند قیمت سمعک در انواع آنها از سمعک هوشمند و شارژی و دیجیتال متفاوت است و این دستگاه‌های کمک شنوایی مانند خرید هر دستگاه دیگری مانند گوشی نیست هر کدام بسته به نوع بیماری تفاوت می‌کند و بهتر است برای دریافت اطلاعات دقیق از نحوه خرید و قیمت آن به شنوایی سنج خود مراجعه کرده و در این زمنیه اقدام کنید.

شماره‌های تماس جهت رزرو نوبت و مشاوره رایگان: ۰۲۱۸۶۰۳۵۹۵۳۰۹۳۰۸۹۴۶۵۶۱

با وجود این که سمعک عینکی برای تعداد زیادی از بیماران نا آشنا است. استفاده از آن با ویژگی ها و مزایایی که دارد برای بسیاری از افراد به خصوص سالمندان توصیه می‌شود. در مقایسه با عینک‌های معمولی، سمعک‌های عینکی، تا حدودی بزرگ تر هستند. انتخاب دقیق اندازه و شکل سمعک‌های عینکی برای نوع عملکرد آن ها ضروری است. اما با بهبود راه حل‌های فنی، صنعت پزشکی مدل‌های کاربردی، راحت و سبک وزن بیش تری از دستگاه‌های این نوع سمعک را ارائه می‌دهد. نکته مهم این است که هنگام انتخاب سمعک، باید به توصیه‌های پزشک معالج  مانند متخصص شنوایی سنجی در تهران گوش داده شود. بر اساس توصیه‌های آنها است که ویژگی‌های کلیدی سمعک تعیین می‌شود. اما بیمار باید تمام ویژگی‌های یک مدل خاص را به دقت تجزیه و تحلیل کند. پس برای اطمینان از راحتی استفاده، انتخاب سمعک مناسب ضروری است.

منبع: Hiden Hearing

کلینیک شنوایی سنجی دانیال

سوالات متداول

 • قیمت سمعک عینکی استخوانی چقدر است؟

قیمت سمعک های عینکی مبلغی بین ۶ تا ۸ میلیون تومان است.

 • سمعک های عینکی برای چه افرادی توصیه می‌شود؟

اغلب برای افرادی که دچار عفونت های شدید در گوش می‌شوند و با دارو بهبود نیافتند.

۸ دیدگاه

  • سلام وقتتون بخیر.
   سمعک های عینکی بین بین شش تا هشت میلیون تومان هستند.
   برای تهیه سمعک عینکی می‌توانید به صفحه خرید سمعک مراجعه کنید.

  • سلام وقتتون بخیر.
   نمونه های متفاوتی از سمعک عینکی وجود دارد که بعضی ار آنها ضد آب هستند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید سمعک‌ ضد آب را مطالعه کنید.

  • سلام دوست عزیز، روزتون بخیر
   سمعک ثابت روی بازوهای عینک قرار می‌گیرد. بنابراین، می‌توانید بدون اینکه احساس کنید سمعک به شما کمک می‌کند، به برنامه‌های روزانه مانند برنامه‌های تلویزیونی و گوش دادن به صحبت‌های عزیزان یا همکاران گوش دهید. همچنین دیگران فقط در صورتی می‌توانند سمعک شما را ببیند که به آن توجه کنند در غیر اینصورت متوجه آن نمی‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *