مشاوره

انتخاب سمعک مناسب در رضایتمندی افراد بسیار تاثیر گذار است . با توجه به تنوع سمعکها , برند های فراوان و کاربرهای متفاوت سمعکها یک ادیولوژیست مجرب با شناختی که از کارخانه های تولید کننده سمعک و قابلیتهای آنها دارد و نیز شناختی که از ساختمان گوش و شنوایی دارد می تواند مناسب ترین فرد جهت انتخاب سمعک می باشد ایجاد انگیزه در استفاده کننده از سمعک و به وجود آوردن نگرش منطقی و صحیح نسبت به سمعک , هنر یک متخصص شنوایی کار آزموده است می بایست در وهله اول در مشاوره خود با بیمار با استفاده از دانش خود جلب اعتماد و اطمینان نماید و سپس با انتخاب مناسب سمعک بیشترین احساس رضایت را برای فرد کم شنوا فراهم کند.

ارائه انواع سمعک

دسته سمعک های مختلفی شامل سمعک های داخل گوشی , پشت گوشی , استخوانی ،جیبی و سمعک عینکی بصورت نامرئی و دیجیتال در کلینیک ما ارائه می گردد. اصول تجویز سمعک توجه به مشخصات و ویژگی های شنوایی هر فرد و در نظر گرفتن انتظارات شخص مصرف کننده می باشد. کوچکترین , مدرنترین , قوی ترین سمعکها با استفاده از جدیدترین نرم افزارهای تخصصی تجویز سمعک ارائه می‌شوند .

تجویزحرفه ای سمعک مبنی بر اصول استاندارد کلینیک های شنوایی شناسی آمریکا

دقیق ترین دستگاه تجویز سمعک (Real Ear Measurment) اندازه گیری گوش واقعی می باشد. وقتی سمعک بر روی گوش بیمار قرار دارد، این دستگاه میزان تقویت اعمال شده توسط سمعک را اندازه گیری کرده و متناسب با میزان افت شنوایی فرد همچنین مشخصات اکوستیکی کانال گوش فرد، سمعک را در فرکانس های مختلف تنظیم می کند. بدین صورت باعث می شود تا از تقویت بیش از حد که موجب آسیب بیشتر به سیستم شنوایی می شود و تقویت کم و نا کافی که پاسخگوی نیاز شنیداری فرد کم شنوا نخواهد بود جلوگیریبعمل آید. در حال حاضر محققان شنوایی شناسی به این نتیجه دست یافته اند که باید شیوه بررسی سمعک به صورت اندازه گیری گوش واقعی باشد .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *