سمعک اتیکن opn play

از بزرگترین تولید کنندگان سمعک در دنیا برند Oticon می باشد که این مرکز با توجه به پیشرو بودن در تحقیق و توسعه در زمینه شنیداری به این مرحله از شهرت دست یافته است و بسیاری از افراد به دنبال خرید سمعک در این برند می باشند. این شرکت محصولات زیادی از جمله سمعک opn play را دارا می باشد که برای افرادی که از قدرت شنیداری بهره مند نیستند قدرت پردازش بیشتری را نسبت به سایر محصولات مشابه در اختیارشان قرار دهد. در این شرکت همواره تمامی محققین به دنبال پیدا کردن راه هایی برای رفع نیاز افراد کم شنوا می باشند. درست است سمعک های بسیاری تا به امروز ساخته شده و مورد استفاده مردم قرار گرفته اما Oticon همواره به دنبال طراحی برای افرادی است که نمی توانند با سمعک های مرسوم مشکل خود را برطرف نمایند.

سمعک OPN PLAY

  • این سمعک مختص کودکان طراحی شده است تا به راحتی بتوانند با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کرده، به مدرسه بروند و مانند کودکان همسن خود بزرگ شوند. این مدل سمعک تحولی بزرگ را در دنیا ایجاد کرد، سمعک کودکان این امکان را به آنها  می دهد که به راحتی بتوانند صداهای معنا دار، نامربوط، مزاحم را از یکدیگر تشخیص بدهند. به راحتی دسترسی ۳۶۰ درجه را برای کودک پشتیبانی می نماید تا به آسانی از محیط اطراف لذت ببرند. یادگیری برای کودک شما زمانی به نتیجه می رسد که جایگزین آموزش مستقیم متوجه آنچه که در اطرافش می گردد شود.

سمعک در گوش کودک

تکنولوژی ساخت سمعک OPN PLAY

    • در طراحی و ساخت این محصول از هدایتگر open sound استفاده شده است و این امکان را برای کودک فراهم می کند که تمامی سیگنال های موجود در محیط اطراف را دریافت نماید.
    • در سیستم ساخت این سمعک از یک کاهش دهنده نویز پیشرفته بهره بده اند که باعث درک بهتر کودک و افزایش یادگیری او می گردد.
    • از آنجایی که سمعک هوشمند را  به راحتی می توان آنها را به تلفن هایی که سیستم عامل اندروید و ایفون دارند متصل کرد این سمعک جزو یکی از بهترین سمعک های این برند شناخته شده است 
    • تمامی سیگنال های صوتی که از تلویزیون، تلفن همراه و… منتشر می گردد را به راحتی دریافت می کند. به آسانی به اینترنت متصل شده و قابلیت به روزرسانی را دارا است.

سمعک OPN PLAY چه تفاوتی با نمونه های قبلی دارد؟

  • به دلیل اینکه مصرف کننده اصلی این محصول کودکان هستند بنابراین در ساخت آن از پوسته ای مقاوم و درب باتری محکمی استفاده شده است و مواد این پوسته کاملا سازگار با محیط زیست بوده و هیچ آسیبی برای کودک ندارد. برای راحتی بیشتر کودکان و والدین یک چراغ LED برای آن تعبیه کرده اند تا از میزان باتری دستگاه بتوان آگاه شد. در این سمعک از connect clip بهره برده اند که بتوان به طور مستقیم با کودک ارتباط برقرار کرد یعنی یک وسیله به عنوان میکروفون بر روی لباس والدین وصل می کنند که صدای آنها را به راحتی به گوش کودک برساند. مزیت دیگر آن مربوط به برخورداری از open sound navigator است که به معنای صدای باز بوده و این امکان را فراهم می آورد که در محیط های جمعی بتواند فرد به راحتی صدا را از تمامی جهات شنیده و آگاهی کامل از محیط پیرامون را بدست آورد.

معایبنه گوش کودک در مرکز شنوایی سنجی

منابع:oticon/oticon.global/

این مطلب زیر نظردکتر سید محمدرضا تقوی کاندیدای دکتری تخصصی شنوایی و تعادل دانشگاه علوم پزشکی تهران و مدیریت مرکز ارزیابی شنوایی دانیال نوشته شده است.


بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *